Четвер, 09.01.2025, 13:41
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Бісероплетіння

Шматочок літа посеред весни

Ще буквально тиждень тому скрізь лежали купи снігу, а весна, якось несміливо, брала кермо влади в свої руки. А так хотілося тепла і сонця!..
Так народилися два ажурних браслета — «Полуниця з вершками» і «Ромашкове поле».

яскраві браслети

Плелися на волосіні і без застібки — браслет виявився добре растягивающимся, що дозволяє їх носити як дитині, так і дорослому. Однак, за бажанням можна приєднати застібку, закривши кінці красивим ковпачком.

Щоб не плутатися, дам трохи термінології.
Обидва сплетені сіткою з двома бисеринами на боці осередку, однією голкою, як звичайний палять по спіралі. Між осередками йдуть зв'язки — на першому це «хрестик», на другому — «квіточка» з семи намистин. Опис даних зв'язок взято з книги Марини Ляукиной «Бісер. Техніка. Прийоми. Вироби» (Енциклопедія). Що стосується джгутів на основі таких сіток, то мені довелося їх вигадувати самої, відштовхуючись від схем для плоского полотна.

БРАСЛЕТ «ПОЛУНИЦЯ З ВЕРШКАМИ»

полуниця з вершками

Матеріали:

— бісер, будь-якого виробника, червоного і білого (у мене це блідо-рожевий, який все одно стане білим) кольорів, 10/0;
— волосінь (не мононитка і не капронова нитка — погано будуть тримати форму), 0,17-0,2 мм (така, щоб пролізла в бісеринку не менше двох разів);
— застібка і ковпачки — за бажанням.

Матеріали надані магазином 

Набираємо 4 червоні бісеріни для зв'язки. Пропускаємо голку через першу червону бісерину в прямому напрямку — вийде хрестик. Далі набираємо 2 рожевих, 1 червоне, 2 рожевих бісеринки. Знову виконуємо зв'язку-хрестик. Всього виконуємо чотири таких зв'язки.
Щоб замкнути нашу ланцюжок, набираємо ще 2 рожевих бісеринки і проходимо в кутову бісеринку першого зв'язки-хрестика.

початок плетіння

Тепер плетемо так, як плели до цього: 2 рожевих, 4 червоних, виконати зв'язку-хрестик, 2 рожевих — проплести в кутову бісеринку нижній зв'язки.
Плетіння триває по спіралі і нам не потрібно робити перехід з одного ряду на інший.

плетіння браслета

Коли браслет досягне бажаної довжини, необхідно з'єднати кінці ажурного джгута.
Дивимося, щоб браслет не перекосився — це буде видно: сітка ляже криво. Якщо не вистачає осередків, доплетаем відсутні. Орієнтир — перша клітинка в джгуті від неї вгору близько 16-18 комірок (вказано для китайського бісеру приблизно 10/0).

Набираємо 2 рожевих, 1 червону, проходимо в червону з початкової ланцюжка — вона і є наша кутова, 1 червону і виконуємо зв'язку. Далі знову 2 рожевих і кутову нижній зв'язки.
Дійшовши до першої зв'язки (тією, з якої починали), просто набираємо 2 рожевих бісеринки і проходимо через першу бісеринку першого зв'язки (ту, з якої починали плетіння).

плетемо браслет з бісеру

Варіанти оформлення: однотонний, зв'язки іншого кольору, зв'язки з більш крупного бісеру, зв'язки двох різних кольорів в лінію по спіралі, один ромб в одну клітинку 4 зв'язок-хрестиків, різні колірні варіанти + розташування + кількість таких ромбів.

БРАСЛЕТ «РОМАШКОВЕ ПОЛЕ»

ромашковий браслет

Матеріали:

— бісер, будь-якого виробника, зеленого, білого і зовсім трохи жовтого кольорів, 10/0;
— волосінь 0,16-0,18 мм;
— ковпачки та застібки за бажанням.

В цілому плететься аналогічно першому. Тільки зв'язка виконується по-іншому.

плетіння браслета

Набрати 6 білих бісерін для пелюсток. Пропустіть голку через першу бісеринку зв'язки в прямому напрямку. Набрати 2 зелених бісеринки, 1 білу (або відразу 6 білих — потім в кінці тільки серединками з'єднувати), 2 зелених. Повторити ще два рази. Після виконання останньої, четвертої в ланцюжку, зв'язки набрати 2 зелених бісеринки.

Замкнути ланцюжок, провівши голку через кутову бісеринку (вона завжди четверта за рахунком) першої зв'язки-квіточки.
Тепер необхідно виконати серединку. Для цього набираємо 1 жовту бісерину, проходимо голкою першу бісерину у зв'язці, повертаємося через жовту і виводимо голку через четверту (кутову) в прямому напрямку.

бісероплетіння

Подальше плетіння ажурного джгута зі зв'язкою-квіточкою виконується по спіралі: набирати зв'язок між кутовими 2 зелених, 6 білих, замкнути колечком, знову 2 зелених бісеринки. Виконати серединку в зв'язці нижнього рівня.

Помічено, що на початку роботи джгут (саме з квіточками) незручно тримати в руках. Для зручності його можна надіти на основу — у мене це трубка ПВХ 1 см в діаметрі. Після того, як джгут досягне потрібної довжини, їх можна буде зняти з основи — він на волосіні буде тримати форму.
З'єднувати кінці нашого браслета можна по-різному: у першому варіанті, це просто проплести серединки у зв'язках початкового ряду — якщо при наборі набрані були всі майбутні зв'язки з 6 білих бісерін.
В моєму варіанті, потрібно набирати частина зв'язки і серединку. Починати з'єднання з однієї білої бісеринки між першою і другою зв'язками початкового ряду.

майстер-клас

Набрати 2 зелених, 3 білих, пройти кутову, ще 2 білих, замкнути зв'язку. Виконати серединку на зв'язці з початкового ряду. Набрати 2 зелених, ввести голку у кутову нижнього ряду...
В останній зв'язці, вона ж перша в джгуті (з якої починався набір), виконати тільки серединку.

об'ємні браслети

Варіанти оформлення: зв'язки-квіточки одного кольору, вони ж — різного кольору, зв'язки двох кольорів в лінію по спіралі (всього виходить 4 ряди).
Сподіваюся, мій майстер-клас вам сподобався. Творіть і створюйте свої шедеври!



Категорія: Бісероплетіння | Додав: (28.11.2018)
Переглядів: 430 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.