Середа, 08.01.2025, 04:08
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Бісероплетіння

Рибки з бісеру

 

Акваріум

Відправною точкою створення цих чарівних рибок послужила ідея про порожнистих циліндричних виробах, виконаних з використанням мозаїчної техніки. Після першого досвіду ви зможете сплести рибку на свій смак — надати їй обриси реальної риби або, використовуючи забавні бісеріни для плавників, хвоста і очей, зробити фантастичну істоту. Все залежить від вашої уяви. Коли ви сплетете кілька рибок, то зрозумієте, чому вони переміщуються великими колоніями, — неможливо зупинитися на одній.

Почніть виріб з плетіння тулуба круговим мозаїчним стібком. Потім зробіть голову або хвіст, використовуючи прийоми убування. Знову почніть з першої бісеріни і переходьте до хвоста з убуванням. В кінці доповніть вашу рибу очима, плавниками і хвостом.

Підказки

Так як у вашого виробу порожнистий тулуб, його можна набити штучним волокном або залишками дрібного бісеру або бісеру з пресованого скла.
Хороша ідея — підготувати спадання на попередньому ряду, використовуючи дві тонкі бісеріни на двох стібках.
Спочатку сплетіть голову. Якщо вам не сподобається форма, яку набуває рот риби, його можна перетворити на хвіст і зробити голову на протилежній стороні.

Рибки з бісеру

Якщо нитка закінчується, зміцніть її після додавання останньої бісеріни перед кроком вгору. І цієї ситуації наступний ряд можна буде почати в будь-якому місці кола новою ниткою. Щоб почати нову нитку, зав'яжіть бісерину-блок на кінці нитки квадратним вузлом. Виведіть голку з риби вгору. Якщо результат вам не сподобається, просто відріжте бісерину-блок і витягніть нитку. Перевага бісеріни-блоку перед вузлом полягає в тому, що можна натягнути нитку з будь-якого кінця. Якщо ваша голка не проходить крізь бісерину, поверніть голку на чверть. Якщо вона все ще застряє, спустіть ряд бісерін і замініть бісерину з маленьким отвором на іншу. Її поломка принесе більше неприємностей, ніж необхідність переробити ряд.

Тулуб

Плетіння рибки

1. На одинарну нитка довжиною 0,9-1,8 м наберіть 34 бісеріни для рядків 1 і 2. Плетіть від першої бісеріни до лівій стороні «очного» візерунка. Перші сім бісерін складають спину риби. Потім йдуть дев'ять бісерін для правого боку, дев'ять для живота і дев'ять для лівого боку. Оскільки для заднього плану ви використовуєте дрібний бісер, з боків бісеріни будуть вибиватися. З'єднайте 34 бісеріни в коло хірургічним вузлом, залишаючи вільне місце розміром в одну бісерину, і пройдіть в першу бісерину, щоб почати ряд 3, рухаючись по напрямку до голови. В кінці кожного ряду вам доведеться зробити крок вгору (додавши останню бісерину, пройдіть крізь наступні дві бісеріни -див. фото а). Сплетіть 10 рядів тулуба, рухаючись до голови з туго натягнутою ниткою.
2. У рядку 11 нанизайте дві дрібні бісеріни (зелені бісеріни на краю схеми) на кожній стороні черевця. Це забезпечить плавне спадання наступного ряду.

