Понеділок, 06.01.2025, 20:13
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Квіти з тканини

Хризантема махрова напівкуляста


Ці романтичні квіти прийшли до нас з Китаю і Японії. Цінуються вони за красу і різноманітність забарвлень і форм. Тільки великоквіткових хризантем налічується більше п'яти тисяч сортів. Квітки хризантем бувають простими (типу ромашки), напівмахровими і махровими. Колір може бути самий різноманітний: білий, кремовий, жовтий, оранжевий, жовто-коричневий, рожевий, червоний, бузковий, малиновий, бордовий, малиновий, фіолетовий. Розміри квітки можуть досягати 200 мм в діаметрі. Форма пелюсток віночка досить різноманітна. Найчастіше пелюстки хризантеми мають профіль жолобка або трубочки.
Представлене тут прикраса складається з білої хризантеми діаметром близько 100 мм і двох великих листів. Віночок викроюють у вигляді пелюсткових кругів різного діаметру. Матеріалом для квітки може служити крепдешин, батист, тонкий синтетичний шовк. З білої накрохмаленої тканини вирізують кола, які потім тонують аніліновими барвниками. Всього вирізають вісім пелюсткових кругів (рис. 49, а): I - 1 шт. діаметром 50 мм, II - 1 шт. діаметром 61, III - 1 шт, діаметром 72 мм, IV - 1 шт. діаметром 83 мм, V - 1 шт. діаметром 94 мм, VI - 1 шт. діаметром 105 мм, VII - 2 шт. діаметром 116 ммПотім пелюсткові круги I і II ділять на 20 секторів, а круги III - VII - на 24.

Для підфарбовування пелюсткові круги зволожують і опускають в блюдце з дуже слабким розчином барвника салатного кольору. Причому кола I і II підфарбовують кілька більш інтенсивним розчином барвника. Після первісної тонування пелюсткові круги повинні придбати легкий зеленуватий відтінок.Подальшу підфарбовування кіл III - VII виконують на склі за допомогою пензлика. Центральну частину кіл (приблизно 1/3 їх діаметра) фарбують у більш інтенсивний світло-салатовий колір з невеликим додаванням барвника лимонного кольору.Частина цього розчину барвника додатково розбавляють водою для того, щоб отримати при підфарбуванні поступовий перехід тонів від центру до країв. Круги підфарбовують з обох сторін з проміжною підсушила ватним тампоном.
Після підфарбовування пелюстки прорисовують за шаблонами та вирізують, не дорізуючи до центру кола пелюсток I і II 12 мм, а в пелюсток III - VII 15 мм. Гофрировку виконують гарячими інструментами на напівжорстким подушці. Пелюстки I і II гофрують малої петлею від краю до центру кола, закручуючи їх в півкільця. Пелюстки інших кіл гофрують малим гачком також від краю до центру кола. Кожна пелюстка при цьому повинен придбати форму вигнутого жолобка. Для цього по одній пелюстці проводять гачком два-три рази - спочатку по краях, а потім по центру.Сильніше слід натискати кінцем гачка на кінчик пелюстки, щоб він завился крутіше, ніж решта. Працювати треба досить швидко, щоб зволожені пелюстки не пересохли до кінця гофрування всього кола. Пелюстки I - V гофрують з лицьового боку, а пелюстки VI і VII - по черзі (пелюстка - з лицьового боку, пелюстка - з вивороту), при цьому суміжні пелюстки завиваються в різні сторони і досягається характерна для хризантем «кошлатість». В центрі кожного пелюсткового круга з лицьової сторони булькой діаметром 18 мм виконують неглибокі ямки.
Зі збільшенням діаметра кола збільшують діаметр бульки (для пелюсткового круга VII застосовують бульку діаметром 30 мм). 
Коло чашолистків вирізають по викрійці пелюсткового круга I (1 шт.) з атласу приглушено-зеленого кольору. Чашолистки гофрують малим гачком без особливого натиску.

Листя також вирізують з атласу приглушено-зеленого кольору. Перед гофрування (рис. 49, б) їх слід подтонировать пензликом на склі. Причому підфарбовують тільки фестончатые кінчики слабким розчином червоної туші або червоного родомина. Після підфарбовування кінці листя повинні бути помірного червонувато-коричневого кольору з поступовим переходом до основного зеленим кольором.
При гофрировке спочатку проводять на лицьовій стороні центральні жилки вузьким подвійним ножем, трохи не доводячи їх до верхнього кінчика листка (1). Потім на цій же стороні листа від верху зубців проводять бічні жилки одинарним ножем (2). І нарешті, з вивороту проміжки між жилками вигладжують малим гачком або праскою (на напівжорстким подушці) (3). До листя з виворітного боку вздовж центральних жилок приклеюють зволікання-черешки, обвиті зеленим папером.
Серцевиною хризантеми виготовляють на основі з плоскою білизняний гудзики діаметром 16 мм (рис.49, в). Після закріплення гудзики на дротині знизу до неї приклеюють опуклу корж товщиною 6 мм з густого пата, що складається з борошна і клею ПВА. Зверху на гудзик наклеюють кружечок накрохмаленого панбархата жовтувато-салатового кольору. Кружечок повинен бути трохи більше гудзики.
Після просушування серцевинки починають складання квітки. Пелюсткові круги приклеюють по порядку номерів (рис. 49, м). Причому пелюстки кожного наступного кола повинні розташовуватися в проміжках між пелюстками попереднього кола. Збірка хризантеми завершується приклейкою кола чашолистків. При бажанні для зменшення розмірів квітки слід замінити два пелюсткових кола VII на круги IV. 
Збірка букетика полягає в прикріпленні за допомогою ниток черешків листя до квітконіжці. Листя, розведені по сторонам, мають на 2/3 висоти виходити за край квітки.

Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
Переглядів: 642 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.