Сьогодні я покажу вам процес створення чарівного кольє. На перший погляд начебто не таке вже й просте, але при дуже великому бажанні його можна зробити за пару днів.
Ось був приблизний ескіз того, що хотілося створити:
Для роботи нам знадобиться:
бісер, намистини, камінці пришивні (у мене це камінчик з ефектом «котяче око» бузковий), пластикові каміння,
ланцюжок 2 видів,
стрічка атласна для зав'язок,
фурнітура з камінням (ланцюжок зі стразами),
позов. шкіра для підкладки, клей.
Зазвичай я відразу вирізаю форму майбутнього кольє і потім вже відштовхуюся в декорі від неї, але в цей раз вирішила зробити навпаки. Вирізаємо вгорі тільки форму вирізу горловини:
За основу візьмемо кілька шарів грубої ланцюжка, отмеряю по одній – з кожним новим поруч – перевіряємо, щоб кінчики упиралися рівно зріз. Починаємо з 1 приклеювати, тут головне перший (найвищий) ряд покласти якомога идеальней, так як всі наступні будуть ґрунтуватися саме на ньому:
Приклеївши акуратно все ряди, обов'язково потрібно закріпити все це справа стібками (я звикла робити якісно і «на довго», тому не дозволяю собі в прикрасах «просто приклеїти» що-то):
Далі беремо підібрані за кольором і формою камені, приблизно розподіляємо майбутній малюнок. Також спочатку приклеюємо всі камені, потім пришиваємо (якщо це кабошон з отворами), якщо без них – тут потрібно дуже добре приклеїти. У мене пришивні все. Навколо пластикових каменів відміряє потрібну довжину тонкого ланцюжка, потім пришиваємо.
Наступним етапом буде вишивка вже намистинами. Робимо «хвилю», огинаючи наші камені.
Камінь центральний також обшиваємо ниткою намистин:
Тепер буде більш дрібна вишивка бісером – обшиваємо таким же способом наш камінь. Я повторила форму каменя ще ниткою бісеру іншого кольору:
Як бачимо, залишаються «порожні проміжки», які заповнюємо намистинами, обшивають їх також бісером:
Повторюємо все симетрично, крайні намистини я ще «окантовала» пришивними пластиковими стразами (з тієї ж ланцюжка, що і у верхніх рядах). Також варто приклеїти та додатково пришити.
Далі нашу пришиту ланцюжок я ще задекорировала бісером. З ланки ланка переходячи стібками:
Центральний кабошон обшиваємо бісером, а також всі «порожнечі» нашого прикраси, щоб ніде не виглядала основа (фетр).
Тепер нам потрібно дуже акуратно обрізати все зайве. Раніше я не раз стикалася з тим, що навіть коли обрізаю дуже акуратно, все одно десь чіпляю нитку і зарезаю десь сходинку, доводилося переробляти. Тому я звикла заздалегідь вирізати форму свого майбутнього прикраси, щоб уникнути таких неприємностей. Але, думаю, більш досвідчені в цій справі умільці вже не стикаються з такою проблемою.
Ось, що в результаті у нас вийшло:
Тепер нам потрібно прикріпити стрічку (зав'язки) нашого кольє – їх можна і просто приклеїти, так як вони в майбутньому закріпляться бісером при обробленні краю прикраси.
Також можна побачити на фото, що між стразами я проклала бісерні нитки, щоб приховати металеву основу:
Тепер залишилася справа за малим (ну як за малою, в принципі у мене на решті процес йде завжди не менше 1,5 – 2 годин, дивлячись який за формою та розмірами кольє). Нам потрібно вирізати з клейового флізеліну форму нашого кольє, а також підкладку зі шкіри.Замість флізеліну хтось проклеивает просто тонкий картон, тут хто як хоче. У цьому кольє я проклеила так, праскою – і швидко, і м'яко виходить (кольє не "дубове"):
Приклеїли по периметру нашу підкладку, обшивають край «петельним швом».