Голова: спадання

Схема

1. У рядку 12 нанизайте тонкі бісеріни на кожну сторону виступу бічних візерунків і верхню бісерину в центрі (див. фото b). Також для першого убування в рядку 12 черевця додайте три стібка на задньому плані, пройдіть через дві тонкі бісеріни в центрі, як ніби це одна бісерина (див. фото), дві зелені бісеріни у верхній частині (див. фото b) і завершіть інші три стібка на черевці.
2. Замість того, щоб починати ряд 13 кроком вгору, почніть з убування, пройшовши через обидві дрібні бісеріни на кожній стороні виступу бічних візерунків (див. фото d). Зробіть спадання на іншому бічному візерунку і нанизайте дві дрібні бісеріни в центрі спини.
3. Коли дійдете до зменшення на черевці, помістіть одну бісерину заднього плану в тому місці, де ви пройшли через дві дрібні бісеріни (див. фото). Завершуючи ряд 13, пройдіть через ті ж дві дрібні бісеріни, що і на початку ряду, і протягніть нитку крізь 1-13 бісерін заднього плану, доданих у рядку 13 (див. фото f).
4. Букви Е в рядку 14 на схемі (див. с. 76) позначають місця для очей. Вони повинні бути того ж кольору, що і четверта дрібна бісерина, щоб пізніше ділянку був ясно видно — 13 набраних бісерін низки 14.
5. У рядку 15 нанизайте дві дрібні бісеріни по обидві сторони виступає бісеріни на кожній стороні. Вони зменшуються в ряду 16-11 бісерін, доданих у рядку 16.
6. Почніть плести губи риби в центральній верхній частині низки 18 з дрібної бісерини. Почніть нижню губу в центрі нижньої частини ряду 19.
7. Додавши першу бісерину верхньої губи у рядку 20, пройдіть через ряди 19 і 18 і через 19 бісерін губи (див. фото g) і нанизайте останню бісерину верхньої губи.
8. Крок вгору потрібно зробити відразу після нанизування третьої бісеріни нижньої губи. Проведіть голку через бісеріни низки 20, не додаючи нових бісерін, поки ви не дійдете до місця, де потрібно нанизати останні дві бісеріни нижньої губи.
9. Надлишок нитки простягніть через тулуб, так щоб вона вийшла з першої бісеріни в напрямку хвоста (напрям, протилежний тому, в якому ви рухалися).

Спадання в задній частині тулуба і хвоста

майстер-клас

1. Пройдіть через останню (тридцять четверту) дрібну бісерину ряду 2 і сплетіть сім рядів тулуба. У сьомому ряду обов'язково нанизайте дрібні бісеріни з кожного боку виступаючих бісерин.
2. Задня частина риби має три ділянки убування навколо тулуба: два по боках (ви почали цю роботу у рядку 7) і один в центрі черевця (ви почали роботу в рядку 8). Помістіть на черевце дві дрібні бісеріни в один ряд з дрібними бисеринами убування передній частині черевця.
3. Почніть іншу пару бічних зменьшення у рядку 10, додаючи дрібні бісеріни по обидві сторони виступу на кожному боці. Завершіть ці убування в рядку 11.
4. Почніть ще одну пару бічних зменьшення у рядку 13. Рухайтеся через низку 15 — залишиться десять стібків.

Хвіст, плавники і очі

Схема рибки

1. Щоб з'єднати разом десять бісерін хвоста, поверніть хвостове отвір вертикально. Нанизайте бісеріни останнього ряду, поки не досягнете верхній або нижній частині. Потім поперемінно пройдіть крізь виступаючі бісеріни обох сторін (див. фото h), поки не закриєте таким чином хвостове отвір.
2. На завершення прикріпіть до хвоста бахрому, кинжалообразные або будь-які інші довгасті намистини. Потім закріпіть і обріжте нитку.
3. Пришийте бісеріни або намистини у формі плавців у чотирьох місцях, зазначених на схемі буквою F, а також у центральній частині верхнього плавця (див. фото i).
4. На закінчення додайте маленькі гудзики, намистини-сльозинки або кільця маленьких бісерін для очей. Не бійтеся спробувати щось нове. Ви отримаєте задоволення, працюючи над цією рибою і над багатьма іншими, яких вам неодмінно захочеться сплести.

Джорджія Макміллан

Матеріали:

• бісер № 14 або японський циліндричний бісер одного кольору для задньої частини тулуба
• бісер № 11 трьох-п'яти кольорів, різної фактури і обробки
• голки для бісероплетіння № 12-13
• нитки
• бджолиний віск або кондиціонер
• кинжалообразные намистини з пресованого скла, черепашки, дрібний бісер, намистини-камені і т. д. для плавців
• намистини у формі дисків, кольорів, крапель для очей

Риба з різними типами плетіння

З цих кумедних рибок можна зробити красиве намисто, освоївши різні типи стібків. Для тулуба риби знадобляться кругові мозаїчні стібки з зростанням і убуванням, для верхнього плавця — квадратні стібки, для бокових плавників — плетіння під прямим кутом, а для хвоста і нижнього плавця — плоскі мозаїчні стібки. Почніть з середини тулуба і рухайтеся до хвоста. Закінчивши хвіст, відновіть роботу в середині тулуба по напрямку до рота. Потім остаточно обробіть плавники і очі. Використовуйте бісерину-блок в якості знака, з якого потрібно почати передню половину риби. Мозаїчне спадання в задній частині надає рибі овальну форму, а на передньому ділянці черева — трикутну.

