Понеділок, 06.01.2025, 19:55
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Квіти з тканини

Дзвіночок розкидистий


Невеликий букетик складається з трьох квіток, двох бутонів, бутонів і шести листя. Сердцевинка квітки складається з маточки з зав'яззю в його підставі. У бутона маточка не видно, тому його серцевиною виконують у вигляді маленького кульки з пата.
Віночки (рис. 40, а, б) краще виконати з крепдешину світло-бузкового кольору (основний колір до підфарбовування). Щоб при підфарбуванні гострі зубчики дзвіночка не залохматились, віночки спочатку вирізують у вигляді секторів кіл за шаблоном. І лише після мокрою підфарбовування віночки вирізають остаточно за викройкою. Підфарбовують віночки пензликом на склі, попередньо змочивши заготовки в спиртовому розчині. У нижній частині сектора залишиться початковий світло-бузковий колір, який потім переходить в світло-фіолетовий, а на зубцях - в синьо-фіолетовий колір. Бутон підфарбовують аналогічно квітці.
Крім того, на вирізаних з викрійками віночках малюють тонким пером лілові жилки: на кожному зубці квітки по три на кожному зубці бутона по одній жилці.
 

Рис. 40. Дзвіночок розкидистий:
а - віночок квітки, б - віночок бутона; в - гофрування віночка квітки; г - гофрування віночка бутона; д - чашолистки; е - гофрування листа; ж - квітка в розрізі; з - бутон в розрізі

Гофрировку віночка (рис. 40, в) виконують у наступному порядку. На лицьовій стороні віночка проводять одинарним ножем легкі борозенки від кожного зубчики до центру сектору (1). З вивороту по обидві сторони від борозенок пропрасовують малим гачком таким чином, щоб кожен зубчик відігнувся назовні (2). Потім нижню частину віночка з лицьової сторони пропрасовують булькой діаметром 12 мм, простягаючи нею від однієї твірної до іншої (3). При цьому віночок повинен злегка згорнутися в конус.
Бутон (рис. 40) гофрують шпателем спочатку з лицьового боку (1), а потім з вивороту (2) віночка, проводячи глибокі радіальні канавки по зубцях і між ними.
І в тому і в іншому випадку при роботі з ножем і шпателем користуються жорсткої подушкою, а при роботі з іншими інструментами - напівжорстким.
Чашолистки (рис. 40, д) вирізують з тонкої тканини світло-трав'янистого кольору. По кожному чашелистику проводять малої петлею від краю до центру кола, при цьому він загортається. В центрі кола чашолистків з протилежного боку роблять поглиблення булькой діаметром 3 мм, причому для бутонів воно повинно бути більше, ніж для квіток.
Листя вирізують з блискучого шовку трав'янистого кольору. Гофрування їх нескладна (рис. 40, е). З лицьової сторони проводять одинарним ножем середню жилку (1), а з вивороту по обидві сторони від неї виконують праскою жолобки (2).
Перед виготовленням для серединки квітки слід обвити тонкий дріт квітконіжки папером світло-салатового кольору. Обвитий кінець (5 мм) змазують густим клеєм ПВА, потім повертають дріт змазаним кінцем вниз і як би навішують на клей з трьох сторін відрізки накрохмалених, пофарбованих у світло-салатовий колір котушкових ниток № 30 завдовжки по 35 мм. Після підсушування клею вільні кінці ниток підрівнюють ножицями, довжина ниток повинна бути 26 мм. Потім нитки склеюють між собою на висоту 16 мм від дроту (рис. 40, ж).Вільні кінці ниток довжиною 10 мм завивають в кільця діаметром 3 мм нагрітим пінцетом з ніжками невеликого діаметру. Завиті кільця повинні бути спрямовані в сторони від маточки.
У нижній частині маточки виконують зав'язь з рідкого пата світло-салатового кольору. Для цього скляною лопаткою навколо місця приклеювання ниток до дроту наносять пат. Висота зав'язі в готовому вигляді становить 5 мм, діаметр поперечного перерізу 3 мм
Для бутонів (рис. 40, з) з такого ж пата виконують дві серцевинки висотою 4 мм і діаметром поперечного перерізу 2 мм звичайним способом: на кінці обвитій дроту квітконіжки роблять маленькі гачечки, які потім два-три рази вмочують у пат з проміжним просушуванням.
Перш ніж приступити до складання квіток і бутонів, слід склеїти їх загофрированные віночки в конуси.Віночок квітки склеюють, навертывая його на металевий конус середнього розміру (див. рис. 5), як на оправку, попередньо змазавши клеєм ПВА припуск для склеювання. Оправленням при склеюванні трубочки бутона може служити пендель або просто цвях.
При складанні дзвоника змащують клеєм нижню частина зав'язі, протягують цветоножку через отвір у віночку і підтягують його до зав'язі. Аналогічно збирають і пуп'янок, тільки віночок приклеюють до сердцевинке. На закінчення до квіткам і бутонам знизу підклеюють чашолистки. У бутонів чашолистки мало відігнуті від віночка, а у квіток - майже під кутом 90° до квітконіжці. До листя з вивороту потрібно приклеїти короткі тонкі черешки.
Із заготовлених деталей збирають дві гілочки: у першій - один бутон, одну квітку і два листки; у другій - один бутон, дві квітки і чотири листочки. У верхній частині кожної гілочки розташований бутон. До квітконіжці бутона приєднують по одному листочку так, щоб верх був на 10 мм нижче верху бутона (довжина черешків до місця з'єднання з квітконіжкою дорівнює 15 мм). Деталі гілочки приєднують звичайним способом: обмоткою тонкими нитками і подальшої обвивкой стебла папером до місця наступного приєднання. На 30 мм нижче першого листочка приєднують до гілочки одну квітку з листочком.
На маленькій гілочці відрізають надлишок дроту (від місця приєднання квітки повинно бути 30 мм) і обвивають її папером. У великій гілочці через 30 мм від місця приєднання верхнього квітки додають ще одну квітку і два листки. Надлишок стебла відрізають на відстані не нижче 25 мм від місця приєднання листочків. Квітконіжки всіх трьох дзвіночків на гілочках повинні мати довжину 25 - 30 мм.
Після додаткової тонування кольору стебел, якщо вона необхідна, обидві гілочки з'єднують у букетик.

Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
Переглядів: 846 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.