Передмова.
Перше вживання слова "мавпа" зафіксовано в "Ходінні за три моря" Афанасія Нікітіна. Знаменитий російський мандрівник описував відвідані країни, в тому числі Індію. Цілком ймовірно, що і слово "мавпа" принесено Афанасієм з-за морів. Не часто можна відшукати автора конкретного слова, але у випадку з "мавпою" з досить великою часткою впевненості можемо назвати ім'я тверського купця-поліглота Афанасія Нікітіна. Його записки з'явилися в Москві в 1475 р. і цей рік можна вважати датою появи слова "мавпа" в Росії.
Від XI ст. мавпа повчань отців церкви називалася по-російськи "опыней", "опицей".
Фотографії виконані на тканини з розміром квадрата 4 див.
Матеріали:
- Пряжа коричнева Пехорка "Дитячий каприз" 225м/50г,
- біла Троїцька "Магія" 450м/100г (сарафан і шкарпетки),
- червона Семенівська "Лідія" 400м/100г (сарафан).
- Світло-бежева пряжа - льон (на мордочку).
- У залишках кінці: жовта, біла, зелена, помаранчева Троїцька "Магія" (на різдвяний носок).
Опис в'язання мавпочки
1. Починаємо в'язати мавпочку з тулуба. Тулуб, як і всі інші деталі, починаються з в'язання ланцюжка з 4 в. п. Замикаємо їх у кільце і пров'язуємо стовпчики без накиду в середину кільця. Для тулуба 8 ст. б/н. В другому ряду додаємо через кожен стовпчик по 1 ст. б/н, потім через кожен другий стовпчик. А потім ділимо коло на 4 частини і додаємо тільки по початку цих частин по 1 ст. б/н. Коли тулуб збільшиться до задуманої вами ширини (у мене це ще 4 надбавки), в'яжемо без надбавок.
Довжину визначаємо на око, кому як подобається. Зменшуємо, розділивши коло на 4 частини по 1 ст. б/н на початку кожної частини. Коли на колі залишиться 8 ст. починаємо наповнювати тулуб синтепухом. Синтепух добре тримає форму, але з ним треба бути дуже акуратним. Якщо його перекласти, то вийде жорстка форма, і синтепух буде вилазити з в'язання. Якщо синтепух не доповісти, то деталь не буде тримати форму. При в'язанні іграшок гачком є кілька правил: гачок повинен бути менше розміру, ніж потрібний для даної пряжі; краще відмовитися від товстої пряжі при в'язанні маленьких іграшок;іграшки в'яжуться в основному стовпчиками без накиду, так в'язання більш щільне.
Як тільки зв'язали тулуб і набили його наповнювачем в'яжемо шию: 3 ряди по 8 ст. б/н. Не відриваючи в'язання, починаємо надбавки на голову, як в'язання спочатку на тулубі. Коли форма буде достатньо круглою, зменшуємо стовпчики з 4 сторін. Залишитися має 8 ст. б/н. Закриваємо в'язання, залишаємо довжину нитки, щоб їй можна було шити голкою. Набиваємо голову наповнювачем і стягаємо голкою через краї стовпчиків отвір. Нитку закріплюємо і протягаємо через голову до горловини, Обрізаємо нитку так, щоб кінець не стирчав з в'язання.
2. В'яжемо шкарпетки для мавпочки. Вкруговую на спицях. Кількість петель 4х4. Можна вив'язати малюнком. Шкарпетки я почала в'язати раніше нижніх лапок, т. к. це більш складне в'язання і розмір лапок буде легше підігнати під шкарпетки, ніж шкарпетки під лапки.
3. В'яжемо нижні лапки. Кількість петель в останньому колі 20 петель. Щоб вив'язати п'яточку на лапці я в'язала три рази до середини ряду, повертала в'язання назад до початку ряду, повний ряд. Такий прийом називається "неповні ряди". Довжина лапок трохи більше довжини тулуба. Щоб було легше набивати довгі деталі наповнювачем, я робила це поступово в процесі в'язання. Закриваємо в'язання, як на голові.
4. В'яжемо верхні лапки. В'яжуться тієї ж довжини, що і нижні. П'яточка не вывязывается. Спочатку робимо надбавки до ширини нижніх лапок, в'яжемо долоньки. Потім зменшуємо по 2 стовпчика в колі (плавне зменшення) на 4 стовпчика.
5. Ось тут мав бути хвіст, але я його забула зв'язати відразу. Тому показую його вже пришитим. В початкове кільце набрати 5 стовпчиків б/н і в'яжемо без надбавок. Хвіст повинен бути трохи довше лапок.
6. В'яжемо вушка і мордочку. Вушка пов'язані з двох гуртків різного кольору. Складаємо разом ці гуртки і обв'язуємо їх 1 поруч основного кольору за крайні петлі стовпчиків. Мордочка пов'язана другим кольором 4 ряди.
7. Вишиваємо мордочку і пришиваємо її до голови. Пришиваємо вуха.
8. Пришиваємо верхні лапки і нижні. Для цього протягуємо спочатку голку з ниткою через тулуб, потім протягуємо нитку через лапку. Потрібно протягнути так, щоб нитка вийшла і зайшла в одному і тому ж місці. А зовні на бічній частині лапки був стібок. Потім протягаємо голку через отвір теж в тулуб і протягуємо другу лапку як першу. Кінці повинні бути під лапкою по відношенню до тулуба. Зав'язуємо кінці на 3 сайту і протягуємо нитки голкою через тулуб до горловини. Обрізаємо нитки, щоб решт не було видно. Таким чином лапки будуть обертатися. Пришиваємо хвіст.
9. В'яжемо одяг. Я зв'язала жакардовий сарафанчик і носок для подарунка.
Одягаємо нашу мавпочку.
Фотосесія.
|