Тулуб риби (задня половина)

Ряди 1-2: нанизайте бісерину-блок контрастного кольору, щоб визначити верхню центральну частину спини. Залишивши 10-сантиметровий хвостик, пройдіть через бісерину-блок в тому ж напрямку, щоб закріпити її. Наберіть 19 темно-синіх бісерін (мс), 8 ясно-синіх (з), 18 мс. Пройдіть через першу бісерину тс, щоб з'єднати коло.
Ряд 3: зробіть мозаїчні стібки по колу, додаючи бісеріни в наступному порядку: 5 жовтих (ж), 3 бірюзових (б), 6с, 3б, 5ж (див. фото а, с.).
Ряд 4: 4ж, 5б, 4с, 5б, 4ж.
Ряд 5: 4ж, 6б, 3с, 6б, 4тс.
Ряд 6: 10те, 3с, 5те, 2 зелені (з), 2ж.
Ряд 7: 2ж, 2з, 5тс, 4с, 5тс, 2з, 2ж.
Ряд 8: 4з, 5б, 2с, спадання (після додавання другий світло-синьої бісеріни пройдіть крізь наступні дві бісеріни, щоб забезпечити убування, — фото b, 2с, 56, 2з, 1ж.
Ряд 9: спадання (пройдіть через дві бісеріни, щоб почати ряд), 3з, 5б, 4с, 4б, 2з, 2ж.
Ряд 10: 2ж, 2з, 5б, 1с, спадання, 1с, 4б, 5тс.
Ряд 11: 19тс.
Ряд 12: спадання, 15 мс, 3з.
Ряд 13: 3з, 2б,4с, спадання, 4с, 2б, 3з.
Ряд 14: 3з, 3б, 6с, 3б, 2тс.
Ряд 15: спадання, 7тс, спадання, 8тс.
Ряд 16: 5тс, спадання, 4тс, спадання, 2тс, 2б.
Ряд 17: 4б.
Ряд 18: для убування по вертикалі з'єднайте зигзагом шість верхніх бісерін (три з кожної сторони). Пройдіть через останню бісерину низки 16 і першу бісерину ряду 17. Потім пройдіть зигзагом крізь останню і другу бісерину ряду 17 і через передостанню і третю бісерини. Переконайтеся в тому, що верхній центр стику знаходиться на одному рівні зі стартовою бисериной ряду 1, щоб спина риби залишалася прямою. Зробіть на бисеринах мозаїчні стібки з восьми темно-синіх бісерин. Додавши восьму бісерину, пройдіть через останню бірюзову і першу темно-синю бісеріни (див. фото d, с.).
Ряд 19: 8тс. Ряд 20:7б.
Ряд 21: закрийте зигзагом місце з'єднання, переконавшись у тому, що бісеріни рівномірно розподілені по обох сторонах.

