Сьогоднішній урок присвячений такої цікавої теми, як створення намистин в техніці лемпворк.Покажу вам, як я розмальовую намистини.
Мені потрібно:
- Скло Еффетре-Моретті: Чорний 591064, Червоний пастельний 591432, Зелений горошок пастельний 591212, стрингери з Clear 591006.
- Райченбах мультиколор L6206.
- Всі стрижні товщиною від 0,5 до 0,8 див.
- Емаль Томпсон біла пастельний.
Для того, щоб почати робити розписну намистину, мені потрібно підготуватися. Мені знадобляться спеціальні мурини і спеціальні двошарові стрингери.
Почну з мурини.
На мандрели без сепаратора я зробила рівний товстий циліндр із чорного скла. Довжина циліндра приблизно 3-3,5 см, товщина 1-1,3 див. Основу мурини потрібно робити з того ж скла, з якого буде зроблена основа намистини. Якщо ви хочете зробити білу розписну намистину, наприклад, то і основа для мурини повинна бути білою.
Я вирівнюю циліндр з допомогою паралельних щипців. Це дуже зручно — відмінна форма виходить набагато швидше, ніж якщо б я катала циліндр з графітової майданчику. Потрібно просто постукувати по циліндру, провертаючи його весь час. Скло не повинно бути рідким.Воно повинно бути пластилиновым.
Заливаю половину чорного циліндра червоним пастельним склом. Для рівною заливки важливо тримати кінчик червоного стрижня весь час у вогні, не тиснути їм на циліндр і не рухати правою рукою. Просто притулити рідку краплю до поверхні циліндра і просунути ліву руку вправо. Рухатися повинен тільки циліндр. Відмінно! У мене вийшло!
Отже, половина чорного циліндра залита червоним пастельним склом. Тепер я розплавлюю червоний шар, щоб він вирівнявся.
Остаточно вирівнюю циліндр з допомогою шипцов. Але зараз мені вже мало. Я доводжу поверхню циліндра до ідеальної, катаючи його по графітової майданчику.
Тепер мені важливо знайти червоний бік, адже червоне скло у вогні чорніє. Знаходжу червоний бік і як слід нагріваю його. Важливо нагріти саме червоне скло. Намагаюся не гріти чорне.
Пригортаю розігрітий червоний бік циліндра до білої емалі і затримую його там на кілька секунд. Чим гаряче був червоний шар і чим довше я затримаю його в емалі, тим більше прилипне емалі і тим світліше буде моя мурини.
Я прогріла червоний бік досить сильно, і затримала його в емалі надовго, щоб моя дочка встигла зробити фотографію, тому емаль прилипла у великій кількості. Ок! Нехай будуть світлі мурини.
Я прогріла весь мій складний циліндр і катаю його на графітової майданчику. Біла емаль Томпсона володіє одним важливим властивістю. Якщо її сильно нагрівати, вона починає кипіти, і утворюються дірочки-точки. Це чудова властивість, тому що при розтягуванні циліндра крапочки перетворяться на тоненькі смужки. Це зробить мої майбутні квіти особливо художніми.
Тепер я виділяю пелюстки Clear стрингерами. Дуже зручно скористатися тим, що стрингери самі по собі рівні і прямі. Я тримаю гарячий, але твердий циліндр під вогнем, приплавляю кінчик стрингела на лівий край циліндра, кладу його на поверхню і прогріваю у вогні зліва на право. Виходить дуже рівно.
Ну ось і все. Циліндр готовий до розтяжці. Я зробила корж на кінці прозорого стрижня і приплавляю його до мого циліндру.
Щоб витягнути рівну паличку мурини мені потрібно правильно прогріти циліндр. Він повинен бути рівномірно прогрітий. Для цього я грію праву і ліву частину циліндра. В середину температура сама добереться. Якщо я перегрею середину, то у мене залишаться великі відходи праворуч і ліворуч. Їх, звичайно, можна догрівати і дотягувати, але паличка вже не буде такою рівною, як мені б хотілося.
