Четвер, 09.01.2025, 16:55
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Бісероплетіння

Вчимося в'язати стовпчиком і полустолбиком

Сьогодні будемо вчитися в'язати такий браслет

товстий браслет

Так само в кінці майстер-класу будуть відповіді на часті запитання новачків.

Отже, для браслета нам знадобляться:

Матеріали:
-бісер (у мене чеський бісер, №37177, пішло близько 14 грамів)
-джинсовий нитку в тон бісеру
-кнопка, відповідна під діаметр джгута (у мене 1 см)
-мононитка
Інструменти:
-спиннер
-гачок
-бісерна голка
-ножиці

що потрібно

Почнемо з основної, «видимої» частини браслета. В'язати її я буду стовпчиком, російським способом. Оскільки браслет однотонний, бісер можна набрати набагато швидше за допомогою спеціального пристосування – спиннер. Можна купити готовий в деяких магазинах, а можна і зробити самій хвилин за 5: взяти стаканчик з-під сметани, обрізати зайве, нагрітим шилом зробити дірочку. З ручки вийняти стрижень і металевий наконечник.

готуємо частина 2

Нижню частину ручки вставляємо в дірочку знизу, потім одягаємо верхню частину ручки на нижню.

Працює ця машинка так: насипаємо бісер (15-50 грам), крутимо ручку за годинниковою стрілкою, підставляємо голку з ниткою ближче до бісеру і час від часу знімаємо бісер на нитку. Якщо у Вас бісеру рівно на браслет, залишки доведеться набирати вручну, оскільки майже в холосту саморобний спиннер працює погано.
Для того, що б набрати на товсту нитку, яка не пролазить у вушко бісерної голки, я користуюся такою хитрістю: у вушко голки продеваю мононитка, міцно пов'язую кінці і в цю петельку з мононитки продеваю нитка.

нитка

Бісеру я набрала стільки, скільки я б набирала на браслет без пробілів (як визначити довжину набору див. в кінці МК). Потрібно враховувати, що палять товстий, якщо у Вас обхват руки 15 см (як у мене), зв'язати потрібно більше, приміряючи під час в'язки. Довжина мого браслета вийшла 18 див.
Бісер набрали, перейдемо до в'язання.

колаж

1. Зав'язуємо звичайний вузлик, вільний кінець нитки вводимо назад у петлю. Тягнемо за кінці нитки, в петельку вставляємо гачок.
2. Першу петлю можна пов'язати й іншим способом. Зверніть увагу, як розташовані нитка, підніміть нитка, на якій набраний бісер, гачком і пропустіть через гачок петлю. Затягніть.
3,4. Тепер в'яжемо ланцюжок з повітряних петель, (в моєму випадку петельок повинно бути 18).

в'язання

5. Можна пров'язати кілька рядів без бісеру, але мені буде незручно пришивати кнопку.
Вводимо гачок в саму першу повітряну петлю, підсовуємо бісеринку.
6. Захоплюємо нитку (як на фото!!) і пров'язуємо тільки через ОДНУ найближчу петлю на гачку. Затягуємо.
7. Захоплюємо нитку (як на фото) і пров'язуємо ОБИДВІ петлі. Перший стовпчик готовий.
8. Ще раз: присунули бісеринку, вводимо гачок в наступну повітряну петлю, захоплюємо нитку, пров'язуємо тільки першу петлю.

в'яжемо

9. Захоплюємо нитку і пров'язуємо обидві петлі.
10. Ось так виглядає перший ряд в процесі.
11. Щоб перейти на другий ряд, вводимо гачок у «косичку» (виділено червоним) над першою провязанной бисериной. В'язати можна і за одну петельку (зовнішню), але мені зручніше за обидві.
12. Придвигаем бісеринку, пров'язуємо тільки «косичку».

в'язання

13. Захоплюємо нитку і пров'язуємо обидві петлі.
14. Прогалини в'яжемо так само, але без бісерин. Захоплюємо нитку, пров'язуємо тільки косичку.
15. Захоплюємо нитку і пров'язуємо обидві петлі.
16. Для браслета між рядами з бісером я в'язала по 2 ряди без бісеру.

в'яжемо палять

17-18. Всі «нестикування» я намагаюся робити на 1 лінії.
Коли браслет пов'язаний, виникає питання: чим його заповнити? Для цього підходять шнури різних діаметрів трубки від крапельниць і т. д. У мене «наповнювача» відповідного діаметру не знайшлося і я вирішила пов'язати джгут полустолбиком. В'язати я його буду з дешевого китайського бісеру, який не шкода пустити всередину джгута.

в'яжемо гачком

1-2. Ряд повітряних петель я в'яжу відразу з бісером, так початок джгута не буде пухким.
3.Вводимо гачок під першу бісеринку, повертаємо цю бісеринку направо (показано на фото 4-5). Підсовуємо бісеринку, захоплюємо нитку і пров'язуємо відразу обидві петлі.
4. Переходимо до сусідньої бісеринці: вводимо за неї гачок, повертаємо бісерину вправо.

