Плоский олівець
Візьміть бісер синього, блакитного і жовтого кольорів, плетіть ряди паралельна один одному, як показано на схемі. Низать краще на дріт, так як волосінь погано тримає форму і її потрібно затягувати, що призводить до деформації виробу.
Об'ємний олівець
Маленький олівчик плететься в техніці паралельного низання, схема на рис. 137.
Наберіть на дротик одну чорну бісеринку і посуньте її на середину. Нанизайте на правий кінець зволікання 2 бісеринки жовтого кольору і замкніть лівим кінцем. Поверніть заготівлю чорної бісеринки вгору (рис. 137, б), відігніть кінці дроту тому і поверніть заготівлю зворотною стороною до себе.
Виконайте точно такий же ряд з двох жовтих бісеринок і додайте його під чорною бісеринки. Збоку олівець буде виглядати так, як показано на рис. 137, ст.
Знову зігніть кінці дроту назад (від себе) і поверніть роботу іншою стороною до себе. Наберіть третій ряд з 3 жовтих бісерин.
Далі набирайте виріб бісером якого-небудь іншого кольору, кожен раз відгинаючи кінці дроту назад і повертаючи заготівлю зворотною стороною до себе. Вид готового олівця показаний на рис. 137, р.
Для об'ємних виробів дріт треба брати в два рази довший, ніж для плоских.
На схемах об'ємних виробів видно дуже довгі протяжки дроту. Вони потрібні для того, щоб схему було легше читати. У готовому виробі ці протяжки між рядами становлять не більше 1-1,5 мм.
|