Справжню ніжність не сплутаєш
Ні з чим, і вона тиха.
Ти марно дбайливо кутаешь
Мені плечі і груди в хутра.
Анна Ахматова
Марно, марно...абсолютно точно. З класиком, та ще і жінкою не посперечаєшся! Добрий день усім тим, хто знає толк в справжній і неповторною красою, створеною своїми руками. Сьогодні я розкрию секрет створення щирої ніжності, тихою і кричущої одночасно.
А для цього нам знадобляться абсолютно земні речі:
1. Скляні ріволі 12 мм ніжно-рожевого кольору
2. Чеський бісер Рокайль, №10, райдужний, матовий, темно-коричневий
3. Японський бісер Delica, №11, бежевий, непрозорий, перламутровий, циліндр
4. Японський бісер Delica, №11, світлий беж, непрозорий, перламутровий, циліндр
5. Два круглих кабошона, натуральний агат 10х5 мм, коричневий
6. Скляні намистини, імітація під перли, 3мм
7. Японський бісер TOHO, круглий «2», №15, срібний, прозорий
8. Японський бісер Delica, №15, темно-коричневий, прозорий, райдужний, циліндр
9.Японський бісер TOHO, круглий «2», №15, фіолетовий, перламутровий
10. Кабошон круглий, рожевий кварц, 1 шт., 26х6 мм
11. Два круглих скляних кабошона, 14 мм, перламутровий, абрикосовий
12. Намистина Абакус Гранчаста, 4х3 мм, 10 шт., фіолетова, прозора
13. Чеський бісер, №10, білий перламутровий
14. Прямокутні скляні намистини, 3х5, 16 шт., сірий
15. Фетр, акрил, 2 мм, білого кольору (або флізелін, кому що подобається)
16. Чеський бісер, №10, матовий, білий (на фото не відображено)
16. Клей момент Кристал, голка, мононитка, металева основа під браслет, трохи паперу.
Отже, починаємо чаклувати :) Приклеюємо кабошон рожевого кварцу до фетру та обшиваємо його 2 рядами чеського бісеру білого кольору №10, пришиваємо по дві намистини, загальна кількість намистин по колу повинно вийти 56 шт. (або кратне 4). Третій ряд обплітає наступним чином: 3 намистини Delica світлий беж №11 чергуємо з 1 бусиною японського ТОНО №15 фіолетовий до кінця кола. Четвертий ряд: 2 намистини Delica світлий беж №11 чергуємо з 2 намистинами ТОНО №15 фіолетовий.П'ятий ряд: 1 намистина Delica світлий беж №11, далі 1 намистина ТОНО №15 фіолетовий, далі ПРОПУСКАЄМО намистину (просто проплетаем вільне місце для намистини) і знову 1 намистина ТОНО №15 фіолетовий і 1 намистина Delica світлий беж №11 до кінця, суворо дотримуючись послідовності. Шостий ряд: вже видно як утворюється наша зірочка. Тепер ми використовуємо виключно намистини фіолетового кольору №15: проплетаем таким чином, щоб починала формуватися зірочка, по дві намистини, потім пропускаємо. В останньому ряду формуємо низ нашої зірки, додаючи тільки по одній бусинці.
Ріволі 12 мм обплітає звичайним способом. Мені подобається, коли ріволі заплетене тугіше, тому я взяла 30 намистин Delica, №11 бежевого кольору, замкнула їх в коло і обплела другий ряд мозаїкою тим же бісером. Наступні два ряди ми стягуємо ріволі бісером №15 темно-коричневого кольору. Пришиваємо їх до фетру. Зверніть увагу, що зворотний бік ріволі я не оплетала. У роботі мені хотілося зробити акцент на камінь, що знаходиться в центрі, всі інші елементи, не повинні домінувати над ним, вони допоміжні, не важкі, вони виконують зв'язкову функцію.УВАГА: Намистини і ріволі пришиваємо максимально близько (навіть можна сказати занадто близько), інакше при згині нашого майбутнього браслета будуть залишати некрасиві порожні місця, тому ми постійно самі його трохи згинаємо і вирішуємо де і які намистини необхідно додати. Далі по периметру головного каменю (крім ріволі) вишиваємо прямокутні намистини.
І наша зірочка готова!
Розмітку майбутньої композиції безпосередньо на фетре я завжди роблю після закріплення центрального елемента, а сам ескіз майже ніколи. Справа все в тому, що він у мене жодного разу не зійшовся з кінцевим результатом і не від того, що я допустила якісь огріхи або помилки в розрахунках. Зовсім навпаки, у процесі створення, я починаю помічати все недосконалість попереднього малюнка, тому багато чого змінюється, щось доповнюється, а що-то виключається зовсім. Ви, звичайно, робіть, як вам зручно.
Продовжуємо нашу подорож. Простим олівцем накидаємо основні лінії і вишиваємо їх. Поступово заповнюємо фон чеським бісером №10, робимо це абсолютно хаотично, як подобається, періодично додаючи (не багато) намистини, імітовані під перли. Не потрібно робити абсолютно точних кордонів, нехай ваша робота буде жива. Додаємо ще кабошонов і обплітає їх звичайним способом. Агати я оплетала Delica №11, бежевий і TOHO №15, фіолетовий, перламутровий. А скляні кабошони-чеським бісером Рокайль, №10, райдужний, матовий, темно-коричневий і TOHO, №15, срібний, прозорий.
Отже ми вийшли на фінішну пряму. Залишилося акуратно вирізати наш браслет. Робіть це обережно, краще сто разів перепильнувати, ніж недобдеть :) максимально близько до краю гострими ножицями. Тепер гарненько приклеюємо його до металевої основи, вона повинна бути меншою, ніж наша готова робота. Після цього приклеюємо до металевої основі кожзам ніжного рожевого кольору. Він, навпаки, має трохи (на 1мм) визирати з браслета. І починаємо обплітати край виробу. Я зробила це звичайним російським способом.
Браслет готовий! Вся наша робота підійшла до кінця. Мені спочатку хотілося зробити його у м'яких, стриманих тонах, але в теж час і змусити звернути на себе увагу. Сподіваюся, мені це вдалося і вам сподобався мій Майстер-Клас.
|