Продовжую уичольскую тему. На цей раз вашій увазі представляю новий комплект – великі сережки-кола і браслет до них з таких же мотивів. Розмір сережок без швензи 5 см в діаметрі.
У якийсь момент виникли труднощі: сплетена на мононитки сережка трохи крутилася, тобто не була абсолютно плоскою. Ще після примірки однієї вирішила, що це буде комплект з браслетом. Друге коло сплела на титанових нитках, в надії що сережка буде плоскою. Так і вийшло.
Але за рахунок великих розмірів тепер сережка стала дуже м'якою і стала вигинатися під власною вагою : ((( В результаті сережки доплела на мононитки, а браслет на нитках. Сережки поклала під прес на ніч і тепер вони майже рівні.
До речі, на оригінальному фото, на якому я плела було видно, що у автора є схожі проблеми...
Матеріали:
— чеський бісер 10/0 чорного, золотого, темно-синього, блакитного, білого, блакитного (можна взяти 2 відтінку – у мене це блакитний і ясно-блакитний). Витрати на одне коло 1-2 г кожного кольору;
— намистини в тон (у мене це акрилові біконуси 4 мм, 5 шт. – для з'єднання мотивів в стрічку для кріплення застібки. Розраховано на довжину 16-17 см).
— нитки для бісеру або мононитка;
— фурнітура для сережок (швензи) і застібка для браслета, але можна і без неї;
— інструменти для роботи з фурнітурою.
Плетіння йде по колу, умовно його можна розділити на два етапи: перший це чотири початкових ряду, як у всіх уичольских квіточок і другий це накладення наступних рядів, яке відрізняється від перших.
1-й ряд. Початок, як завжди, 12 бісерін, золотого кольору. Замкнути в кільце, зав'язати вузол, залишимо кінчик не більше 5 див.
2-й ряд. Робимо шість петель по п'ять бісерин. Набір 2 темно-синіх -1 чорна -2 темно-синіх. Плетемо від вузла в кожну другу золоту бісерину. В кінці ряду проходимо одну золоту бісерину і два темно-синіх на першій петлі цього ряду.
3-й ряд. Робимо петлі по п'ять бісерін і розширюємо наше коло. Набираємо над петлями 2-го ряду 5 синіх бісерін: голка вийшла знизу вгору з 2-ї за рахунком бісеріни, набрати бісер для петлі, пройти зверху вниз в 4-ю за рахунком на петлі. Між петлями набирати 1 чорну бісеринку. В кінці ряду вивести голку через темно-синю 2-го ряду і дві синіх на першій петлі цього ряду.
4-й ряд. На даному етапі потрібно з нашого «квіточки» зробити коло. Зараз наша голка вийшла на новий ряд з 2-ї за рахунком бісеринки на петлі. Проведіть голку через 3-ю і 4-ю за рахунком бісеріни на ній же. Між петлями 3-го ряду набирайте за три бісеріни: 1 синю -1 чорну – 1 синю і знову проплетайте відразу три бісеріни на наступній петлі (2-ю, 3-ю і 4-ю). У кінці цього ряду наберіть останні три бісеріни, пройдіть голкою в 2-ю і 3-ю бісеріни на першій петлі попереднього ряду (тобто на середину петлі).
5-й ряд. Тепер робимо великі петлі з дев'яти бісерін, плетемо так само, в кожну другу бісерину. Набираємо 1золотую – 1 білу – 1 золоту – 3 блакитних — 1золотую – 1 білу – 1 золоту. Пропускаємо одну синю бісерину внизу і вколюємо в другу по ходу. Голкою повертаємося в золоту, білу і золоту, підіймаючись вгору. Далі набираємо лише 3 блакитних — 1золотую – 1 білу – 1 золоту, плетемо через одну синю, кожен раз повертаючись у три бісеріни.
В кінці ряду наберіть тільки 3 блакитних бісеріни і пройдіть в саму першу (з трьох) блакитних на першій петлі цього ряду. Можна голкою пройти вниз і потім вгору по тих трьох бісеринам, які є загальними для першої і останньої петлі (я саме так і зробила – мені здалося, що так буде акуратніше ).
6-й ряд. Зараз у нас є 18 петель з минулого ряду. Над усіма ми будемо набирати по три блакитних, а от між петлями будемо набирати по 1 чорної, але тільки через кожні дві петлі (тобто всього дев'ять разів). Наберіть 3 блакитних бісеріни, пройдіть голкою в 3-ю блакитну на петлі, пройдіть голкою знизу в 1-ю блакитну на наступній петлі, наберіть ще 3 голубих, пройдіть в 3-ю блакитну. Тепер між першою парою петель і другою парою наберіть 1 чорну бісеринку і виведіть голку знизу в 1-ю блакитну на наступній петлі і т. д.У кінці цього ряду наберіть останню чорну і пройдіть голкою в три блакитних – одну на петлі 5-го ряду і дві на першій петлі цього, як показано на фото.
7-й ряд. Робимо петлі по п'ять бісерин. Набираємо 1 чорну – 3 світло-блакитних -1 чорну бісерину, проплетаем в кожну 2-ю за рахунком на петлях 6-го ряду. В кінці ряду голку виводимо через блакитну, чорну і світло-блакитну. Голка вийшла на 2-й за рахунком бисерине.
8-й ряд. Так само, як і в 6-му ряду будемо робити петлі з трьох світло-блакитних бісерін, а між кожною петлею (без пропусків) по 1 чорної.
Наш коло готовий. Для сережок зробіть на одному із зубчиків петлю з 6 чорних бісерін для кріплення швензи. Для браслета сплетіть 3 таких кола, потім з'єднайте їх між собою за зубці через намистини. Для застібки я сплела мозаїкою невеличку трубочку, пришила її до браслету, сплела на самому браслеті петлю. Підганяла довжину браслета з допомогою намистин рази три...
Ось такий комплект у мене вийшов. На людині ці сережки виглядають круто! Смішно, але браслет зовсім не асоціюється з індіанцями – радше тут є щось східне.
Продовження слідує...
|