Понеділок, 06.01.2025, 20:17
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Квіти з тканини

Фіалка запашна

Фіалки - широко поширені весняні оздоблювальні квіти. Для букетика середнього розміру слід виготовити 12 квіток, два бутонів бутона і два аркуша.
Для віночків (рис. 42, а, б) слід взяти накрохмалений тонкий шовк або крепдешин білого кольору.Після викроювання віночок підфарбовують мокрим способом на склі. Перехід від світлого тону до темного повинен бути поступовим.
Між жовто-зеленим тоном середини віночка і світло-фіолетовим тоном слід залишити тонку білу смужку.
Дуже важливо, щоб всі віночки квіток відрізнялися один від одного інтенсивністю підфарбовування. У цьому випадку букетик в цілому буде виглядати дуже жваво і натурально. У одних віночків виконують центральне жовто-зелене пляма великою, в інших - зовсім маленьким. Краї пелюсток у одних віночків підфарбовують яскравим синьо-фіолетовим кольором, в інших - світлим синьо-фіолетовим, у третіх - проміжним кольором. Цей же прийом часто застосовують при виготовленні букетиків і з інших дрібних квітів.
Працювати слід невеликий м'яким пензликом, попередньо замочивши віночки в розчині спирту. Після того як віночки висохнуть, на пелюстках малюють тонким пером темно-фіолетові жилки (на бічних - по дві, а на нижньому - п'ять).


Рис. 42. Фіалка запашна:
а - віночок; б пелюстка бутона; в - гофрування віночка; р - чашолистки; д - гофрування листа; е - сердцевинка; ж - готовий квітка; з - готовий бутон

Підфарбований віночок обробляють гарячими інструментами (рис. 42, в). Уздовж кожної пелюстки посередині з лицьової сторони шпателем роблять неглибокі канавки (1). Потім з вивороту малим гачком пелюстки розгладжують по обидві сторони від канавок, проведених шпателем: дві верхні пелюстки з вивороту, а бічні і нижній - з лицьового боку (2, 3). Булькой діаметром 4 мм роблять два заглиблення в основі двох верхніх пелюсток з вивороту так, щоб вони отогнулись тому (4). На закінчення, сильно натискаючи булькой діаметром 4 мм по центру віночка з лицьового боку, виконують глибоку ямку (5).
Пелюстки бутона вигладжують з вивороту малим гачком, надаючи їм форму глибоких човників.
На деталі чашолистків з тонкого матового шовку світло-салатового кольору (їх має бути 14) у місці підклеювання роблять ножицями надсічки (рис. 42, р), потім малої петлею з лицьової сторони пропрасовують кожен зубчик.
Листя (рис. 42, д) мають серцеподібну форму з дрібними фестончики по краях. Їх вирізають із щільної атласної тканини або панбархата трав'янистого кольору. Підфарбовування листя можна не робити.
При гофрировке з лицьової сторони спочатку роблять центральну жилку подвійним вузьким ножем (1). Від неї в обидві сторони проводять одинарним ножем по чотири напівкруглі бічні жилки (2). Потім з вивороту проводять між боковими жилками праскою або великим гачком жолобки, які з лицьової сторони будуть виглядати опуклими валиками (3). Якщо листя з панбархата, останню операцію можна не виконувати, щоб не прим'яти ворс.
Нагадаємо, що булькой, гачками, петлею і праскою слід працювати на напівжорстким подушці, а ножами і шпателем - на жорсткою.
Для квітконіжок беруть тонкий дріт діаметром не більше 0,4 мм, Відрізки потрібної довжини обвивають вузькими смужками світло-зеленого паперу або шовком, на кінцях виконують серцевинки з пата жовтого кольору. Пат готують звичайним способом: до клею ПВА додають жовту гуаш або кілька крапель жовтого анілінового барвника і зубний порошок. Пат повинен мати густину сметани. Кінчик обвитій дроту два-три рази занурюють у пат на 4 мм з проміжним підсушуванням. У результаті висота серцевинки повинна бути 4 мм, а діаметр поперечного перерізу 2 мм.Для підсушування квітконіжки з пильовиками слід ставити на кілька хвилин в стаканчик головками вгору для того, щоб вони придбали конічну форму. На готових сердцевинках гуашшю або тушшю з одного боку малюють яскраво-червона цятка (рис. 42, е).
Складання квітки починають з укладання готового віночка до сердцевинке. Нижню частину серцевинки змащують клеєм і заводять цветоножку в проріз між верхніми пелюстками віночка таким чином, щоб червона цятка було звернено вгору (рис. 42, ж). Після просушування наклеюють деталь чашолистків на випуклу задню частину віночка, причому середній зубчик чашолистків повинен бути розташований між двома верхніми пелюстками, а решта зубчики повинні охоплювати серединну частину віночка з боків.
Для бутона виконують насамперед на кінці стебла довгасту шишечку з вати, змоченої клеєм (рис. 42, з). Через 30 хв після затвердіння шишечки її змащують клеєм і наклеюють по периметру три пелюстки-човники (вузькими кінцями до дроту квітконіжки). Четвертий пелюстка за нижній край приклеюють таким чином, щоб верхній його край був на відльоті, тобто вільним. До нижньої частини бутона приклеюють загофрированную деталь чашолистка.
Після остаточної просушування верхню частину квітконіжок у квіток і бутонів згинають (див. рис. 42, ж, з). Це можна зробити за допомогою будь-якого стрижня діаметром 4 - 5 мм, огинаючи цветоножку навколо нього.
До листя з вивороту уздовж середньої жилки приклеюють черешки з тонкої обвитій дроту.
Всі квітконіжки потрібно зовні подтонировать пензликом слабким розчином фіолетової фарби для додання їм натурального зеленувато-фіолетового кольору.
Торці стеблинок повинні бути заповнені так, щоб після підрівнювання їх ножицями дріт не було видно.До збірки букетика приступають, коли всі його деталі повністю виготовлені.
У верхньому ярусі букетика (див. фотографію) розташовані два бутона і одна квітка між ними, далі йдуть два яруси по чотири квітки. У нижньому ярусі - три квітки. Два листки прив'язують під квітками по боках. У букетику повинні чергуватися квітки з різною інтенсивністю підфарбовування, тобто поруч з темним квіткою світлий і навпаки. Бічні квітки в букетику можна трохи розгорнути в сторони.
Всі елементи букетика зв'язують ниткою на 2 см нижче листя. Витки ниток промазують клеєм і зверху наклеюють вузьку смужку тканини під колір стеблинок.



Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
Переглядів: 804 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.