Продовжую знайомити новачків і всіх зацікавлених з технікою wire wrap (плетіння з дроту).Постараюся на цей раз все описати докладно і торкнутися самого хвилюючого: як зробити кульки на кінцях дроту.
Інструменти:
круглогубці,
качкодзьоби,
бокорізи,
надфіль,
молоток,
ковадло,
пальник на 1300 градусів,
лінійка,
наждачка 02,
паста гоі,
машинне масло,
нашатирний спирт,
бура,
гравер (не обов'язково).
Захист:
рукавички будівельні,
рукавички гумові,
маска,
окуляри.
Матеріали:
мідний дріт 1,3 мм - 50 см,
мідний дріт 0,8 мм - 50 см,
мідний дріт 0,5 мм - 50 см,
мідний дріт 0,4 мм - 1 м,
намистинки,
швензи під мідь.
Отже, для початку нам потрібна мідний дріт. Можна купити в інтернет-магазинах, можна у вигляді кабелю (зняти ізоляцію), а можна відкопати в шафі у чоловіка або іншого володаря трансформаторів. ;) Переконайтеся, що дріт не вкрита лаком, навіть якщо вона мідного кольору. Інакше патина потім не візьметься. Як перевірити? Надіньте рукавички, бережіть ручки! Пронесіть шматочок дроту через вогонь - якщо з'явилося полум'я, дим і неприємний запах, це згорає лак. Ну от і добре, заодно і мідь стане м'якше. Тонкий дріт переносите швидко, щоб не перепалити. Залишки лаку я знімаю наждачним папером. Або кип'ячу обпалені шматочки в розчині лимонної кислоти. Це зніме нагар. Після лимонної кислоти гарненько промиваю водою і прополаскиваю в розчині соди. Щоб нейтралізувати кислоту.
Матеріали ми приготували, тепер готуємо ідею: шукаємо чарівний блокнотик. "Художник думає з олівцем у руках" - В. о. Михайлюк. Більшість моїх прикрас дуже далекі від початкових ескізів, але думки краще зберігаються на папері. Особливо якщо ця думка відвідує раптом, не вчасно, і шкода втратити.
Починаємо гнути саму товсту дріт для основи. Не поспішаємо, опрацьовуємо кожен міліметр, дрібними кроками. Не забувайте іноді звірятися з ескізом, ну так, на всяк випадок.
В результаті у нас повинні вийти дві ось такі високо-художні закарлюки в стилі Ар Нуво. Для другої сережки гнемо основу в дзеркальному відображенні, але тепер орієнтуємося не на ескіз, а на першу сережку. Просто переверніть заготовку зверху вниз і звіряйтеся дуже точно.
Відбиваємо молотком на чому придумаєте. Але саме на ковадлі це робити буде зручніше.Щоб не будити сусідів і не заглушати дитячі мультики, підкладіть щось під ковадло. Подушку з повсті. У мене задіяна стара прихватки. Відбивайте теж акуратно, краще три рази вдарити легенько, ніж один раз, але невідворотно. Таку деталь відбити досить складно, тому що лінії перетинаються. Я відбиваю де можу, а потім розкриваю петлю, відбиваю кожну частину окремо, закриваю петлю і вирівнюю молотком. Працюю тільки з вивороту.
Секрет майстра: "Лінія має бути жива! "(ще раз спасибі нашому вчителю малюнка Василю Володимировичу Михайлюку). Ну і особисто мені подобається, коли широкі і вузькі ділянки гармонійно чергуються. Це надає плинність і мелодійність прикраси.
Відбиті заготовки трохи розкриються. Огляньте їх уважно, підігніть круглогубцями, щоб вони знову стали однаковими. Тепер нам потрібно зашліфувати кінці і бічні поверхні, щоб прибрати сліди інструментів.
Відрізаємо два шматка дроту 0,8 мм по 10 см кожен.
