Даний майстер-клас опублікований для ознайомлення з саме моєї технікою вишивки бісером.Сьогодні будемо робити ось таке яскраве і літній кольє. При бажанні можна скомбінувати будь-які інші відповідні один одному кольору. Експериментуйте! В ході цього майстер-класу ми розглянемо, як створюється імітація вишитого на прикрасах бісерного джгута. У цій роботі я крім бісеру "палять" розбавила нитками муліне.
Для роботи нам знадобиться:
фетр,
камені пришивні декоративні, кабошони,
намистини, бісер,
метав. ланцюжок (2 розмірів),
бавовняний декоративний шнур, шнур господарський (можна взяти непотрібний шнурок із взуття),
репсова стрічка для зав'язок,
шкіра, клей, нитки, мононитка (тонка волосінь).
Для початку беремо нашу основу для вишивки (фетр) і відзначаємо верхній зріз. Я завжди роблю його з допомогою картонного макета. Бачила в деяких зарубіжних мк – вони використовують невелику тарілочку, або ж обводять компакт-диск. Відміряє довжину ланцюжка – між бічними зрізами кольє. Спочатку я акуратно приклеюю ланцюжок прозорим клеєм по всій довжині, потім шию прозорою тонкою волосінню (мононитью) кожна ланка круговими стібками. Пришиваємо (попередньо приклеївши злегка) відріз шнура.
Далі пришиваємо основні камені, обшивають ланцюжком і великими намистинами. Цю роботу крім нової скажімо так «фішки» я вирішила розбавити ще декоративним бавовняним крученим шнуром. Відмірявши потрібну довжину, пришиваємо у формі петлі мононитью, обплітаючи наш камінь. Кінчики шнура я заховала з вивороту, зробивши невеликі отвори в основі (фетре) ножицями.
Далі симетрично пришиваємо камені меншого розміру, обшивають бісером відповідних кольорів.
Таким же чином, як і вище – симетрично декоруємо наші камені шнуром, роблячи "петлі" (пришиваємо мононитью, кінчики ховаємо з виворітного боку).
Ось так виглядає це все справа із зворотного боку.
Пришиваємо камені, обшивають кожен кришталевими намистинами.
Далі заповнюємо наші «прогалини» більш дрібним бісером і намистинами.
Приступаємо до самої, мабуть, цікавої частини. Мене запитували, як я роблю «ефект вишитого бісерного джгута». Секрет досить простий – круглий шнур обшиваємо бісером. В даному випадку я трохи урізноманітнила цю ідею - розбавила бісерні стібки нитевыми.Протягуємо голку, набираємо достатню кількість намистин (дивлячись який товщини у вас буде сам шнурок), для початку можна приблизно прикинути, щоб бісерна нитка чітко і рівненько лягала на шнур (чи не була набагато більше, але і не занадто в натяжку), закриваємо шнур. І так продовжуємо до тих пір, як нам потрібно.
Далі приготуємо голку з ниткою муліне, процес повторюється, тільки тут просто на певній відстані (згідно нашої ідеї) так само обшиваємо шнур. Я скомбінувала такі ж кольору, як і використовується бісер – жовтий і зелений.
Чергуючи бісерні і стек гілок стібки, виходить ось такий цікавий елемент.
Коли доходимо до кінця нашого шнура, потрібно акуратно закрити тими ж бісерними стібками. На фото праворуч видно, як це зробила я:
Ось, що в підсумку вийшло. Акуратно вирізаємо наше кольє за формою вишивки. Можна тепер пришити тасьму (репсових стрічки для зав'язок).
Приклеюємо стрічки (можна і пришити), вирізаємо картонку за формою нашого кольє (не доходячи до країв 1-2 мм) і виворіт нашого прикраси зі шкіри (вимальовуємо кольє). Все надійно приклеюємо між собою. Тепер наше виріб готовий до завершального процесу у виготовленні – обшивании краю по периметру.
Обшиваємо петельним швом, попередньо нанизуючи кожен раз по 1 бисерине. Тут класика жанру, як і в моїх попередніх публікаціях. Можна край обшивати намистинами в положенні «лежачи», але мені чомусь подобається зовні більше такий спосіб. Пробувала обидва, зупинилася на такому.