Кожна починаюча рукодільниця стикається з такою поширеною проблемою, як вибір елементів, з яких буде складатися виріб. Причому складність полягає не в конструкції аксесуара, а в здатності правильно вибирати поєднані елементи, миттєво помічаючи їх на вітринах магазину.
Автор: Ксенія
Добрий початок!
Відразу варто обмовитися, що здатність на око визначати комбінаторність каменів і намистин у виробі приходить з досвідом. Якщо ви є повним дилетантом, то для початку виконуйте роботи за зразком, чітко підбираючи відтінки, як показано в прикладі. Як показує практика, після виготовлення кількох прикрас на запозиченій схемі, до майстрині приходить так зване "чуття", яке згодом допоможе здійснювати правильний вибір каменів.
Принципи поєднання каменів
Оскільки камені є найбільш популярними складовими сучасних саморобних прикрас, то далі мова піде саме про них. За умови відсутності досвіду основними критеріями вибору можуть бути наші поради. Отже, вибираючи камені, враховуйте наступні моменти:
Колір
Це основний пункт, який дозволить зрозуміти, чи порушить дане поєднання каменів ювелірну етику.
Помаранчеві, жовті і коричневі камені поєднуються за кольором з усіма аналогічними відтінками. Камені таких кольорів є універсальними, оскільки, крім спорідненої панелі поєднуються з абсолютно всіма кольорами, крім синього і фіолетового.
Зелені. Зелений колір завжди славився своїм спокоєм, умиротворенням і природною універсальністю. З цієї причини камені зеленого кольору чудово поєднуються з будь-якими відтінками. Залежно від задумки можна підібрати як контрастні за кольором, так і каміння схожих відтінків.
Червоні. Червоний колір сам по собі є досить яскравим, сміливим і навіть трохи агресивним, тому камені червоного кольору не потерплять присутності поруч ніякого відтінку, крім білого або чорного. Всі інші поєднання будуть виглядати безглуздо.
Білі (з прозорою текстурою). Поєднуються з будь-якими натуральними каменями.
Текстура
Визначившись з кольором вироби, не варто забувати, що камені між собою також повинні поєднуватися і за текстурою. Наприклад, прозорі камені далеко не завжди поєднуються з непрозорими аналогами. Конкретних правил на цей рахунок не існує. Для того, щоб зрозуміти, чи складуться камені в єдиний гармонійний ансамбль, слід покласти їх поруч.Візьміть зацікавив вас варіант і покладіть зверху на лежать в лотку камені іншого відтінку.Якщо комбінація не "ріже" око, значить, ви на вірному шляху.
Розміри
Цей пункт є умовним, оскільки деякі автори люблять поєднувати непоєднуване і вважають такий підхід родзинкою своїх робіт. Тут основну роль відіграє баланс. Всі камені повинні бути приблизно одного розміру. У тому випадку, якщо виріб складається з дрібних каменів, то контрастний за обсягом елемент повинен бути використаний в однині і візуально врівноважувати виріб, а не робити його неприродно асиметричним.
Поєднання каменів між собою
Ні для кого не секрет, що кожен камінь несе в собі певну енергетику. Тому деякі з них, що володіють протилежними за спрямованістю потоками, поєднувати не рекомендують.
Місячний камінь, аквамарин, корал ні в якому разі не можна поєднувати з агатом, яшмою і малахітом. А ось ж їх поєднання з перлами і аметистом вважається ідеальним за всіма показниками.
Строкатий агат можна поєднати з бірюзою, яшмою, перлами і бурштином. Але він категорично не поєднується з аквамарином, коралом і опалом.
Бірюзу і корал можна поєднувати з опалом, аметистом і бірюзою, але ні в якому разі не з малахітом.
Бурштин чудово поєднується з місячним каменем.
Безумовно, всі наведені в статті правила є умовними. Вибір елементів для прикраси повинен здійснюватися на основі власних смакових переваг. Не потрібно боятися експериментувати, поєднуючи непоєднуване! Таким чином ви отримаєте необхідний досвід та навички. У тому випадку, якщо в процесі вибору каміння вас будуть долати серйозні сумніви, Ви завжди можете подивитися на зразки прикрас. Наприклад, в інтернеті.
|