Сірчана печінка на кухні або Алхімія для відважних
В цьому майстер-класі продовження експериментів з патиною. Виявляється "сірчана печінка" тільки звучить загрозливо, але її цілком можна приготувати вдома, якщо немає можливості купити готовий склад. Робити це потрібно в добре провітрюваному приміщенні, наприклад, на кухні під витяжкою. Або на відкритому повітрі. Аромат звичайно не пестить обаняние, але цілком терпимо (особливо після аміаку).
Для приготування нам знадобиться:
посуд з кераміки або нержавіючої сталі, в якій можна буде запекти склад
сірка (можна купити у вигляді харчової добавки, що продається в зоомагазинах)
поташ (карбонат калію) або сода харчова (карбонат натрію)
засоби індивідуального захисту (рукавички, респіратор, окуляри - продаються в будівельних магазинах)
пухирець з щільною кришкою від нашатирного спирту
1. Змішуємо 1 частина соди і 1 частина сірки. Ретельно перемішати.
2. Нагріваємо над вогнем постійно помішуючи. Доводимо до коричневого кольору. Спочатку суміш ніби намокне, стане вологою і помаранчевої. Якщо нагрівати занадто сильно і швидко - з'явиться синє полум'я від палаючої сірки і пекельний дим. Полум'я потрібно скоріше збити.Продовжуємо нагрівати - стане темно-коричневою, сухий і дрібної (значить готова). Остудіть, щоб можна було додати воду. Будьте обережні - дуже гаряче.
3. Далі додаємо воду і заливаємо отриманий розчин в пухирець. На повітрі розчин стає непридатним дуже швидко видихається. А в пляшечці з щільною пробкою і кришкою можна зберігати 1-2 місяці без втрати властивостей.
4. Для патинування можна використовувати розчин різної концентрації (розбавити водою "за смаком"), дивлячись якого кольору патини ви хочете отримати. Наприклад, я змішувала 1 чайну ложку сірки і 1 чайну ложку соди, додала 20 мл води і отримала дуже густий чорний колір, типу вороніння сталь. Навіть кірка утворилася:
Важливо: перед патинуванням метал потрібно знежирити, протерти спиртом або помити в фейрі. Тоді патина ляже рівно.
Наносити розчин можна пензликом, якщо боїтеся пошкодити камені. Або занурювати виріб цілком.
Ось тут я вже робила слабкий розчин для червоно-коричневою патини.
Воду краще брати теплу (не гарячу), швидше піде реакція.
Після того, як метал потемнів і результат вас улыбнул, прикраса потрібно помити в холодній воді і прибрати зайву патину кухонних губкою. Гарненько вимийте з милом, приберіть кірки, якщо є.
Даємо виробу обсохнути і можна полірувати пастою гоі.
Деякі камені в парах аміаку краще не тримати. Це тоновані агати, малахіт, натуральний перли, бірюза... Може ще якісь є. Можна в амиаке патинувати прикраси з кварцами (аметисти, аметрини, цитрини) , гранатами, склом, перлами сваровські. Якщо сумніваєтеся - використовуйте сірчану печінку. Якщо дуже сумніваєтеся - використовуйте сірчану печінку і пензлик.