Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
|
Лугова Ромашка
Ромашки відносно нескладні у виготовленні, тому наш курс навчання почнемо саме з них. Для букетика середнього розміру слід виконати три квітки, один полураспустившийся бутон і п'ять листків (два малих і три великих). Кожна квітка складається з наступних елементів: серцевинки-подушечки діаметром 14 мм, двох пелюсткових кругів діаметром 50 мм (рис. 38, а) і одного кола зелених чашолистків діаметром 22 мм (рис. 38, б). Бутон складається з серцевинки діаметром 12 мм, одного пелюсткового круга (рис. 38, а) діаметром 42 мм і також кола чашолистків (див. рис. 38, б).
Листя (рис. 38, в) вирізують з атласного шовку трав'янисто-зеленого кольору. Причому маленькі листя можуть бути світліше, ніж великі. Для чашолистків слід взяти щільний шовк приглушеного сірувато-зеленого кольору. Листя і чашолистки додаткового підфарбовування не вимагають.
Рис. 38. Лугова Ромашка:
а - пелюсткові круги квітки і бутони; б - коло чашолистків, - листя, р - гофрування пелюсток квітки; д - гофрування пелюсток бутона; е - чашка в готовому вигляді; ж - квітка в розрізі; з - бутон в розрізі
Віночки до підфарбовування вирізають у вигляді кіл з білої накрохмаленої тканини. Для них краще взяти полотно з натурального шовку, крепдешин або батист. Всього для букетика слід вирізати шість кіл діаметром 50 мм та один круг діаметром 42 мм. Спочатку все пелюсткові круги тонують, занурюючи їх у дуже слабкий розчин лимонно-жовтого кольору (не забудьте попередньо замочити їх у розчині оцту або спирту). Тонування кіл необхідна для додання тканини легені жовтуватого відтінку.Потім, розклавши кола віночків на склі, пензликом слід подтонировать середину розчином жовтувато-зеленої фарби (межі підфарбовування вказані на малюнку). Пам'ятайте, що перехід до основного тону пелюсток повинен бути плавним.
Після висушування на кожному з кіл вирізають по 12 пелюсток, а центри кіл проколюють шилом.
Гофрировку віночків виконують на твердій подушці і починають з пелюсток. На пелюстках квітки (рис. 38, м) з лицьової сторони проводять подвійним широким ножем дві борозенки, які повинні бути розташовані симетрично осі пелюстки (1). Натискати ножем слід не сильно, проводячи борозенки по всій довжині пелюстки від його зовнішнього краю до центру кола.
Після того як виконані борозенки на всіх 12 пелюстках кола, його перевертають виворотом вгору і продовжують гофрування пелюсток, проводячи малим гачком або шпателем між лицьовими лініями і по обидві сторони від них (2). При цьому натискати на інструмент слід з такою силою, щоб кожний пелюсток злегка зігнувся, як би підвівся над площиною подушки. На закінчення з лицьового боку (на напівжорстким подушці) по центру пелюсткового круга роблять поглиблення булькой діаметром 14 мм (3).
На пелюстках бутона (рис. 38, д) з лицьової сторони роблять тільки по одній борозні одинарним ножем (1). Далі з вивороту пелюсток проводять по обидві сторони від борозенок шпателем. Пелюстки при цьому повинні злегка зігнути. З вивороту по центру роблять поглиблення булькой діаметром 12 мм (2). Причому натискати на бульку слід сильно, щоб в результаті пелюстки майже зімкнулися над поглибленням.
Гофрування кола чашолистків (див. рис. 38, б) полягає у формуванні з нього чашечки з допомогою шпателя. Для цього круг кладуть на жорстку подушку лицьовою стороною вниз. Послідовно від кожного зубчики до центру виконують глибокі радіальні канавки, краю кола при цьому загинаються вгору і в кінці кінців виходить чашечка з опуклою рифленою поверхнею (рис. 38, е). Центр чашечки проколюють шилом.
