Понеділок, 06.01.2025, 19:58
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Квіти з тканини

Інструменти і пристосування

Нагрівають металеві інструменти

Такі інструменти призначені для додання деталям квітів певної форми. Нагрівати їх можна на газовому пальнику, електричній плитці, керогазе. Умільці, можливо, зможуть виконати інструменти електрифікованими за типом електропаяльників. Останнім часом такі інструменти стали з'являтися і в продажу. Матеріал для виготовлення інструментів - сталь, латунь і мідь. Робоча поверхня нагріваються інструментів повинна бути гладкою полірованою.Для зручності роботи і захисту рук від опіків кожен ручний інструмент повинен мати дерев'яну ручку, яку можна придбати в господарському магазині.
  Бульки. Це кульки різних розмірів, закріплені на стрижнях. Бажано мати для роботи бульки наступних діаметрів, мм: 3, 4, 6, 8, 10, 12, 15, 18, 21, 25, 30, 40, 55. Для виготовлення булек використовують сталеві кульки (від старих підшипників), які приварюють до стержнів (рис. 1, а, б), можна також виточити кульки разом зі стержнями (рис. 1, в). Нагрітими бульки на пелюстках квітів видавлюють необхідні заглиблення. 

  Ножі (різці). Ножі по конструкції залежно від кількості лез можуть бути подвійними (рис. 2, а), потрійними і одинарними (рис. 2, б). Леза не повинні бути занадто гострими, щоб при проведенні по тканині вони залишали на ній вузьку канавку та не пошкоджували ниток. Бажано мати два подвійних ножа з різними відстанями між лезами 1,5 і 2,5 мм (див. рис. 2, а, січ. А - А і Б - Б). Такі ножі можна виготовити з дроту діаметром 6 - 8 мм, расплющив і зігнувши один з її кінців з подальшою обробкою напилком і поліруванням леза.
  Гачки. Вони служать для завивки країв пелюсток, гофрування пелюсток хризантем, виконання м'якої форми канавок і т. д. Гачки виготовляють із дроту діаметром 2 - 4 мм, Одні з них можуть бути у вигляді вигнутого стрижня (рис. 3, а, б), інші - у вигляді замкнутої петлі (рис. 3, в, г), треті - у вигляді кільця (рис. 3, д), привареними до стрижня. 

Після придбання перелічених інструментів можна приступати до виготовлення квітів. Проте інструменти, вказані нижче, набагато полегшать і прискорять вашу роботу. 
  Прасування. Вони мають те ж призначення, що і гачки, але застосовуються для формування самих вузьких місць пелюсток. Краще мати два-три праски з різними розмірами робочої частини (рис. 4).Маленький праску можна виготовити з довгого цвяхи діаметром 5 мм. Для цього капелюшок цвяха слід розжарити червоності на газовій горілці і розплющити молотком, а потім обробити напилком і відполірувати. 

  Конуси. Їх застосовують для додання конусної форми (рис. 5) вінець кольорів типу дзвіночок.Холодні конуси служать оправками, на яких зручно склеювати квіти розтрубного форми. 
  Шпатель. Цей дуже зручний інструмент можна зробити зі звичайного медичного шпателя, службовця для огляду горла. Закруглив надфілем прямокутні грані (рис. 6) і отполировав їх, можна використовувати обидва кінці для гофрування листя і пелюсток. Для того щоб насадити на цей інструмент дерев'яну ручку, слід розрізати шпатель впоперек навпіл і приварити до кожної з них стрижень з канавкою розміром 1,5 х 1,5 мм.
  Станочек-фільєра. З його допомогою роблять м'які трубочки-стебла для квітів. Робоча частина фільєри являє собою пластину з просвердленими в ній отворами діаметром 1,2; 1,5; 2; 2,5 і 3 мм (рис. 7). Отвори для зручності ці роботи повинні бути раззенкованы з двох сторін пластини, а перехідні межі згладжені і відполіровані. Зварні шви зачищають. Після нагріву пластини до необхідної температури станочек прикріплюють до краю столу за допомогою струбцини, болт якої має вільний хід 25 мм 

  Пінцет. Рифлену поверхню на внутрішній стороні пластинок медичного пінцета і вістря згладжують напилком і шліфують. Після цього пінцетом можна завивати краю пелюсток, виконувати на них вм'ятини і канавки. 
  Прес-форми. В умовах майстерень з виготовлення квітів для надання певної форми листя і пелюстків часто застосовують прес-форми (штампи). Причому для кожного аркуша і пелюстки конкретної конфігурації потрібна своя прес-форма (рис. 8). Вона складається з верхньої і нижньої частин (масивних металевих тарілочок), з одного боку сполучених шарніром, а з іншого - мають ручки-стрижні. На нижній тарілочці є поглиблення, зовнішній контур якої відповідає конфігурації деталі квітки, а днище гравірується або відливається як відбиток опуклої поверхні аркуша або пелюстки.Поверхня верхньої частини форми відповідає нижній поверхні форми. При накладенні тарілочки щільно входять один в одного. Тарілочки прес-форми нагрівають до потрібної температури.У заглиблення нижній частині вкладають викроєні деталь квітки (злегка зволожену), потім верхню частину форми з допомогою ручки опускають на нижню і притискають до неї. В результаті на деталі залишаються відбитки всіх опуклостей і прожилок, які іноді так складно виконати іншими інструментами. Прес-форми можуть бути і інших конструкцій.
  Щипці. Конструкція щипців розроблена автором книги за принципом прес-форми. Вони призначені для завивки пелюсток жоржини, яким надати форму важко звичайними інструментами. Пресуючі деталі щипців (рис. 9) виточують спочатку у вигляді двох окремих кілець на токарному верстаті.Робочі поверхні кілець полірують, після чого кожне кільце розрізають на п'ять рівних секторів. Таким чином, з двох кілець можна зробити п'ять щипців.За важільну основу щипців беруть канцелярські ножиці, у яких відрізають гострі кінці, а замість них приварюють сектори від різних кілець так, щоб при зачинених щипці деталі щільно прилягали один до одного.

  Штампи-лапкиФормування дрібних пелюсток квітів значно полегшується при використанні штампів-лапок. Штамп-лапка замінює верхню частину прес-форми, а нижню частину замінює жорстка гумова подушка. Для формування пелюстки кожної конкретної форми необхідна своя штамп-лапка. На рис. 10, а, б наведено креслення двох штампів-лапок для гофрування малого і великого квіток фантазійної форми. Такі штампи-лапки можна виконати з дроту діаметром 5 мм, расклепав один з її кінців з подальшою обробкою надфілем і поліруванням.

До рекомендацій по виготовленню інструментів хочеться додати, що вдома завжди знайдеться дуже багато металевих предметів, з яких можна зробити відповідні інструменти. Так, наприклад, кільце ножиць може замінити гачок для завивки країв пелюсток, а якщо розібрати циркуль і верхню частину ніжки обробити надфілем, то вийде інструмент, подібний до того, який був зроблений з шпателя, і т. д.

Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
Переглядів: 1409 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.