Міні Маус з кристалів
Сіра мишка
Для плетіння «сірої мишки» буде потрібно наступний матеріал:
1) сир — бісеринки жовтого кольору;
2) петелька — прозорий бісер;
3) спинка мишки — білого кольору;
4) животик мишки — білого кольору;
5) очки — 2 червоні намистинки;
6) носик — одна чорна кулька побільше.
Крім того, вам буде потрібно волосінь діаметром 0,3—0,27 див.
Жодна миша не може встояти перед ласощами. Ось і ми вирішили не відмовляти їй у шматочку смачного сиру. Тому плетіння почнемо саме з нього.
Сир робиться у вигляді рядів. Спочатку ми пропонуємо зробити невелику петельку, за яку можна буде легко зачепити нашу мишку і зробити з неї брелок для ключів.
Наберіть 10 прозорих бісерін і одну жовту. Протягніть кінець волосіні через останню жовту бісеринку в прямому напрямку, утворюючи кільце (рис. 90 а).
Пересуньте вийшло кільце на середину волосіні і вирівняйте її кінці. На рис. 90 а один кінець волосіні показано суцільною чорною ліній, а другий — штриховий. На кінець волосіні (суцільна чорна лінія) набираємо шість бісерін жовтого кольору. Потім протягуємо волосінь через останню четверту бісеринку з кінця в прямому напрямку («хрестик»). На другий кінець волосіні (штрихова лінія) нанизайте одну бісеринку і простягайте волосінь крізь другу намистинку на «чорній» ліску в прямому напрямку.
Знову наберіть жовту бусинку, а наступну проплетите «в хрестик», простягнувши обидва кінці волосіні через цю намистину назустріч один одному (рис. 90 б).
Отже, перші два ряди готові.
Приступайте до наступного 3-го ряду.
На «чорному» кінці волосіні робимо ускладнення «в хрестик» з чотирьох бісерин. Для цього набираємо чотири намистинки і крізь останню протягуємо кінець волосіні в прямому напрямку.
На цю ж волосінь набираємо ще одну намистину, а наступну проплетаем в «хрестик», простягаючи один кінець волосіні назустріч іншому. «Чорний» кінець протягуємо через бісерину ряду. Тепер на «штрихову» волосінь набираємо одну намистину, другу проплетаем «в хрестик». На «штрихову» волосінь знову нанизайте три намистинки, останню проплетите «в хрестик» (рис. 90).
4-й ряд. На «чорному» кінці волосіні зробіть ускладнення з чотирьох бісерин. Далі зробіть ряд, аналогічний третього (рис. 90 г). Зверніть увагу, що в передостанньому ланці жовта кулька сиру замінена на сіру.
Останній набирайте бісеринку сірого кольору, а кінець волосіні простягайте через першу вплетенную в сир сіру бусинку. «Чорну» волосінь пропускайте через дві бусинки краю сиру в протилежну від «штриховий» ліски бік. Наберіть одну заштрихованную бусинку і простягніть «чорну» волосінь через обидві сірі намистинки. В результаті «чорний» і «штриховий» кінці волосіні повинні опинитися по різні боки двох сірих бісеринок (рис. 91).
Носик «сірої мишки». На «чорний» кінець волосіні нанизайте одну велику намистину — ніс «мишки» — і простягніть волосінь через дві сірі бісеринки в прямому напрямку, «хрестик» (рис. 92).
Так ви проплетете ряд спинки 1 і 1 а — ряд животика «мишки» На «чорний» кінець волосіні наберіть дві сірі бісеріни ряду спинки 2 і проплетите їх «в хрестик». Потім пропустіть цю ж волосінь через велику намистину носа «мишки» і через обидві сірі намистинки ряду 2 (рис. 92 б).
Таким чином ви закріпіть перші ряди, і вони в подальшому не будуть розходитися. Також прослідкуйте, щоб ряди спинки лягли з тієї ж сторони, що і носик «сірої мишки».
Далі плетіть, орієнтуючись за двома схемами (рис. 93).
Спинка «сірої мишки» Животик «мишки:
3 — 3 сірі бісеринки; 2 а — 2 сірі;
4 — 1 сіра, 1 чорна, 1 сіра, 1 чорна, 1 сіра, 3 а — 3 сірі;
5 — 6 сірих. 4 а — 4 сірі;
— 5 — 5 сірих.
6-й ряд. Цей ряд ми описуємо окремо, так як в ньому над другий і передостанній бісеринки зустрічається знак «+». Це значить, що тут необхідно проплести додаткову деталь.
Вона описана окремо. В даному випадку це вушка «сірої мишки».
