Епоксидка спеціальна, ювелірна Ice Resin або Crystal Resin. Від промислової відрізняється відсутністю запаху, більшою прозорістю і меншою пузыристостью. Колись давно намагалася робити заливки з епоксидним клеєм - якість на порядок гірше, працювати з ним складніше і взагалі він для ювелірних цілей і не призначений.
Беремо дріт досить м'яку, але не надто тонку. У мене алюмінієва 1.5 мм з покриттям.Звертаємо колечко. Бажано використовувати яку-небудь свідомо рівну форму.
Бокорезами обрізаємо довгий кінець дроту. Майте на увазі, що при цьому один кінчик (тут він виявиться праворуч) буде гострим, а другий - перпендикулярним дроті, що нам і треба.
Таким же чином підрізаємо хвостик дуже-дуже близько (а краще навіть з мізерним запасом) до першого зрізу.
З'єднуємо кінці кільця. Чим щільніше вони будуть прилягати одне до одного, тим краще.Якщо з'єднання добре підігнана, то епоксидка взагалі не випливає, якщо є невеликий зазор, то може витекти, але цей натік легко знімається з дроту. Головне, щоб верхній шар заливки не перелився через край - від такого дефекту важко позбавлятися.
А тепер наклеюємо наше кільце на широкий скотч, який бажано спершу закріпити на рівній поверхні (у мене керамоплитка або скло) липкою стороною вгору.
Оскільки епоксидку краще розводити не менше 10 мл, то і заготовок слід зробити відразу кілька, якщо звичайно ви не хочете викидати надлишки розведеною епокси. Дуже важливо перевірити щільність прилягання кільця до поверхні.
Уникайте просвітів між скотчем і дротом. В кращому разі вони дадуть бульбашки всередині лінзи, в гіршому - смола витече назовні, а цей дефект виправляти - процес тоскний.
Далі я заповнюю рамки художнім сміттям - інкрустаціями. Взагалі-то радять спершу залити нижній шар, а потім вже сипати сміття, але оскільки час від замісу до застигання епокси обмежена, то я роблю в іншому порядку.
Отже, заготівлі розкладені, перевірена герметичність, можна розводити. Герметичність перевіряти на око. Просвіти між кільцями і скотчем досить добре помітні. Воду ні в якому разі! Вона зіпсує епоксидку.
Я користуюся Ice Resin (без запаху, рідка і майже не дає бульбашок - останнє дуже важливо). Отмеряю однакову кількість смоли і затверджувача...
Дуже важливо відміряти точну кількість рідин. Епоксидка - штука підступна: трохи більше отверджувача і вона почне "козлиться" (тобто тягнутися такими ріжками за інструментом) занадто швидко; трохи менше - і ви будете чекати, поки лінзи застигнуть вічно.
Замішую. Спочатку смола каламутніє, в ній з'являються опалесцентні розлучення - це нормально. Продовжуємо заважати ще хвилину-півтори...
Поки суміш не стане прозорою. Великі бульбашки вилізуть самі, дрібні поступово теж. Однак у виробі їм треба буде допомогти "вилупитися". Від початку замісу і до початку "вставання" епоксидки у нас десь 30-40 хвилин.
Заливаємо линзочки. Я користуюся гумовим стеком для масла (він буде далі в кадрі), ним же виганяю бульбашки.
Первинна заливка, як видно на фото, не покриває "сміття" повністю. Це нормально. На даному етапі нам треба тільки створити "дно" і закріпити малюнок. Можна навіть ще менше наливати - в рамках в нижньому правому куті я перестаралася. :) На все про все у нас півгодини: залити, вигнати голкою або стеком бульбашки, переконатися, що лінзи залиті більш-менш рівномірно. Тепер видихаємо годин на 8-10 і ховаємо наші таблички з заливками на дальню, звільнену від пилу полку і накриваємо кришкою, залишивши між нею і полицею невеликий просвіт для повітря.
"Виганяти" бульбашки - допомагати їм відокремитися від предметів, до яких вони прилипли всередині епоксидки, і виштовхувати на поверхню, де вони лопаються. Від спливли бульбашок (якщо вони не лопнули самі) позбуватися ще простіше - достатньо через трубочку подути на поверхню виробу, відразу після заливки.
Етап другий. Через 8-10 годин лінзи готові до вторинної заливці. Знову замішуємо епоксидку і акуратно наносимо другий шар. Він повинен покривати всі виступаючі деталі.
Епоксидка не містить розчинників, тому не дає усадки при застиганні. Крім того вона в'язка, тому якщо її налити "з гіркою", то вона подтечет до краю і там зупиниться. Але тут важливо не перестаратися.
Ще через 8-10 годин откровыриваем наші линзочки від скотчу. На цьому етапі вони виглядають страшненько. Тепер беремо розчинник і відмиваємо залишки скотчевого клею.Підійде спирт, бензин, white-spirit, ацетон або ремувер для нігтьового лаку.
Заливаємо з вивороту третій шар і сушимо ще 8-10 годин. Вуаля. :) Можна свердлити, вставляти в оправу, обплітати дротом і все інше, чого душа забажає.