На кінцях цих двох шматочків нам і потрібно зробити крапельки. Для цього потрібні два хитрих пристосування. По-перше, газова пальник в описі якої вказана температура не менше 1200 градусів. Деякі майстри роблять це над конфорку газової плити. Скажу чесно, у мене не вийшло. Але перш ніж витрачатися на дороге обладнання, можете спочатку спробувати зрушити гурток розсікача до середини і в цьому полум'ї працювати.
По-друге, бура! Для видобутку бури вам знадобиться туш супер-обсяг і чарівна посмішка №2. Застосовувати і те й інше направлено, в середовищі чоловіків щось розуміють: у ювелірному мистецтві, фотографії або радіоаматорів. :) Бура робить крапельки ідеально гладкими і істотно прискорює цей процес. Зігніть заготовки дужкою, умочіть кінчики в порошок бури і направляйте струмінь полум'я знизу вгору на дріт. Не позіхайте, процес займе секунди. Важливо залишити шийку крапельки красивою, не надто тонкою. Якщо буру добути не вдалося, крапелька все одно сформується, але буде у вибоїнах.Це можна прибрати надфілем і наждачкою. Довго і неідеально.
Техніка безпеки: працюйте над выключеной газовою плитою. Якщо упустите розпечену заготівлю, вона нічого не пропалить. Готові крапельки можна поварити лимонної кислоти, щоб позбутися від чорноти, і трохи доопрацювати надфілем.
Ось! Які молодці! Тепер будемо приплітати тонкі закарлюки до товстим дротом 0,4 мм. Формуємо заготовку за ескізом. Залишаємо кінчик 15 см завдовжки зліва і починаємо обплітати з середини толстенькую заготовку:
Приєднуємо тонку заготовку. Мені подобається так: 4 витка з товстої дроту, 2 з тонкою.
Витки краще відразу направляти рівно і щільно, але якщо не вийшло, підправте качконісами або голкою.
Відрізаємо кінчик всередині конструкції, щоб не стирчав назовні. Підтискаємо качконісами злегка підкручуючи.
Тепер повертаємося до того кінчика, який стирчить в середині. Їм ми прив'яжемо до основі намистинки. Формуємо загин на тонкому дроті під бусинку і примотуємо. Закріплюємо кінець так само.
З стирчить кінчика з крапелькою робимо гарну спіральку круглогубцями. Обплітає другу сережку в дзеркальному відображенні. Тепер нам потрібно запатинировать ці заготовки і два шматочки дроту 0,5 по 15 див. Про те як патинувати в парах аміаку (нашатирного спирту) я писала докладніше в своєму минулому Майстер-клас з біжутерії з дроту: Ажурна підвіска з міді.
Намистини - це перли сваровські. Дуже гарне покриття, навіть інструментами складно подряпати. Амиак на нього не впливає. Натуральні перлини я б порекомендувала приматывать після патинування або чорнити сірчаної печінкою.
Гуляємо на свіжому повітрі 2-3 години. А тепер дістаємо заготовки і починаємо полірувати.Не забуваємо про рукавичках та іншої захист. ;) Пасту гоі можна трохи розм'якшити машинним маслом, потім гарненько протерти повстю в потрібних місцях, які ми хочемо засвітити. Остаточне полірування робимо гравером, повстяним колом. Можна обійтися і без цієї диво-машини, але потрібно значно більше часу і сил. Відмиваємо заготівлю щіткою із засобом для миття посуду.
Вийшло вже дуже добре. Але я додала бусинку-квітка з дірочкою посередині. Примотала її дротом 0,5 патинованої. Думаю мої читачі дуже талановиті, і якщо не знайдеться такої намистинки зможуть виліпити її самі або придумати інший варіант прикраси. ;) Розкриваємо швензи, кріпимо нашу сережку. Готово! Можна покрити мідь лаком, щоб не темніла.Залишаю на ваш розсуд.
Нагадую, цей майстер-клас - це не повчання суворої тітки-профі. :) А швидше дружнє нашіптування на тему прикрас з дроту. Створювався на основі особистого досвіду і всесвітньої мережі. Тому дуже рада доповнень і зауважень досвідчених майстрів.