Одними з найбільш популярних у виготовленні біжутерії матеріалів є кабошони.
В основному, кабошони виготовляються з коштовних і напівкоштовних каменів (нефрит, діамант,сапфір), проте зустрічаються і виробні камені (яшма, малахіт і ін) зі схожою формою.Таку високу варіативність кабошонов можна легко пояснити, - справа в тому, що застосовуючи дану форму, камені стають більш виразними, в них краще розкривається колірна гамма і малюнок. Також, дана форма сприяє появі на каменях різних оптичних ефектів (наприклад таких, як: иризация, переливи і ефект котячого ока).Це дозволяє максимально красиво прикрасити біжутерію, сумки, взуття, одяг та інші предмети.
Крім всього вище згаданого, кабошони мають ще одну важливу перевагу – вони представлені на ринку в дуже великому асортименті. В якості прикладу можна перерахувати такі їх види: прості кабошони (застосовуються в обробці різних непрозорих каменів), подвійні (використовується для блискучих каменів), високі (коли верхня поверхня каменю подовжена) і повні (зовні опуклі камені). Однак неповторність і вишуканість досягається в кабошонах за рахунок химерних і неправильних форм, саме такі камені зараз дуже популярні. Також досить затребуваними залишаються кабошони у вигляді сердечок і крапель.
Виробники готові запропонувати прямокутні, овальні, квадратні і круглі кабошони. Тому, при виборі цих прекрасних форм, потрібно чітко розуміти, для прикраси чого ви їх будете використовувати. Наприклад, для створення вітражів застосовують різнокольорові кабошони з скла, а пластмасові кабошони використовуються в оздобленні одягу та біжутерії, але ось кабошони з штучних і натуральних каменів використовують для створення різних ювелірних виробів (браслети, сережки, підвіски, кільця і ін).
Сучасні умільці називають кабошоном всі прикраси, опуклі з одного боку і плоскі з іншого.Застосовують вони їх виготовленні біжутерії. Але, звідки з'явився цей тип огранювання, і хто його використав першим? Яка історія виникнення кабошон? Вивчивши різні джерела, можна висунути кілька версій. Згідно з однією з них, творцем кабошон є кардинал Мазаріні, який заповів свою діамантову колекцію французьким королям. Інша версія говорить про те, що вперше кабошони з'явилися в Індії, і звідти потрапили в Європу тільки в 16-му столітті, за допомогою купецької торгівлі.
У стародавньому світі подібної ограновуванні піддавалися такі прикраси, як: смарагди, сапфіри, рубіни і гранати. А в девятнадцатых століттях кабошон застосовувався при створенні брошок, а точніше - саме цю форму зраджували каменю карбункул, з якого тоді і робили брошки. У Росії ж кабошони використовувалися аж до 20 століття, після чого почали застосовувати інший метод обробки, а саме застосування кабошон стало вважатися поганим смаком.Але, незважаючи на це, сучасні виробники все більше починають використовувати даний спосіб ограновування у виготовленні декоративних каменів і біжутерії, популярність цієї форми зростає.
Багато зірки носять прикраси, виконані з кабошона, так як вона надає дамі жіночність і індивідуальність. Відомі дизайнери також звернули увагу на цей спосіб ограновування і активно почали використовувати його у створенні своїх прикрас. Найбільш популярними видами кабошона стали: скляні, акрилові, малахітові, з перламутру, з перлів і каменю.Ці та інші кабошони застосовували у своїх творах такі світові бренди, як Oscar de la Renta (у виготовленні кілець, сережок і намиста), Emilio Pucci (для створення витончених східних прикрас), Frida Vintage (в різних срібних і золотих виробах) і Diva (у виробництві фірмових кілець).
Звичайно, зростання популярності кабошонов безпосередньо пов'язаний з їх великою різновидом, з умінням легко поєднуватися з різними стилями і модними виробами, а також з красивим і неповторним зовнішнім виглядом. Купити кабошон сьогодні хоче практично кожна модниця, і з роками тенденція зростання популярності даного виду огранування лише збільшується. А неоднозначна історія появи кабошона надає їй якусь загадковість і магію.