Цей майстер-клас розрахований на початківців (від того настільки детально відзнятий), але і майстрам може стати в нагоді, на мій погляд. Браслет виготовляється повністю своїми силами: і основна його частина, і застібка. Також наводжу кілька інших варіантів на ту ж тему, даю кілька слушних порад по стилю і технології.
Отже, приступимо :-)
Матеріали: - великий бісер яскравих кольорів, простий і з смужками - різноманітні цікаві рельєфні намистини, що нагадують вам про Африку - металеві підвіски, підібрані по малюнку і стилю - металеві декоративні деталі (шапочки для намистин і т. п.) - товста загартована дріт (т. зв. "дріт з пам'яттю")*
*Відразу обмовлюся щодо дроту: використовую дріт, куплену в 5-кілограмової погоди в магазині автозапчастин. Можливий діаметр - 0,8-0,9 мм, дуже тверда, ідеально тримає форму, але складна в роботі. Ви можете використовувати т. н. "дріт з пам'яттю" для браслета (це вона ж, але тонше) і товстий (0,8-1,2 мм) алюмінієву/будь-яку доступну для застібки.
Хід роботи. 01. Почнемо з кінця, тобто з застібки. Відріжте шматочок дроту довжиною 45мм. Якщо краї будуть гострими, краще обточити з бруском.
02. Візьміть дротик круглогубцями точно посередині і зігніть її навпіл.
03.Продовжуйте згинати, поки по центру не сформується кругла петля.
04. На цьому етапі зручніше скористатися плоскогубцями. Затисніть ними дротик біля петлі і відігніть її так, щоб вона постала рівно перпендикулярно петлі. Повторіть з двох сторін.
05. Сенс в тому, щоб вона знаходилася рівно на осі відрізка дроту і не була зміщена в бік.
06. Круглогубцями зробіть петельку на кінці дротика.
07. Точно так само розгорніть її перпендикулярно.
08. Повторіть з іншого боку і зробіть ще один такий же символ. Ось так вони повинні виглядати:
09. Тепер зробимо гачок для застібки. Зігніть кінчик дроту на пару міліметрів, щільно притискаючи його до основної частини. Цей маневр дозволить виключити зачіпки на одязі.
11. Зробіть петельку для кріплення до роздільником.
12. Тепер петелька. В умовах роботи з дуже жорсткою дротом це найскладніша частина))) На кінці дроту зробіть петлю потрібного розміру, як показано на фотографії:
13. Оберніть кінчик дроту пару раз навколо підстави петлі, відріжте зайве і щільно притисніть.
14. Відріжте зайве, залишивши невеликий кінчик - з нього сформуйте петельку для кріплення до роздільником.
15. Прикріпіть частини застібки до роздільникам як показано на фотографії. Щільно притисніть плоскогубцями.
16. Тепер можна почати збирати сам браслет :-) Для початку підберіть підвіски - вони підуть по нижньому ряду. Це зробить браслет візуально ширше, в той же час не ажурніше і цікавіше. У центрі - найбільша, далі рівноважного розподіліть їх обидва боки від центру. Вушка підвісок можуть бути розташовані як вертикально, так і горизонтально, тому заздалегідь продумайте спосіб кріплення: або просте нанизування між намистин, або знадобиться зробити кільце-перехідник (можете скористатися ланкою металевого ланцюжка або дротом), або використовуйте спеціальне кріплення у вигляді намистини.
17. Далі зручно розкласти намистини приблизно в тому порядку, як ви хочете бачити їх на браслеті. Нанизувати краще за напрямом від центру - знову ж таки, щоб рівномірно розподілити підвіски і кольору намистин.
18. Звірте з необхідною вам завдовжки. Не забудьте врахувати не тільки довжину застібки, але і те, як ви хочете носити браслет - щільно на зап'ясті або вільно. Продумайте це заздалегідь.
19. Почніть нанизувати два верхніх ряду. Вони повинні бути менш насичені металевими частинами, зате в них можна включити цікаві рельєфні намистини. Слідкуйте за тим, щоб кольори і розміри розподілялися рівномірно (грубо кажучи, уникайте розташування радом двох жовтих або двох однорозмірних намистин).
20. На фото - всі три яруси в готовому вигляді. На кінцях кожної зволікання - круглі петельки. Слідкуйте за тим, щоб вони розташовувалися на одній осі, інакше браслет буде виглядати неохайно.
21. Приєднайте всі три ряди до роздільником.
22. Надайте браслету округлу форму, акуратно вигинаючи його руками. Всі :-)
Варіанти. Дозволю собі невеликий ліричний відступ і поділюся ще парою картинок :-) Показаний вище браслет досить важкий, якщо можна так висловитися, це парадний варіант.Але можна поступити простіше, наприклад, прибравши підвіски, або увімкнувши деяку кількість дерев'яних намистин.
Ось, наприклад, браслет з тієї ж суміші, але без підвісок і з пластиковими намистинками замість металевих:
Цей браслет взагалі зроблений тільки з кольорового бісеру, до того ж розділеного дрібним чорним:
А цей витриманий в растаманських кольорах, притому металік тут тільки тепных відтінків (під мілину, бронзу або латунь):
Поради: 01. Щоб уникнути стилістичних казусів, ретельно продумайте, які саме кольори увійдуть в цю досить строкату суміш. Наприклад, я дотримувалася квітів, традиційно використовуваних в африканському етнічному склі/бісері. Тобто переважають червоний, синій, зелений, жовтий, білий, чорний. А ось фіолетовий і рожевий тут абсолютно ні до чого. З тієї ж причини серед всього металу обраний тільки сріблястий колір. 02. Тематику підвісок і намистин теж бажано продумати. Так, пацифіку тут я вважаю дуже і дуже виправданою :-) А без чорного слона серед намистинок взагалі не можна обійтися!))) 03. Якщо браслет почне деформуватися/перекручуватися, спробуйте поставити два замочка за крайнім петельок роздільника.
На цьому все :-) Сподіваюся, було цікаво і корисно.