Майстер Клас з пошиття м'якої іграшки Тигрик без використання швейної машини
Для роботи знадобиться: фліс (полартек) помаранчевий(для основного кольору), фліс персиковий (для вух і черевця), фліс білий, фліс чорний (для смужок і для носа; ніс можна замінити овальної ґудзиком), штучна замша чорна (для зіниць), фетр червоний (губи), муліне чорне, нитки в тон всім тканинам, взуттєва біла нитка, клей-олівець. Кількість тканини не вказую, так як по цій схемі можна зшити як маленьку іграшку (тоді викрійка береться без змін), так і будь-якого іншого розміру (збільшити викрійку можна простим способом по квадратах).
1. Роздруковуємо викрійку на форматі А4 і вирізаємо.
2. Викроюємо всі деталі. Без надбавок деталі викроюються: вуха, смужки, губа, очі і зіниці; для решти деталей робимо надбавку 2-3 мм.
3. Швом «назад голку» зашиваємо все виточки на голові Тигрика. Закріпіть нитку з виворітного боку і витягніть нитку на лицьову сторону. Зробіть два стібка швом «вперед голку» і витягніть нитку на лицьову сторону. Тепер зробіть прокол голкою назад в кінець першого стібка і, пройшовши по виворітній стороні відстані в два рази більше верхнього стібка, виведіть голку на лицьову сторону, витягніть нитку. Наступний прокол голкою зробіть знову в зворотну сторону в те місце, де закінчується останній стібок. З виворітного боку знову пропустіть подвійне відстань верхнього стібка.Верхні стібки повинні бути однаковими по довжині — 0,5-0,7 див.
4. Швом «назад голку» пришиваємо всі смужки і очі з зіницями. Смужки розподіляємо таким чином: три маленьких – 1-2 на руках, 3 на лобі; чотири великих – 1-2 на ногах, 3 на потилиці, 4 на спині; вісімнадцять середніх – 1-2 на щоках, 3-4 на потилиці, 5-6 на руках, 7-8 на спині, 9-10 на ногах, 11-16 на хвості і 17-18 на боках (поки їх пришивати не треба). Щоб після розподілу смужок не заплутатися в них при шитті, рекомендую приклеїти їх на клей-олівець.
5. Тепер треба чорним муліне вишити на мордочці Тигрика вуса. Для цього використовуємо техніку «французький вузлик». Виводимо нитку з вивороту на лице.
6. Робимо невеликий стібок.
7. Навколо голки робимо три витка ниткою.
8. Протягуємо голку з ниткою через витки і в тій же точці виводимо голку на виворіт, закріплюємо нитку.
9. Так вишиваємо всі вусики.
10. Край мордочки присбариваем дрібними стібками, починати обов'язково потрібно від середини мордочки (тобто край, між вусів, там де на фото видно не обрізані нитки). Нитку не обрізаємо, але зав'язуємо на 2-3 сайту, щоб збірка не розтяглася.
11. Набиваємо мордочку синтепоном.
12. Тепер треба зробити перетяжку посередині мордочки. Для цього нашу не відрізану нитка перекидаємо через середину мордочки.
13. Злегка затягуємо.
14. Перекидаємо нитка ще 2-3 рази і закріплюємо нитку 2-3 вузлами.
15. Потайним швом пришиваємо мордочку до лиця Тигрика.
16. Коли доходимо до нижнього краю мордочки – не забуваємо пришити туди губу.
17. Ось що у нас вийшло.
18. Пришиваємо ніс-ґудзик. Або викроюємо ніс з флісу, присбариваем так само як мордочку, тільки затягуємо до кінця, щоб вийшов кульку і пришиваємо.
19. Швом «через край петлю» зшиваємо вухо. На відстані 2-3 мм від краю з вивороту виводимо голку на обличчя (не закріплюємо нитку), перегнув нитку через край виробу, знову з вивороту на відстані 1-2 мм від попереднього стібка виводимо голку на обличчя і протягуємо в петлю, що утворилася. Так прошиваємо всю зовнішню сторону вуха, потім кількома стібками скріплюємо прямий край вуха і закріплюємо нитки.