Хвіст

Ряди 1-2: виведіть нитку з нижнього краю шва і нанизайте дев'ять темно-синіх бісерин.
Ряд 3: проведіть нитку крізь третю бісерину від кінця, щоб почати ряд. Скріпіть мозаїчними стібками три бірюзові бісеріни; потім пройдіть через найближчу бісерину на шві тулуба знизу вгору, щоб закріпити хвіст на тулуб (див. фото е, с.).
Ряд 4: 2б, 2тс.
Ряд 5: набирайте неповні ряди на зовнішньому кордоні хвоста. Нанизайте дві темно-сині бісеріни, потім поверніться до краю хвоста через попередній ряд бісерин. Виведіть нитку з передостанньої бісеріни на краю. Потім пройдіть через останню бісерину, щоб почати новий ряд (див. фото f).
Ряд 6: одна темно-синя бісерина починає спадання за рахунок проведення нитки через дві темно-сині бісеріни попереднього ряду, дві бірюзові, потім пройдіть крізь найближчу бісерину тулуба.
Ряд 7: 2б, 1тс.
Ряд 8: закріпіть нитку вузлами-полуштык (див. введення, с. 4) навколо суміжній нитки попереднього ряду. Потім пройдіть через дві темно-сині бісеріни попередніх рядів. Бісерина, з якої ви вивели нитка у V-подібної виїмки, — темно-синя, додана вами у рядку 7 (див. фото g). Потім слід одна темно-синя, одна бірюзова і найближча бісерина тулуба.
Ряд 9: 1б, 1тс.
Ряд 10: 1тс, 2б (друга бірюзова -зростання, позначене між останньою бисериной і тулубом риби); тепер пройдіть крізь найближчу бісерину тулуба (див. фото h).
Ряд 11: 3б (помістіть першу бірюзову бісерину між тулубом і останньої бірюзовою бисериной, доданої в рядку 10. Це змусить основу хвоста піднятися). Наберіть з краю 3 темно-сині бісеріни, утворюючи основу іншої половини хвоста над виїмкою. Почніть ряд 12, пройшовши через першу темно-синю бісерину у напрямку до тулуба.
Ряд 12: 3б, пройдіть крізь найближчу бісерину на тулубі риби.
Ряд 13: 3б, 1тс.
Ряд 14: 2тс, потім проведіть нитку назад до зовнішнього краю хвоста, як в рядку 5, щоб забезпечити зростання хвостового плавця.
Ряд 15: 2тс (помістіть другу бісерину між темно-синім і бірюзовою бисеринами — фото i), 26, пройдіть через найближчу бісерину тулуба.
Ряд 16: 4тс, наберіть 3тс відразу і поверніться крізь першу, щоб почати ряд 17 (див. фото j).
Ряд 17: 5тс, потім протягніть нитку через найближчу бісерину тулуба.
Ряд 18: 1тс або 2 мс. Вплетіть нитку в хвіст і тулуб.

Тулуб (передня половина)

Всуньте нову нитку і виведіть голку у бісеріни-блоку.
Ряд 1: 6ж, 3б, додайте 1б і 1с разом в наступному ділянці для зростання (див. фото), 3с, 1с і 1б разом для другого зростання, 3б, 6ж. Увіткніть хвостик нитки і бісерину-блок всередину тулуба.
Ряд 2: 6ж, 5б (четверта бірюзова бісерина проходить між бисеринами убування в рядку 1), 2с, 5б, 6ж.
Ряд 3: 5ж, 6б, 3с, 6б, 5ж.
Ряд 4: 4ж, 6б, 4с, 6б, 5ж.
В рядах 5-8 і 10-13 сплетіть неповні ряди, які розширять верхню частину тулуба, утворюючи піднесення на спині риби. У вас повинен бути принаймні один повний ряд між групами коротких рядів, щоб вирівняти виріб (ряди 9 і 14). Використовуйте різну кількість стібків в кожній з груп коротких стібків.
Ряд 5: 8тс.
Ряд 6: переверніть рибу і рухайтеся назад по тій же стороні, 8тс (див. фото 1).
Ряд 7: продовжуйте стежки вздовж іншого боку, 8тс.
Ряд 8: переверніть рибу і виконайте мозаїчні стібки тому по другій стороні, 8тс.
Ряд 9: тепер ви знаходитесь в центрі верхньої частини спини. Зробіть стежки навколо тулуба: 8тс, 2б, 1с, спадання, 1с, 2б, 9тс.
Ряд 10: почніть другу групу коротких рядів, 3тс.
Ряд 11: рухайтеся тому по цій стороні, 3б.
Ряд 12: спустіться вздовж іншого боку, 3тс.
Ряд 13: поверніться назад по цій стороні, 3б.
Ряд 14: зробіть мозаїчні стібки по всьому тілу: 3б, спадання в точці повороту короткого ряду, спадання (див. фото m), бірюзова бісерина до кінця ряду — 22б набрані для цього ряду. (Коли досягнете двох діагональних бісерін в кінці першої групи коротких рядів, пройдіть крізь одну і додайте бісерину зверху другий; див. фото n).
Ряд 15: 8б, спадання, 2б, спадання, 8б.
Ряд 16: 2б, спадання, 14б, спадання, 2б.
Ряд 17: 18б.
Ряд 18: 6б, спадання, 3б, спадання, 6б.
Набийте рибу поліестером або бисеринами.
Ряд 19: 15б, спадання в кінці ряду (верхня частина тулуба).
Ряд 20: 15б.
Ряд 21: 14б, спадання нагорі.
Ряд 22: 7б, спадання на черевці, 76.
Ряд 23: 12б.
Ряд 24: спадання нагорі, 6б, спадання на черевці, 6б.
Ряд 25: 11б.
Ряд 26: спадання нагорі, 5б, спадання на черевці, 4б.
Ряд 27: 9б.
Ряд 28: рот може вимагати коригування. Сплетіть два світло-синіх трикутника для губ. Виведіть нитку зверху, щоб додати в центрі першу бісерину. Рухайтеся взад-вперед на протязі 5-6 рядів через отвір, створюючи більш довгі ряди і з'єднуючи кінцеві бісеріни з краями отвори (див. фото). В середній точці або не багато нижче закінчите перший трикутник. Працюйте з убуванням в останньому ряду, щоб втягнути губу всередину. Пропустіть нитку через бісеріни навколо нижнього краю отвору, щоб вона вийшла у центрі нижньої частини. Зробіть нижню губу так само, як верхню, але вужчою -менше на один-два ряди.