в'язання

5. Ось так має виглядати повернена бісеринка – дірочкою догори (обведена синім).
6. Підсовуємо бісерину до в'язання, нитка повинна обов'язково лежати над поверненою бісеринки (нитка обведена оранжевим). Захоплюємо нитку і пров'язуємо обидві петлі.
7. Ось так виглядає джгут полустолбиком. Провязанные бісеріни лежать дірочкою догори (виділено червоним), не провязанные – дірочкою набік (виділено синім).
Джгут в'яжемо такої ж довжини, як і браслет, закінчуємо джгут поруч без бісеру. Нитки залишаємо не дуже короткими, вони ще знадобляться.
Тепер нам потрібно зібрати браслет.

кнопка

1. Вставляємо джгут полустолбиком в джгут стовпчиком. За допомогою ниток від джгутів і голки з мононитью, прошиваємо обидва джгута наскрізь, потім виводимо обидві нитки посередині і обрізаємо їх.
2. Кнопку можна пришити 2-ма способами. Цей спосіб простіше і швидше, але виглядає так собі. Мононитка з голкою виходять з однієї з дірочок кнопки, вколюємо голку в частину джгута під кнопкою і виводимо в сусідній дырочке. Повторюємо багато разів. Закріплюємо і обрізаємо мононитка.
3. Другий спосіб. Голку з мононитью виводимо з однієї з дірочок і вколюємо голку в сусідню, зачіпаючи голкою частина джгута.
4. Повертаємося в ту ж дірочку і вколюємо голку в наступну. Повторюємо кроки (3-4) багато разів. Закріплюємо і обрізаємо мононитка.
Ну ось, наш браслет готовий. Ось так він виглядає на манекені:

готовий браслет
браслетик

А тепер я дам відповіді на актуальні питання та проблеми початківців в'язальниць.
1. Бісеріни розташовані одна над іншою і видно нитку.
Відповідь: Швидше за все неправильно підібрана нитка, тобто вона занадто товста.
Якщо ж нитка тонка, а її все одно видно — справа в нещільному в'язці. Потрібно обов'язково регулювати натяг нитки, якою Ви в'яжете. Я роблю кілька витків нитки навколо вказівного пальця.

урок

2. Як дізнатися точну кількість бісерін для джгута?
Відповідь: Потрібно дізнатися точну кількість рядів в джгуті бажаної довжини. Для цього потрібно знати, скільки рядів поміститься в 1 див. В мене вийшло 5. Браслет повинен бути 18 см, і ми множимо довжину на кількість рядів в 1 см: 18*5=90 рядів. Тепер к-сть рядів множимо на кількість бісерін в колі: 90*18=1620 бісерин. Щоб дізнатися, скільки бісеру потрібно набрати в см, потрібно це к-ть бісерін поділити на кількість бісерін в 1 см (чеха 10-го розміру в 1 см 6 бісерін): 1620/6=270 см бісеру потрібно набрати на цей браслет.
3. Як дізнатися, скільки рапортів потрібно набрати на палять?
Відповідь: Припустимо, у рапорті 50 рядів. Нам потрібно 20 см джгута. В 1 см джгута – 5 рядів бісеру. 1 рапорт: 50/5=10 см джгута. Значить, на палять нам треба набрати рівно 2 рапорту.
4. Як дізнатися, скільки нитки треба на палять?
Відповідь: Потрібно знову зв'язати пробник, відзначити ручкою/маркером нитка, впритул до джгуту, пров'язати бісерину, знову відзначити нитка, впритул до джгуту, розпустити трохи джгут і поміряти довжину від позначки до позначки і помножити на кількість бісерін у виробі.

уроки

5. У чому різниця між стовпчиком і полустолбиком?
Відповідь: Різниця в розташуванні бісерін ж джгуті (думаю, це помітно, рожевий джгут пов'язаний стовпчиком (бісеріни розташовані по діагоналі), блакитний полустолбиком (бісеріни розташовані дірочкою догори), кількість бісерін в колі: тонкі джгути (до 10 бісерін в колі) зазвичай в'яжуть полустолбиком, а товсті джгути (від 10) стовпчиком.

готові джгути

6. Як продовжити нитка при в'язанні стовпчиком?
Відповідь: Я і сама шукала відповідь на це питання, і так і не знайшла хорошого МК (можливо, погано шукала). Тому, я «винайшла» свій спосіб додавання нової нитки:

джгут з бісеру

1.Підсовуємо бісеринку, захоплюємо нитку, пров'язуємо тільки косичку.
2. Обрізаний/обірваний кінець нитки направляємо на себе (виділила помаранчевим.
3. Найвідповідальніший крок, тут потрібно бути дуже спокійним і обережним. Беремо нову нитку (для наочності я взяла чорну), кінець нової нитки прикладаємо до кінця старої. Захоплюємо нову нитку, пров'язуємо обидві петлі, притримуючи кінці ниток.
4. Акуратно затягуємо петельку.
5. Пров'язуємо кілька бісерін ( близько 5), притримуючи кінці ниток, потім зв'язуємо їх 3 рази, обрізаємо зайве і продовжуємо в'язати.
6. Зовні додавання нитки ніяк не помітно, ніде бісеріни не провалюються, не видно жахливих вузлів. Помітний тільки перехід від білої нитки до чорної.



Категорія: Бісероплетіння | Додав: (29.11.2018)
Переглядів: 425 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.