Ну ось я і витягла мою мурини. Ура!
Тепер мені потрібно зробити двошаровий стрінгер. Я беру Reichenbach Multicolour Dark L6206 і покриваю кінчик стрижня склом Зелений Горошок. Дивно красиве поєднання цих стекол.
Додам не по темі. Двошарові шардсы з цих стекол дають ефекти надзвичайної краси.
Відмінно вийшло. Рівненько.
Тепер я витягую з цього кінчика стрингери. Вони повинні бути не тонкі. 2 мм — це відмінна товщина.
Отже, я готова. У мене є двошарові стрингери, і є мурини, які я наколола кусачками в достатній кількості. Я планую посадити на намистину 10 квіточок: по 5 з кожної сторони. Але я підготувала їх побільше, щоб по-перше, у мене був вибір розмірів, а по-друге, мало що може трапитися.
Я вирішила зробити намистину прямокутної форми. Роблю основу з чорного скла в перессе.Розмір цього преса плозволяет робити намистини шириною 2, 5 см і довжиною до 7 див. Я зробила довжину 4, 5 див.
Добре полірую поверхню у вогні перш, ніж почати наносити на намистину малюнок.
Мої мурини я поклала в маленьку грубку. Вони там зігрілися достатньо, для того щоб я спокійно могла садити їх на намистину. Гарячі мурини тепер не тріснуть в самий невідповідний момент.
Підігріваю до красна те місце, куди я хочу поставити мурини і пригортаю мурини до рідкої поверхні. Важливо не втиснути мурини в намистину. Мені потрібно просто поставити її стовпчиком. Але і мурини у мене не прості, вони у мене з червоним бочком. На фотографії видно тільки білу емаль. Ставлю мурини таким чином, щоб мій червоний дзвіночок ріс вгору.
Придавлюю лопаткою мурини. Роблю це трошки набік. Навіть не знаю як виразити це словаими. Але на фотографії видно, що мурини придавлена не рівно, а зі скосом в чорну сторону.
Тепер я встромляю шило в центр мурини, щоб зібрати пелюстки в одну точку.
Прогріваю мурини ще раз, щоб вона стала м'якою і придавлюю намистину в пресі.
Ось такий дзвіночок вийшов.
Наступний квітка.
Знову уважно дивлюся, де у мурини червоний бік для того, щоб мій майбутній квітка виростав із стеблинки, який я планую намалювати посередині намистини.
Притискаю лопаткою. Другий раз виходить вже зовсім впевнено.
І знову шило збирає пелюстки в одну точку.
Так я роблю п'ять разів з кожної сторони. Кадый наступний квітка я саджу тільки після того, як попередній буде вирівняний і повністю зіллється з поверхнею намистини.
Ах! Ось вони мої квіточки! Чудово! Насправді вони червоні, і я про це пам'ятаю.
Я хочу, щоб мої дзвіночки були стрункі, тому я буду їх витягати шилом. Це можна робити, а можна і не робити. Але я все-таки вирішила зробити. Грію кожна квітка по черзі.
На фотографії я цілюся шилом в квітку, але шило не грію, щоб воно не прилипло до скла.
Тепер я встромляю самий кінчик шила в квітку.
І трохи зрушую скло. Квітка витягується.
Так я чиню з кожною квіткою. Після цього вирівнюю поверхню намистини, полірую її у вогні.
Квіти розквітли.
Але немає ні стеблинок, ні листочків. Сумно і самотньо моїм квітам. Приступаю до малювання.
Стрингери у мене товсті, а мені потрібно намалювати тоненькі гілочки. Я намагалася раніше витягати тонкі стрингери і ними малювати. Але вони ламаються в руках і роблять це в самі невідповідні моменти. І я знайшла вихід. Про гарячий кінець мандрели я витягую краплю, яка утворюється на кінці толстого стрингера. Його зручно тримати в руках, а кінчик для малювання можна витягнути дуже тонкий, волосяний. Крапельку я роблю маленьку і витягую тонкий стрінгер не довше 4 см — найзручніша довжина для малювання.
|