20. Так само шиємо друге вухо.
21. Закріплюємо вуха на голові.
22. Швом «через край в петлю», починаючи від шиї, зшиваємо голову. Коли доходимо до вух шиємо без протягування в петлю, а продевая голку через саме вухо на виворіт і виводячи потім на обличчя.
23. Коли доходимо до выточек вгорі голови – складаємо їх в протилежні сторони, щоб не було дуже товсто. Над вытачками пришиваємо так, щоб чіплялися тільки зовнішні частини тканини, про самі виточки залишилися складеними і втоплені всередину голови.
24. Залишаємо невеликий отвір внизу голови.
25. Набиваємо голову синтепоном.
26. Прошиваємо деталь хвоста, залишаємо пряму частину хвоста не зашитою (не закріплюємо нитку і не обрізаємо).
27. Набиваємо хвіст синтепоном.
28. Потайним швом пришиваємо хвіст деталі до спини. Для міцності проходимо потайним швом у зворотний бік. Виводимо обидві нитки на виворіт і закріплюємо 2-3 вузлами.
29. Швом «назад голку» пришиваємо черевце на живіт.
30. Швом «через край петлю» зшиваємо живіт і спину Тигрика, верхню частину не зашиваємо.
31. Пришиваємо бічні смужки.
32. Набиваємо тіло синтепоном.
33. Зшиваємо ноги (прямі ділянки не зашиваємо). Набиваємо обидві ноги синтепоном.
34. Потайним швом пришиваємо ногу до верхньої деталі ступні.
35. Так само шиємо другу ногу.
36. Швом «через край петлю» пришиваємо нижню частину ступні, п'яти залишаємо невеликий отвір.
37. Набиваємо ступню синтепоном.
38. Так само шиємо другу ногу.
39. Швом «через край петлю» зшиваємо руку. Залишаємо невеликий отвір зашитим, не обрізаючи нитки, набиваємо руку синтепоном, потім дошиваем до кінця, закріплюємо нитку 2-3 вузлів. Так само шиємо другу руку.
40. Тепер ми прикріпимо ноги, а потім і руки. Всі кінцівки у нашого Тигрика будуть «на шарнірах», тобто вільно підніматися і опускатися. Для цього нам знадобиться біла взуттєва нитку і велика голка.
41. Робимо стібок для кріплення лівої ноги. Стібок повинен зачепити і передню і задню частину тіла.
42. Проводимо голку одним стібком крізь ногу (тільки за ту частину ноги, яка повернена до тіла, на зовнішній стороні ноги не повинно бути видно стібка!).
43. З тієї ж точки, з якої вивели голку для правої ноги – виводимо тепер голку крізь все тіло до лівої ноги.
44. Притягуємо ногу, щоб вона щільно лежала до тіла, але не була сильно затиснута.і Так само кріпимо ліву ногу.
45. Виконуємо кріплення крізь тіло ще 2-3 рази.
46. Виводимо голку через середину тіла в нашій незакрепленной нитці. Зав'язуємо 3-4 сайту. Не затягуємо сильно!!!
47. Ноги повинні щільно лежати, вільно підніматися і опускатися, але не бути втиснутими в тіло.
48. Так само кріпимо руки. Зверху зсередини виводимо голку на правій руці.
49. Одним стібком кріпимо руку, виводимо голку крізь тіло до лівої руки.
50. Робимо стібок по лівій руці.
51. Закріплюємо руку.
52. Виконуємо кріплення крізь тіло ще 2-3 рази. Виводимо голку через середину тіла в нашій незакрепленной нитці. Зав'язуємо 3-4 сайту.
53. Потайним швом пришиваємо голову до тіла, і наш Тигрик готовий!
|