Кілька схем плетіння браслетів
Велика різноманітність поєднання кольорів намистин і бісеру. Трохи фантазії і у вас вийде гарний і незвичайний браслет. Схема плетіння браслетів з бісеру.
ШИРОКИЙ БРАСЛЕТ З КВІТАМИ
Матеріали: круглий великий бісер (через одну намистинку нитка разом з голкою повинна проходити не менше п'яти разів) різних кольорів, волосінь, бісерна голка.
Виготовлення. Припустимо, ви вирішили, що браслет буде складатися з квітів двох видів: білих з червоною серединкою і червоних з білою серединкою. Наведене нижче опис розраховане саме на такий випадок. Якщо ви віддаєте перевагу інші кольори, тоді детально вивчіть спосіб плетіння (краще трохи потренуватися) і лише після цього приступайте до виконання браслета.
Підготуємо відрізок волосіні, завяжем на відстані близько 8 см від кінця пару вузлів для закріплення, потім заправити залишки.
Наберемо 8 червоних бісерін (рис. 85), пройдемо ще раз через 1-у намистину. Потім наберемо 1 білу бусинку і пройдемо робочим кінцем нитки послідовно через 5-ю, 4-ю, 3-ю бісерини. Один квіточка готовий.
У кожному стовпці у нас буде три таких квітки, а їх колір буде чергуватися. Продовжуємо плетіння, для цього нанизуємо 2 білих бісеріни, ще раз проходимо через 4-ю і 3-ю, а потім тільки що нанизані 10-ю та 11-ю бісерини. Набираємо 6 білих бісерін і протягуємо нитку через 10-у намистину. Нанизуємо на нитку 1 червону бісеринку і проходимо через 13-ю, 14-ю і 15-ю бісерини. Другий квітка також готовий.
Для того щоб сплести третій квітка, набираємо 2 червоні бісеріни і нитку пропускаємо через 14-ю і 15-ю, 19-ю та 20-ю. Далі нанизуємо 6 червоних бісерін, проходимо через 19-ю бусинку, нанизуємо на нитку 1 білу бісеринку, проходимо через 22-ю і 21-ю бісерини. Отже, ми сплели все квіточки першого стовпця, тепер нам доведеться кожен наступний квіточка з усіх боків приплітати до сусідніх.
Нанизуємо 2 білі бісеріни, пропускаємо послідовно через 22-у, 21-у, 28-ю, 29-ю намистини нитку і затягуємо. Набираємо ще б білих бісеринок, проходимо через 28-ю бісеринку, нанизуємо 1 білу, нитку пропускаємо через 32-й, 33-й, 34-й і 35-ю намистинки. Далі нанизуємо на нитку 2 червоні намистинки і кільцем приєднуємо їх до тільки що сплетенному квіточки, тобто проходимо через 34-й, 35-й, 37-а, 38-ю бісеринки. Після цього набираємо 4 червоні бісеріни, проходимо через 13-ю і 12-ю бісеріни, тим самим ми приєднуємо ця квітка до квітки з сусіднього ряду.
Потім протягуємо нитку через 37-ю бісеринку, нанизуємо 1 білу, яка буде служити серединкою. А потім проходимо дротом через 40-й, 41-й, 42-ю намистини і набираємо 2 білі бісерини. Далі робочий кінець нитки пропустимо через 41-й, 42-й, 46-й, 47-ю. Нанизуємо ще 6 білих бісерін, а потім прикріплюємо ця квітка до першого сплетенному квітці наступним чином. Проходимо робочим кінцем нитки через 5-ю і 6-ю, а потім 52-й та 53-ю намистинки, затягуємо нитка, проходимо нею через 46-ю бісерину, нанизуємо 1 червону бісерину і, нарешті, нитку пропускаємо через 49-ю і 48-ю бісеринки.Ми закінчили плетіння другого стовпця квітів. Тепер ви освоїли спосіб плетіння цього браслета. У вас повинно вийти полотно, подібне до того, яке схематично зображеному на малюнку 86. Сплетіть ланцюжок до потрібної вам довжини і з'єднайте кінці. Браслет готовий!
|