У цьому МК ми створимо блискучі (в прямому і переносному сенсі) вишиті сережки "Небеса", основними елементами яких є ювелірні кристали Сваровскі в оправі у формі квадрата (ромба) і зовсім маленькі Chaton в цапах, обрамленням для яких служить срібний бісер і кришталевий перли Сваровські.
Матеріали та інструменти:
Бісер круглий Miyuki 15/0.
Бісер круглий Miyuki 11/0.
Перли Сваровські, 3мм і 4мм.
Кристали Сваровскі Square 8мм.
Оправи для кристалів.
Кристали Сваровскі в оправі Chaton Montees 4мм
Швензи.
Голка 12 або 15 розміру.
Нитка: капронова, лавсанова, поліестр або fireline.
Фетр або клейовий флізелін.
Шкіра або замша, натуральна або штучна.
1. Беремо кришталь Сваровські Square кольору Sapphire і оправу до них, розмір кристалів 8 мм. В кожній оправі 4 дірочки для пришивання.
2. Закріплюємо кристал в оправі звичайним пінцетом.
3. Беремо шматочок білого фетру або іншого основи для вишивки і пришиваємо оправу до нього. Проходимо ниткою кілька разів крізь усі отвори.
4. Поряд з кожною гранню квадратика вміщається рівно два шатона і цапи не заважають один одному. У кожній основі шатона теж чотири отвори. Починаємо пришивати першу лінію Chaton Montees: набираємо три шатона до кута проектованої лінії і закріплюємо останній. Тим самим ми визначимо потрібний вектор, а якщо пришивати поступово по одному, великий шанс, що лінія буде "танцювати".
5. Тепер пришиваємо кожен Chaton окремо крізь всі 4 отвори у навхрест. Уздовж зовнішнього краю намагаємося, щоб нитка була якомога ближче до оправи, щоб потім її випадково не обрізати при обробці краю.
6. Формуємо кут, закріплюємо другу лінію.
7. Продовжуємо вздовж третьої межі ромба.
8. Пришиваємо ще два кришталика, не закриваючи периметр шатонками до кінця.
9. Додаємо другий ромб кольору Crystal, надійно пришиваємо.
10. Формуємо колірної і геометричний малюнок, три шатонки кольору Sapphire праворуч.
11. Ще три симетрично ліворуч.
12. Манікюрними ножицями акуратно обрізаємо край основи для вишивки, як можна ближче до кристалам! Намагаємося не зачепити нитка. Куточки не залишаємо гострими, згладжуємо.
13. Обкреслюємо на щільному папері (картоні) форму вишивки.
14. Вирізаємо, відступаємо кілька міліметрів від краю, приклеюємо до основи. Я використовую клей Момент Кристал. Ох, ну і коряфка вийшла з першого разу... Коряфку, звичайно, треба замінити і вирізати нормальну форму, щоб крізь шкіру не проступали форми швів. Фото для нащадків "як не треба робити": красуня і чудовисько.
15. Замінивши чудовисько, приклеюємо тим же клеєм шкіру, у мене штучна з текстильною основою. Не обов'язково використовувати шкіру, можна взяти інший матеріал, текстиль, мереживо, розфарбувати виворіт, вишити і т. п.
16. Акуратно обрізаємо манікюрними ножичками шкіру. Ріжемо впритул до основи для вишивки, не залишаючи навіть міліметра. Куточки на шкірі згладжуємо.
17. Виводимо нитку між основою для вишивки і шкірою. Обробляємо край: набираємо бісеринку 15-го розміру, входимо голкою в шкіру на відстані пари міліметрів від краю, і виходимо голкою з лицьової сторони основи для вишивки.
18. В утворену петельку проводимо голку з ниткою.
19. Затягуємо нитку зліва від бісеріни (перед бисериной за напрямом шиття), рівно в тому місці, де нитка знаходиться на попередньому фото:
20. На кутах використовуємо круглий бісер розміру 11/0. Це не обов'язково, але так кути краще виділені візуально.
21. Так виглядають три верхніх куточка.
22. Обшиваємо весь край. Виходимо ниткою в крайній верхній куточок (лівий або правий).
23. Додаємо підвіску: стежимо за ходом нитки. Синім відзначений перший прохід, бісерина-коннектор №1 розташована горизонтально. Зробили першу петлю - пішли в оплітку, розвернулися і знову пішли вгору по тому ж шляху, щоб зробити другу петлю, за яку підвішується швенза (друга петля відзначена червоним). Друга бісерина-коннектор розташована вертикально.