Бісер, натуральні камені і трохи фантазії – все це, і не тільки, допоможе Вам створювати ось такі унікальні прикраси. Стильний браслет з етнічними мотивами виконаний в техніці вишивки бісером. Основою прикраси є металева пластина, яка і надає браслету округлу форму.
Центральним елементом тут служать натуральні камені, без яких наше виріб не було б таким величним. Правильно підібраний камінь може зробити з Вашого браслета не тільки красиве прикраса, але і справжній оберіг.
Матеріали, необхідні для роботи:
— чеський бісер (коричневий, перловий);
— великий бісер (білий, золотий, червоний, помаранчевий, жовтий, прозорий);
— бісер-рубка (коричневий, темно-вишневий);
— стеклярус (білий, золотий);
— великий бісер квадратної форми (білий);
— кабошон натурального агата;
— круглі намистини натурального агата (4шт.);
— металева пластина 16/1.5 (мідь, алюміній або жесть);
— тканина-основа (флізелін);
— натуральна шкіра;
— нитка ( коричнева, біла або прозора);
— голка;
— моментальний клей;
— ножиці;
— папір;
— олівець;
— лінійка.
Матеріали надані магазином
На аркуші паперу, за допомогою олівця і лінійки, расчерчиваем форму і розмір майбутнього браслета. Визначаючись з шириною виробу, слід враховувати розміри металевої основи. Браслет повинен бути трохи ширше неї, для того, щоб ми могли його обшити в кінці роботи.
На папері відзначаємо, де у нас будуть розміщуватися камені: кабошон рівно посередині, круглі намистини з боків, на однаковій відстані.
Вирізаємо начерк браслета. Тепер по паперу вирізаємо шматок тканини (флізелін), на якому і будемо вишивати. Краї тканини повинні бути на 0.5 см довший, розміру паперової вирізки. Переносимо на тканину малюнок і розташування каменів.
Змащуємо одну сторону кабошона клеєм і прикладаємо до тканини, щільно притискаємо. Чекаємо повного висихання, а потім починаємо обшивати його чеським бісером коричневого кольору. Набираємо на голку і пришиваємо дві бісеріни, після чого голку витягуємо перед другою бисериной і протягуємо її. Знову набираємо дві бісеріни і так далі. За таким принципом будемо зашивати весь виріб. Другий ряд навколо кабошона робимо поверх першого, набираючи одну бісерину і пропускаючи її в уже пришиту, через одну. Так само робимо і третій ряд, добре затягуючи нитку, щоб бісер краще зафіксував кабошон.У третьому ряду робимо вставки з рубки темно-вишневого кольору.
Після того, як ми закінчили обшивати кабошон, пришиваємо намистини каменів. Їх слід обшити так само. Коричневі камені обшиваємо перловим бісером, а білі – коричневим. Бісером тих же кольорів ми робимо рамочку майбутнього браслета. По краях робимо ряд із стеклярусу золотого кольору. Ну а далі даємо волю фантазії – хаотично пришиваємо бісер. Можна формувати різні лінії, півкола, завитки тощо.
Вільний простір тканини зашиваємо бісером. Потім перевертаємо нашу заготовку виворотом до верху, змащуємо тканину клеєм і прикладаємо металеву пластину. Чекаємо висихання, а потім змащуємо клеєм і пластину. Відрізаємо шматок шкіри, яким закриваємо пластину. Дуже щільно притискаємо до повного висихання. Зайву шкіру, по краях, акуратно обрізаємо.
Приступаємо до обробки країв, щоб надати виробу завершений вигляд. Виводимо голку на виворіт і набираємо одну бісерину. Витягуємо голку на лицьову сторону, не затягуючи нитку, крізь петельку пропускаємо голку. Таким чином, голка знову опинилася з виворітного боку. Знову набираємо бісерину і повторюємо всі дії.
Браслет готовий, залишилося тільки зігнути металеву основу. Беремо краю браслета і обережно, не поспішаючи, зводимо їх разом. Готово! Ось так бісероплетіння та вишивка бісером дозволяють створювати оригінальні прикраси.
|