Комплект з чорного бісеру
На ремінці
Суворе кольє і браслет з чорного бісеру і стеклярусу. Діловий та стриманий стиль.
І друге виріб з бісеру і намистин дуже просте у виготовленні. Вам знадобиться шнурок, великі грановані намистини, дрібні намистини і бісер. Зрозумілі схеми роботи допоможуть вам сплести прикраси.
Скляне мереживо
Пропонуємо вам сплести бісерний стіна, що складається з намиста і браслети. Класичний дизайн, в якому він виконаний, ніколи не вийде з моди. Техніка виготовлення такого гарнітура настільки проста, що незабаром ви зможете працювати, не заглядаючи в схему.
Виконаний у чорному кольорі, він буде ефектно виглядати з вечірнім туалетом. А якщо для плетіння взяти намистини яскравих або пастельних тонів, то такі намисто і браслет прикрасять вас в будь-який час доби.
Вам буде потрібно:
Голка для бісеру або голка для вишивання шерстю № 10; чорні лавсанові або капронові нитки № 40-50; віск; для намиста 287 скляних гранованих намистин діаметром 4 мм, 3 скляні грановані намистини діаметром б мм для застібки, 50 чорних бісерін; для браслета 135 скляних гранованих намистин діаметром 4 мм, 3 скляні грановані намистини діаметром 6 мм для застібки, 50 чорних бісерин.
Приблизна довжина намиста — 36 см, браслета — 18 див.
Виконання роботи
Гарнітур виконаний в техніці «вісімка» в полромба. Плетіння виконується зліва направо. Запропонована схема складається з двох рядів кіл, розташованих один над іншим і стягуються одночасно. Верхні кола збираються за годинниковою стрілкою (за винятком першого кола). Збірка нижніх кіл здійснюється проти годинникової стрілки.
Для плетіння візьміть нитку довжиною близько 275 см і ретельно навощите її. Віск зробить нитка більш міцною і полегшить роботу з важкими намистинами. Залиште вільним кінець нитки завдовжки 25 см і притримайте його мізинцем лівої руки. В кінці роботи ця нитка буде потрібно для виготовлення петлі застібки.
1. Наберіть на нитку 6 намистин. Пропустивши нитку крізь них проти годинникової стрілки, зав'яжіть вузлик, щоб сформувати коло. Це буде перша окружність верхнього ряду (рис. 1).
2. Пропустіть нитку знову крізь перші дві намистини так, щоб вона вийшла між 2-й і 3-й намистинами (рис. 2).
3. Нанизайте 5 намистин і протягніть нитку крізь 4-у намистину, направляючи голку знизу вгору. Ви отримаєте першу коло нижнього ряду (рис. 3).
4. Нанизайте 4 намистини і, працюючи в напрямку за годинниковою стрілкою, проведіть нитку зверху вниз через 10-у намистину. Ви отримаєте другу окружність верхнього ряду (рис. 4).
5. Наберіть на нитку 4 намистини і проведіть нитку в напрямку проти годинникової стрілки, знизу вгору, крізь 14-у намистину. Ви отримаєте другу коло нижнього ряду (рис. 5). Виконуйте дії, викладені в пунктах 3 і 4, використовуючи кожен раз по 4 намистини і проводячи нитку через 3-ю з чотирьох намистин попередньої колу, чергуючи рухи за годинниковою стрілкою і проти неї. Роботу продовжуйте до тих пір, поки не зробите 36 кіл у верхньому ряду і 35 у нижньому. При виготовленні браслета у верхньому ряду ланцюжка має вийти 17 кіл і 16 — у нижньому.Якщо ви захочете змінити довжину намиста або браслета, не забудьте, що в готовому виробі число кіл верхнього ряду на одну перевищує кількість кіл в нижньому ряду.
6. При низанні останньої кола верхнього ряду проведіть нитку крізь 3-ю намистину останньої колу нижнього ряду у звичайному порядку. Далі пропустіть нитку за годинниковою стрілкою крізь 2-ю і 1 -ю намистини останньої колу нижнього ряду. Потім проведіть нитку знизу вгору крізь 3-ю намистину передостанній колу нижнього ряду, а потім — за годинниковою стрілкою через 4-ю і 3-ю намистини передостанній кола верхнього ряду. На завершення пропустіть нитку за годинниковою стрілкою через перші дві намистини останньої кола верхнього ряду, яку ви тільки що виконали (рис. 6).
7. Останній етап роботи виготовлення застібки. Наберіть на нитку 8 бісерін і одну грановану намистину діаметром 6 мм, потім ще 8 бісерін і одну грановану намистину, ще 8 бісерін і одну грановану намистину і одну бісеринку. Пропустивши останню бісеринку, проведіть нитку в зворотному напрямку крізь усі бісеріни і намистини, включаючи останню намистину діаметром 4 мм останньої кола верхнього ряду. Кінчиком нитки зробіть 1-2 закріплювальні вузлика на основної нитки між намистинами, а потім пропустіть вузлики крізь намистину (рис. 7).Щоб вузлики залишилися в отворі, на них можна капнути безбарвним лаком і тільки після цього затягнути в намистину. Лак усередині отвору висохне і не дасть узелкам вийти назовні.
8. Поверніться до вільної нитки на початку роботи. Протягніть її в голку, щоб зробити петельку. Пропустіть нитку в напрямку проти годинникової стрілки через шість намистин першого кола верхнього ряду таким чином, щоб останніми нанизаними на неї оказались5-я і 6-я намистини (рис. 8).
9. Наберіть на нитку 22 бісеріни, пропустіть останні 15 штук і проведіть нитку в зворотному напрямку через решту 7 бісерін і першу грановану намистину. Прив'яжіть кінчик нитки до основної нитки. Таким чином ви отримаєте петельку для застібки. Так само, як і у випадку з застібкою, пропустіть вузлик кілька разів крізь бісер для закріплення (рис. 9).
Журнал «Лена»
|