Понеділок, 06.01.2025, 20:22
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Квіти з тканини

Інструменти і пристосування

Ненагреваемые металеві інструменти 

  Ножиці. Необхідно мати дві пари ножиць: одні невеликі і гострі для вирізання деталей квіток, інші більше для розрізання на шматки дроту. Ножиці слід навчитися заточувати самим. Для цієї мети потрібно купити плоский алмазний надфіль. Тримаючи розкриті ножиці лівою рукою, одним з кінців до себе проведіть кілька разів з невеликим натиском надфілем по вузькій ріжучої площині ножиць. При цьому точно поєднуйте площину надфіля з ріжучою площиною, пам'ятаючи, що кут між ріжучими площинами (вузької та широкої) ножиць становить приблизно 75'. 
  Шило. Служить для проколювання отворів в центрі пелюсткових віночків. Воно повинно бути прямим трикутного або круглого перерізу. 
  Пендель (дирокол). Цей інструмент замінює шило, але робить великі отвори (рис. 11). Пендель можна виготовити з великого цвяха. 

  Пінцети. Вживаються для захоплення дрібних деталей кольорів при їх підфарбуванні і збірці.Необхідно мати пінцети різних розмірів (дві-три штуки) . 
  Вирубки. Ці інструменти значно полегшують вирізання дрібних деталей з текстильного матеріалу.Ріжуча частина вирубки має форму пелюстки або листа і виконується з легованої, добре загартованої сталі. З допомогою вирубок вирізають віночки незабудок, фіалок (рис. 12, а), конвалій і інші дрібні деталі, а також листя з дрібними зубчиками (рис. 12, б). Ріжуча частина вирубок повинна бути добре заточена, щоб краї деталей при вирубці не лохматились. При виконанні операції матеріал залежно від його товщини складають 5 - 10 шарів і кладуть на торець дерев'яного пенька твердої породи деревини.Потім по бойку вирубки вдаряють молотком. У корпусі вирубки передбачається отвір для виштовхування деталей дротом, кінець якої повинен бути затуплений і відшліфований.

Неметалеві інструменти і пристосування 

  Подушки. Формування пелюсток і листя квітів гарячими металевими інструментами виконують на гумових подушках (пластинах). Рекомендується мати: 
дві тверді гумові пластини - жорсткі подушки (одна - для проколювання шилом отворів в пелюстках, інша - для роботи різцями і штампами-лапками); 
одну м'яку гумову або поролонову подушку для роботи бульки; 
одну гумову напівтверду пластину - напівжорстку подушку для роботи іншими інструментами (гачками, петлями і ін).
Гумові пластини повинні бути рівномірної твердості, без сторонніх включень і бажано світлого кольору, щоб матеріал при роботі не паскудився. 
Розміри пластини 120 Х 150 мм, товщина твердої пластини 8 - 12 мм, напівтвердої 15 - 20 мм. 
На тверду і напівтверду пластини слід також пошити чохли з білої бавовняної тканини, які по мірі їх забруднення потрібно прати.
Розміри м'якої подушки з гуми або щільного поролону 150 Х 150 мм, товщина 50 мм Велику поролонову або дрібнопористу гумову гігієнічну губку можна вставити в тісний чохол (по довжині губка повинна стиснутися майже вдвічі) з білої бавовняної тканини. 
Для роботи з бульки можна користуватися подушкою, набитою річковим піском. Пісок попередньо промивають проточною водою, висушують, просівають через сито і насипають до половини в мішечок з білої бавовняної тканини, а потім його зашивають. 
  Кисті.Для фарбування деталей квітів необхідно мати кілька м'яких кистей (краще колонкових або білячих) середніх розмірів, наприклад, № 4, 6, 8, 10 і 12. Кисті повинні бути підстрижені так, щоб при змочуванні утворювався вузький кінчик. 
Крім того, слід придбати пару плоских кистей шириною 8 і 12 мм з м'якої щетини. 
  Посуд. Потрібно такий посуд: 
пляшки об'ємом 50 - 100 мл з щільними пробками для зберігання вже розведених барвників; 
банки для підфарбовування пелюсток (5 - 6 шт.) методом занурення;
стакани для нарізаною дроту (їх, так само як і банки, можна зробити з пластмасових флаконів, зрізавши верхню частину);
дві емальовані миски для фарбування текстильних матеріалів. 
  Дерев'яна рамка. На таке пристосування натягують матеріал для накрахмаливания і висушування.Рамку неважко зробити з струганих дерев'яних рейок. У них просвердлюють отвори під скріплюють болти М5 х 20 (рис. 13) із гайкою. Рейки готової рамки слід обшити світлої м'якою тканиною (фланеллю, полотном), до якої приметують матеріал для накрахмаливания.

Може бути й інший спосіб закріплення матеріалу в рамці. Рейки тканиною не обшивають, а забивають в них цвяхи діаметром 2 мм через кожні 50 мм таким чином, щоб їх вістря виступали на 25 мм. На ці цвяхи натягують тканину, проколюючи її по периметру. 
  Коробки. Для зберігання заготовок і напівфабрикатів необхідні картонні коробки різних розмірів.Дрібні деталі (наприклад, тичинки) добре зберігати в прозорих пластмасових коробках. 
  Скло. На склі зручно підфарбовувати пелюстки квітів. Приблизні розміри 600 х 500 мм, товщина 4 мм, Гострі грані скла слід обробити алмазним надфілем і обклеїти смужкою тканини. Нижню поверхню скла краще обклеїти білою щільною папером, на тлі якої легше розрізняються кольору. 
  Інші інструменти. Бажано для виготовлення і поліровки інструментів мати точило з електромоторомКрім дрібнозернистого наждачного круга повинен бути і змінний полірувальний круг з повсті. Полірувальну пасту наносять на обід полірувального кола при його обертанні. Слід також придбати напилки і надфілі для правки і заточування інструментів.

Техника для склада – купить в Украине.



Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
Переглядів: 867 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.