Листя гофрують так. З лицьового боку аркуша, покладеного на жорстку подушку, проводять спочатку подвійним вузьким ножем центральні жилки по осі симетрії аркуша (1, див. рис. 38, в). Потім одинарним ножем роблять бічні борозенки між зубцями листків під гострим кутом до центральної жилки (2). З виворітного боку аркуша між бічними борознами виконують канавки малим гачком (3), проводячи їх від краю зубця до центральної жилки (на напівжорстким подушці). До листя з виворітного боку приклеюють черешки-зволікання, обвиті зеленим папером.
Способи виготовлення серцевинок для ромашок див. вище. Найбільш натурально виглядає в квітці сердцевинка-таблетка з манної крупи, замішаної на клеї ПВА. Поки «тісто» ще не затверділо, слід з зовнішньої сторони таблетки по центру зробити маленькій булькой неглибоку ямку. Серцевиною фарбують, занурюючи її в жовту туш. Непогано виглядають також серцевинки з жовтого панбархата на основі з гудзики і поролону. Ворс панбархата в центрі подушечки слід злегка подтонировать слабким розчином туші салатного кольору.Для поглиблення трохи втоптують ворс маленької гарячої булькой, обертаючи її по центру серцевинки.
Дріт квітконіжок перед складанням повинна бути оповита смужками зеленого паперу. Після цього нижню частину серцевинки змащують клеєм (квітконіжка під час складання повинна бути повернена вгору) і, протягнувши кінець дроту в отвір першого пелюсткового круга з боку поглиблення, щільно притискають до сердцевинке. Другий пелюстковий круг приклеюють до першого таким чином, щоб його пелюстки розташувалися між пелюстками першого кола. Під другим колом приклеюють чашолистки (рис. 38, ж).
Бутон збирають аналогічно квітці, але, приклеюючи пелюстковий круг, змазують клеєм не тільки низ серцевинки, але і її бічні частини. Пелюстки бутона повинні бути спрямовані вгору, а чашолистки щільно облягати серцевиною з боків (рис. 38, з).
Приклеювати кожен наступний елемент квітки краще після невеликої підсушування, тому рекомендується приклеїти спочатку до всіх сердцевинкам перше коло віночка, потім в тій же послідовності - другий і врешті - всі чашечки чашолистків. Після остаточної просушування всіх елементів букетика, приступають до його складання.
Для зручності взаємного розташування в букетику квіток і листя черешки останніх краще не долучати до цветоножкам, а зібрати в окремі гілочки: два маленьких листа разом, а три великих з'єднати у вигляді трилисника. Маленькі листя з'єднують так, щоб один з них вивищувався над іншими, приблизно на 1 див Місце скріплення черешків (2 - 3 см від низу листя) обмотують тонкою ниткою. Потім витки нитки промазують клеєм і обвивають черешки папером. Аналогічно з'єднують великі листки, залишаючи довжину черешків до місця скріплення у всіх трьох по 2 див.
Для того, щоб відрізати зайву дріт у квітконіжок і гілочок листя, беруть всі деталі букетика в ліву руку, розташовуючи їх у такому порядку, як на фотографії: спочатку маленькі листя, потім бутон (на одному з ними рівні), нижче маємо квітки і нарешті великі листя. Затиснувши деталі букетика, відрізають кінці дротів на відстані 4 см від великих листків.
До остаточного з'єднання всіх елементів букетика слід закрити всі кінці дроту стебел короткими паперовими стрічками і приглушити, якщо це необхідно, колір обвивочного матеріалу стебел кольоровою тушшю.
Букетик зв'язують ниткою на 2 см нижче великих листків, зробивши 10 - 15 витків навколо всіх стебел. Потім промащують витки ниток клеєм, а зверху приклеюють прямокутний шматочок тканини в тон стебел. Після з'єднання всіх елементів букетика кожна стеблина відгинають, надаючи йому потрібне положення. Готові ромашки можна включати в змішані букетики разом з іншими квітами.
|
Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
|
Переглядів: 718
| Рейтинг: 0.0/0 |
Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.
|