Бісероплетіння – це таке мистецтво, яке містить у собі ціле безліч різноманітних технік виконання. З їх допомогою бісер в руках майстра знаходить своє художнє вираження.
Однієї з найцікавіших і унікальних технік, на мій погляд, є техніка «Хутро». Вироби, виконані в цій манері настільки унікальні, що її важко сплутати з будь-якої іншої.
Даний урок я і хочу присвятити виготовлення виробу в техніці плетіння «Хутро», яке назвала «Лагуна».
Особливість цієї техніки полягає в тому, що плететься спочатку основа (наприклад, методом сіткового плетіння або вісімки), а після – «нарощується» на цю бісерну основу сам «хутро» з рубки, бісеру, каменів або комбінацій цих елементів.
Тому наш урок буде розділений на три частини. Перша частина присвячена виготовленню основи для хутра.
На цьому етапі Ви повинні запастися наступним:
1. Бісер двох кольорів (однакового розміру)
2. Замочок
3. Синтетична нитка
4. Безбарвний лак (для заклеювання вузликів)
5. Схема (роздрукуйте її)
А тепер приступимо до першої частини уроку та сплетемо основу для нашого майбутнього браслета «Лагуна»:Сподіваюся, техніка сіткового плетіння ромбом далася Вам легко! І, нарешті, основа готова! Але перед тим як почати оздоблювальні роботи, мені здається, дещо чого в ньому не вистачає... Звичайно, потрібна застібка, що б браслет був повноцінним і надійно тримався на руці. Це ми навчимося робити у другій частині уроку, при чому якісно і акуратно!
Перейдіть по цьому посиланню на другу частину уроку:
Отже, дорогі друзі, повноцінна основа готова, і як потрібно кріпиться, залишилося найголовніше і цікаве – «наростити» хутро. Цього ми навчимося в третій частині нашого уроку. Саме в ній докладно пояснюється техніка обробки основи під браслет.
Найголовніше – роздрукуйте схему:
Виберіть матеріал обробки (бісер, стеклярус, каміння, рубка або їх комбінації) на свій розсуд і смак. Єдине, що я пораджу — використовуйте вже не синтетичну нитку, як в основі, а волосінь. Хутро тоді краще тримає свою форму.
Ну що, приступимо до завершального етапу створення браслета «Лагуна», вперед за підкоренням техніки бісероплетіння «хутро»:
|