Лелека з малюком - оригінальний і душевний подарунок для батьків або талісман для тих, хто ще тільки мріє про це щастя. Зроблений вашими руками, він вбере в себе душевне тепло та позитивні думки про майбутнє малюка.
Матеріали:
- льон або щільний бавовна білого кольору (для тіла);
- льон або щільний бавовна оранжевого кольору (для дзьоба і лап)
- тонкий бавовна для чіпця;
- мереживо;
- невеликий шматочок тканини тілесного кольору;
- фетр чорного кольору;
- наповнювач (холлофайбер або синтепон);
- нитки в тон;
- паперові квіти для декору;
- тонкі атласні стрічки;
- штемпельна подушечка рожевого кольору або рум'яна.
Інструменти:
- швейна машина;
- ножиці;
- голка і шпильки;
- олівець або кольорова крейда;
- палички для суші;
- зубочистка;
- ватяна паличка;
- клей («Суперклей» або «Момент Кристал»).
Шиємо забавного лелеки - тільду
1. Складаємо тканину навпіл і переносимо всі деталі викрійки за допомогою олівця або крейди. Вирізаємо, відступивши 0,5-0,7 см від лінії. Складаємо шпильками всі парні деталі, крім дзьоба.
2. Спочатку пришиваємо дзьоб до голови. Приколюємо шпильками на кожній половинці таким чином, щоб частини дзьоба знаходилися на одному рівні. Перевірте це, приклавши обидві половинки тіла один до одного. Зшиваємо на машинці.
3. Зшиваємо обидві половинки тіла і всі інші деталі, залишивши отвір для вивертання та набивання (пунктирна лінія на викрійці). Між пальчиками на лапках і пір'ям на крилах робимо невеликі надрізи, щоб при вивертання тканина не натягалася і не деформувалася деталь. Вивертаємо.
4. Щільно набиваємо тіло лелеки наповнювачем, особливо ретельно - шию. Ступні і крила набиваємо нещільно. Використовуємо для набивання паличку для суші.
5. Складаємо шпильками тіло лелеки по швах таким чином, щоб ці шви проходили по центру спинки і переду. Зашиваємо отвори на тілі лелеки потайним швом. Таким же чином зашиваємо отвори на крилах.
6. Лапки складаємо шпилькою посередині і потім набиваємо нижню та верхню частину. На широкому кінці лапок робимо підгин і сметываем.
7. Прибираємо шпильку і робимо кілька непомітних маленьких стібків - тепер лапки можуть легко згинатися.
8. Потайним швом по колу пришибу ваем лапки до ступні в тому місці, де знаходиться отвір. Готові лапки пришиваємо до тіла потайним швом по колу.
9. З чорного фетру робимо пір'я на крилах. Обводимо контур крила 7 крейдою або шматочком мила і вирізаємо півмісяці з фетру. За допомогою клею приклеюємо їх на крила.
10. Намічаємо місце для крил, вони повинні розташовуватися симетрично. Пришиваємо крила потайним швом. Достатньо кілька стібків. Крила не повинні щільно прилягати до тіла.
11. Малюємо очі чорною фарбою по тканині, вмочивши в неї тупий кінець зубочистки. Можна використовувати маркер, вишити оченята нитками муліне або пришити чорні намистинки. Ватною паличкою наносимо рум'янець.
12. Переносимо викрійку чепчика на тканину, вирізаємо. Обробляємо край рядком «зигзаг» і пришиваємо мереживо. Відступивши від внутрішнього краю мережива 2-3 мм, робимо широку стрічку на машинці або вручну.
13. Стягаємо нитку до потрібного розміру і пришиваємо потайним швом до голові лелеки. Декоруємо чепчик квітами, використовуючи клей.
14. З білої тканини вирізаємо 2 деталі тільця малюка і 1 деталь особи з тканини тілесного кольору. Зшиваємо. У тому місці, де буде личко, робимо хрестоподібний надріз, вивертаємо і набиваємо наповнювачем.
15. Пришиваємо обличчя малюка до тіла вручну.
Рада
Якщо немає тканини тілесного кольору, можна пофарбувати білий бавовна або льон, опустивши в міцний гарячий розчин кави.
16. Робимо рюшечки навколо личка. Пришиваємо мереживо швом «назад голка», формуючи складочки. Обв'язуємо малюка стрічкою потрібного кольору. Малюємо очі і румяним щічки.
17. З тонкої бавовни вирізаємо прямокутник розміром 7x18 див. Обробляємо всі сторони рядком «зигзаг» і пришиваємо по боках мереживо. Кінці підгинаємо, відступивши приблизно 0,5-0,6 см від краю, і прошиваємо. В отриманий отвір вставляємо тонку білу стрічку.
18. Зав'язуємо стрічку на отриманому «конвертику» і пришиваємо до дзьоба лелеки. Укладаємо малюка.
|