Ці маленькі звірятка-сувеніри плетуться паралельної технікою. Також їх можна підвісити на ключі як брелок або на мобільний телефон в якості сувеніра.
Основи техніки паралельного плетіння
Пропонуємо виконати цікаві вироби, використовуючи техніку паралельного плетіння і різних ускладнень «в хрестик». На основі представлених звіряток легко розробити і придумати свої власні вироби.
Для плетіння вам знадобляться намистини, бажано з великими дірочками, щоб волосінь могла пройти через них кілька разів.
Бісер з дрібними дірочками знадобиться для виготовлення дрібних деталей, таких як кінчики лапок, хвостики і т. д. Крім того, візьміть волосінь діаметром 0,3 мм або 0,27 мм, так як при плетінні її доведеться сильно натягувати. Якщо ж взяти занадто тонку волосінь, виріб буде розпадатися на ряди і не буде тримати форму. Під час роботи волосінь необхідно підтягувати.
Зверніть увагу, що до кожної іграшки додається по два малюнка. На одному з них дана спинка (рис. 71 а). А на іншому рисунку (з правого боку) показано, як плести животик (рис. 71 б).
Наприклад, ряд з цифрою 1 — це спинка тваринного, а ряд з цифрою 1a — животик (перший ряд). Другий ряд спинки позначений 2, а другий ряд животика — 2 а; 3 — спинка, 3а — животик (третій ряд) і т. д.
Послідовність плетіння: спочатку набираємо то кількість намистин, яке дається в першому ряду спинки 1, наприклад, чотири (рис. 72).
Потім набираємо чотири намистини по рядку 1 а черевця (рис. 72 б). Протягуємо кінець волосіні через останні чотири намистини в прямому напрямку, утворюючи коло. Сильно притягніть волосінь. Потім нанизайте на один з кінців ліски намистини другого ряду спинки (п'ять намистин) і простягніть другий кінець волосіні через ці намистини в прямому напрямку. Так само сильно притягніть волосінь.
Далі продовжуйте плетіння.
орієнтуючись на рис. 72 а, б. Слідкуйте за тим, щоб в процесі плетіння ряди, позначені цифрою, лягали з одного боку фігурки, а ряди з цифрою і буквою — по іншу. Щоб не плутатися в рядах, покладіть на схему якусь закладку, листівку або лінійку і по мірі плетіння пересувайте її, відкриваючи потрібний ряд (рис. 73).
Не забувайте постійно підтягувати волосінь, щоб виріб був об'ємним.
Щоб вам було простіше плести виріб і для спрощення самого опису в кожному ряду зазначені кількість і колір бісеру. Такі ряди плетуться «в хрестик». Це означає, що низать бісеринки треба на лівий кінець волосіні, а правий протягувати через ці бісеріни назустріч лівого кінця волосіні в прямому напрямку.
Зверніть увагу, що майже в кожному малюнку зустрічається знак « X ». Так обознаются додаткові деталі, які плетуться одночасно з фігуркою, не пропустіть їх (рис. 74).
Якщо ж ви все-таки пропустили вушко або лапку «тваринки», то краще розпустити виріб і повернутися до несплетенной деталі.
Коли виріб повністю закінчено, закріпіть кожен кінець волосіні.
З представлених у цій главі виробів можна зробити прекрасні брелоки для ключів або кулончики.
|