Вони виконуються в техніці «ускладнення в хрестик ». На «чорний» кінець волосіні нанизайте одну сіру бісеринку (рис. 94). Потім набираємо ще сім бісерін і робимо ускладнення «в хрестик». Для цього кінець волосіні протягуємо через останню набрану бісеринку в прямому напрямку. Притягуємо волосінь. Набираємо ще три сірі намистинки і знову робимо «ускладнення в хрестик» з семи намистин. Набираємо останню сіру бісеринку. Тепер підтягуємо волосінь так, щоб сім намистинок ряду щільно підтяглися один до одного. Шостий ряд також повинен щільно прилягати до решти вже сплетеним рядах.Завершальний етап — простягніть «штриховий» кінець волосіні через всі сім бісерін шостого ряду. Отже, кінці волосіні знову опинилися по різні сторони від тулуба «мишки».
Тепер продовжуємо низать намистинки за схемами (рис. 93).
Спинка Животик
7-9 сірих намистин. 6 а — 2 сірі, 2 білі, 2 сірі намистинки.
Подивіться, на схемі знову з'явилися знаки « + ». Це лапки «сірої мишки». Їх можна сплести по рис. 95.
На один з кінців ліски наберіть 2 сірі і одну чорну бісерини. Пропустіть волосінь через дві сірі бісеринки в зворотному напрямку. Варто придивнути лапку до тіла «мишки». Волосінь затягніть. Аналогічно проплетите другу лапку.
Тепер ми знову можемо повернутися до плетіння тулуба за схемами (рис. 93).
Спинка Животик
8 — 10 сірих; 7 а — 1 сіра, 4 білих, 1 сіра;
9 — 11 сірих; 8 а — 1 сіра, 5 білих, 1 сіра;
10 — 11 сірих; 9 а — 1 сіра, 5 білих, 1 сіра;
11 — 11 сірих; 10 а — 2 сірі, 3 білих, 2 сірі
12 — 10 сірих. 11 а — 2 сірі, 2 білі, сірі 2
У дванадцятому ряду знову зустрічаються знаки «X» — це задні лапки «мишки». Їх нанизайте за тією ж схемою, що і передні лапки. Коли зробите лапки, продовжите низать ряди за схемами (рис. 93).
Спинка: Животик:
13 — 8 сірих; 12 а — 6 сірих;
14 — 15 сірих; 13 — 5 сірих;
— 14 — 3 сірих.
15-й ряд — останній в тілі «мишки». Тут ми і пропонуємо зробити їй хвостик. Він плентається по рис. 96.
Якщо в кінці плетіння тільця «сірої мишки» у вас вийшли різні по довжині кінці волосіні, виберіть самий довгий і на нього нанизайте намистини для хвостика. Отже, наберіть 17 намистин сірого кольору. Потім протягніть кінець волосіні в 14 бісерін, починаючи з другий з кінця. Підтягніть волосінь і пропустіть її кінець через другу бусинку ряду в прямому напрямку, «хрестик». Наберіть наступну сіру бісеринку. Інший кінець волосіні простягніть через три бісеріни останнього 15-го ряду. Закріпіть обидва кінці волосіні. Якщо в кінці плетіння ваша «сіра мишка» раптом розпадається на ряди, не впадайте у відчай.Ще все можна поправити. Вам необхідно закріпити всі плетіння. Це робиться наступним чином: після того, як ви зробили хвостик і набрали останню бісеринку 15-го ряду, простягніть обидва кінці волосіні назустріч один до одного через п'ять бісерін 14-го ряду (рис. 97 а). Пропустіть «чорний» кінець волосіні через першу бісеринку 15-го ряду, а «штриховий» кінець волосіні через останню намистинку 15-го ряду. Після цього проплетите другу бусинку 15-го ряду «в хрестик» (рис. 97 б).
Зробіть вусики вашої «миші». Дійшовши по центральним бісеринам до другого ряду, розведіть кінці волосіні по різних сторонах вироби. На «чорний» кінець волосіні нанизайте шість бісерін чорного кольору і одну білу бусинку (рис. 99).
Протягніть кінець волосіні через чорні бісеринки в зворотному напрямку. Притягніть волосінь і варто придивнути усик впритул до тельцю «мишки». Другий усик виконайте аналогічно першому (рис. 99 б). Можете зробити ще кілька вусиків. Потім закріпіть волосіні. «Сіра мишка» готова.
Сир для «мишки» можна зробити іншого кольору: круглий, з помаранчевої скоринкою. На рис. 100 і 101 показані зразки низання такого сиру.
|