Хочу представити вашій увазі невеликий фотозвіт про основні етапи створення мого нового комплекту мідних прикрас — «Ніч на Івана Купала». Багатьох дивує те, що жінка працює з металом. Сподіваюся, з допомогою цієї публікації відповісти на деякі питання.
Процес створення будь-якого нового виробу у мене майже завжди починається з вибору каменів. Вони надихають мене і визначають настрій всієї роботи. Зізнаюся, цей комплект я робила особисто для себе і під себе. Давно планувала зробити, щось масштабне для себе коханої :) Вибір припав на шикарний зелений онікс — напівпрозорий, з колірними переходами і складною довільної форми. До нього я підбирала всі інші камені. Всі вони були куплені в різних місцях і навіть у різних країнах. Зайняло це приблизно три місяці.Знайшла дуже гарні зелено-сині онікси з друзами поменше і агатові намистини в яких поєднувалися всі відтінки каменів і коричневий, який на мій погляд пов'язав їх з мідною основою всього прикраси.Метелик припала під настрій.
У процесі компонування композиції центральної частини кольє додалися нові деталі. Як не можна більш до речі прийшлася наявна у мене в запасах фурнітура та велика агатове намистина, не оброблена з одного боку і перламутрові крапельки.
Тема прикраси була визначена — слов'янське свято літнього сонцестояння — Івана Купала — ніч, коли трапляються дива й збуваються бажання. Єдиний раз у році зацвітає папороть.Опускаючи вінок на воду, ворожать на коханого. Язики полум'я багаття, і нічна зелень лісових водойм.
Крім каменів і фурнітури використані листова і дротяна мідь, мідно-фосфорний припій, розчин для креслення і великий набір інструментів: ножиці по металу, ювелірний лобзик, наждачний папір, молотки, надфілі, напилок, бормашина з комплектом свердел і різних насадок, пальники (дві), бокорізи, качкодзьоби, круглогубці, плоскогубці, лещата, ригель для кільця, пінцети для пайки, чекани, штампи, розчин лимонної кислоти в якості відбілювача, финагель, ковадло.
А далі, як говориться, справа техніки — багато кропіткої роботи — різання, ковка, шліфування, выпиловка, карбування, пайка, монтування, полірування, чорніння і знову полірування. Але давайте по порядку.
З листової міді були вирізані, підігнані і відшліфовані основні деталі службовці основою для каменів.
Після пайка, знову шліфування.
Кільце виготовлялася так само. Оправи для каменів глуху я робити не стала, хотілося залишити їх максимально відкритими, підкреслити складність і необробленість країв.Всередині основ обов'язково выпиливала отвір, щоб не глушити колір каменів, щоб світло проходило наскрізь.
Всі мої вироби підписані — штампик з моїми ініціалами на зворотній стороні кільця і кольє.
Після фінішної поліровки і складання деталей — закріпка каменів. Ювелірний клей використовую завжди обов'язково.
І знову шліфування та полірування.
Останній важливий етап складання всього кольє. Перепробувавши різні послідовності чергування каменів і фурнітури, остаточно все закріплюю.
І звичайно, в який раз шліфування та полірування всіх вузлів і деталей. Після чорніння і знову полірування.
Передостання операція — очищення готового прикраси. Ретельно промиваю щіточкою з дитячим милом і промокаю паперовою серветкою. А після нанесення натурального воску.