Верхній плавник

Зробіть квадратний стібок з двох бісерін (див. введення, с. 7) вздовж верхнього плавця, враховуючи кольору смужок. Закріпіть нитку посередині першої темно-синьої смужки і нанизайте чотири темно-сині бісерини. Поверніться крізь них в тому ж напрямку. Випустіть нитка з плавника у тулуба. Додайте нитка на спинному плавці між темно-синьою та жовтою смужками (див. фото р). Продовжуйте роботу з плавцем, поки не досягнете останнього смужки в кінці тулуба.

Нижній плавник

Ряди 1-2: виведіть нитку внизу четвертої темно-синьої смужки, 9тс.
Ряд 3: пройдіть через третю бісерину від кінця і рухайтеся мозаїчним стібком до основи плавця з трьома бірюзовими бисеринами, протягніть нитку через найближчу бісерину на тулубі риби у напрямку до хвоста (див. фото q).
Ряд 4: 3б, 1тс.
Ряд 5: 1тс, 3с, пройдіть через найближчу бісерину тулуба.
Ряд 6: для зменшення проведіть нитку через першу бісерину плавця без додавання бісеріни, 2б,1тс.
Ряд 7: 1тс, 2б, пройдіть крізь найближчу бісерину тулуба.
Ряд 8: 2с, для зменшення пройдіть через наступні дві бісеріни.
Ряд 9: 1тс, 1с, пройдіть крізь найближчу бісерину тулуба.
Ряд 10: 2тс.

Бічні плавники

Ряд 1: виведіть нитку з темно-синьої бісеріни внизу першої смужки. Нанизайте три сині бісеріни і пройдіть назад через темно-синю бісерину по тулубу в тому ж напрямку (див. рис. 1).
Ряд 2: пройдіть крізь першу бісерину групи і додайте четверну синю бісерину, пройдіть крізь другу бісерину і додайте п'яту бісерину. Продовжуйте так по всій групі і виведіть нитку з бісеріни (див. рис. 2).
Ряд 3: працюйте з четвертої і п'ятої бисеринами. Знову вийдіть з п'ятої бісеріни групи і виведіть нитку з третьої бісеріни (див. рис. 3).
Ряд 4: пройдіть крізь першу бісерину четвертої групи, нанизайте дві бісеріни і поверніться крізь третю бісерину п'ятої групи і першу бісерину четвертої групи (див. рис. 4). Вплетіть нитка всередину і закріпіть. Зробіть ще один плавник на іншій стороні риби.

Очі

Зміцніть одну чорну бісерину № 8 між двома бірюзовими бисеринами мордочки на 3-4 ряди попереду першої темно-синьої смужки на кожній стороні. Розташуйте очі паралельно верхній частині рота (див. фото).

Тереза Биагиоли

Матеріали:

• дрібний бісер № 11: темно-синій, синій, бірюзовий, жовтий і зелений
• дві дрібні чорні бісеріни № 8
• нитка для бісероплетіння № 12 або № 13
• нитка для бісероплетіння синя або біла
• бджолиний віск або кондиціонер
• поліестер



Категорія: Бісероплетіння | Додав: (08.12.2018)
Переглядів: 480 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.