Думаю, що багато з вас не раз милувалися неймовірними прикрасами з муранського скла.Кожне з них – неповторна і є маленьким шедевром зробленим вручну. Купуючи в свою колекцію прикраса з авторського скла, Ви стаєте володарем унікальної речі, останньою частинку душі майстра.
Відразу додам, що даний МК навряд чи буде цікавий моїм колегам і швидше розрахований на людей, які ще не стикалися з роботою на пальнику, але хочуть дізнатися, як же все відбувається. Зараз, у зв'язку з поступовим поширенням цієї прекрасної техніки, ви цілком можете спробувати знайти майстрів у своєму місті і сходити на реальний МК, або орендувати у них обладнання. І можливо, вам мій урок стане в нагоді.
Отже, сьогодні я пропоную трохи підняти завісу і дізнатися, про народження намистини.Існує велика кількість технік і прийомів, але для початку розглянемо один із найпростіших варіантів: кругла намистина, декорована точками та їх похідними.
Для роботи нам знадобиться:
високотемпературна пальник,
муфельна піч,
окуляри,
спиця з нанесеним сепаратором,
пінцет,
шило,
скло.
При створенні цієї бусиною були використані скла:
006 Effetre Super Clear
204 Effetre White
058 Effetre Ink Blue
128 CiM Sangre
144Double Helix Helios
Приступимо. Запалюємо пальник, надягаємо блакитні окуляри (відсікаючі шкідливий для очей спектр), які відразу змінює все навколишнє і піднімають настрій.
Для початку невелика підготовча робота. Як ви помітили, скло поставляється в паличках-прутках певних розмірів, нам для нашої намистини необхідно змінити діаметр стекол для зручності створення дрібного декору. Будемо тягнути «струни».
Поступово, що б скло не розтріскувалося від температурного шоку, розігріваємо паличку на кінчику полум'я. Формуємо невелику крапельку, яку захоплюємо за допомогою пінцета і починаємо відтягувати від скляної основи, отримуючи необхідну тонку «струну». Поступаємо так з усіма вікнами, крім білого.
Тепер ми готові творити.
Беремо підготовлену спицю (сепаратор на її кінчику не дозволяє бусини намертво зріднитися зі сталевою основою) та паличку білого скла (204). Ретельно і акуратно розігріваємо і те і це.Тримаючи скло у полум'ї, а спицю постійно обертаючи під полум'ям, навиваем на спицю необхідну кількість розплавленого скла.
Вносимо заготівлю намистини в полум'я і ретельно сплавляємо, формуючи куля, не забуваючи постійно обертати сталеву спицю. Якщо припинити обертати, то розплавлене скло під силою гравітації стече. Зараз його в рідкому стані утримує на спиці не тільки власна в'язкість, але і відцентрова сила. Заняття чудово розвиває дрібну моторику :)
Після досягнення необхідної форми намистини, продовжуємо розвивати свої таланти. Цього разу – окомір. В роботу вступає перша з зроблених нами заздалегідь струн: Сангрія (128). На трохи охолоджену поверхню намистини наносимо маленькі крапельки. У моєму випадку, задумано три повторюваних мотиву, центральна частина яких складається з шестилепестковых квітів. Тобто ставимо 18 точок, групами по 6 штук, при цьому акуратно прогріваючи бусинку. Як тільки всі крапельки знайшли своє місце – сплавляємо їх до гладкості.
Отримуємо кулька з крапочками, які на квітку зовсім не схожі.
Зараз ми це виправимо. Розігріваємо один з наших мотивів сильніше, і винісши намистину з полум'я, робимо по центру прокол шилом.
Повторюємо ті ж дії з двома групами точок. Сплавляємо. В результаті ми бачимо, що наші точки знайшли краплеподібну форму і вже більше схожі на стилізовану квітку.
А тепер, що б він став цікавішим - «загорніть» його, використавши для цього струну з прозорого скла. Знову, розігріваємо один з мотивів. У центральну частину квітки вертикально «вживляємо» прозору струну і не зволікаючи, здійснюємо струною між пальців обертальний рух. Повторюємо для другого і третього квітки.
Доповнюємо наші червоні квіти, невеликими наївними блакитними на три пелюстки. Для цього повторюємо всі дії з синьою струною (058), як для основних мотивів, за винятком останнього кроку з закручуванням.
Отже, ми на фінішній прямій. Додамо нашої бусинки шарму за рахунок золотистих акцентів.На отриману бусинку ставимо точки струною, зробленої з серебронасыщенного скла Геліос (144). Це особливе скло, що містить у своїй формулі багато срібла і потребує певного відношення. Точки з Геліоса не вплавляем повністю, а залишаємо трохи опуклими.
Настав час для фаєр-шоу. Для того, щоб Геліос проявив себе у всій красі, необхідні особливі умови в полум'я, стимулюючі срібло, що міститься у склі. Для цього деякий час охолоджуємо намистину, а потім на пальнику додаємо пропанового складову і проносимо нашу бусинку через отримане полум'я. Якщо Геліос придбав металевий відблиск, то, можна привітати з доконаною реакцією сільвер-скла. І з закінченням роботи над нашою бусиною
Ховаємо наше творіння в піч для стабілізації і зняття внутрішніх напружень. Процес триватиме близько 10-12 годин до повного охолодження намистини. Після цього залишиться зняти її зі спиці і використовувати за своїм розсудом.
Сподіваюся, вам було цікаво. І ласкаво просимо в чарівний світ скла!