Ці дивовижні крилаті істоти можуть перетворитися в брошки, підвіски або ялинкові іграшки. Подвійний шар бахроми робить їх вбрання особливо святковими.
Феї плетуться з використанням цегляних стібків починаючи з центрального вертикального ряду, який виконаний в техніці щільного плетіння. Спочатку слід сплести одну сторону, використовуючи спадання і зростання, щоб оформити контури і окремі ділянки крил. Потім треба перевернути виріб і повернутися по діагоналі до центрального ряду.
Матеріали:
— нитка для бісероплетіння
— голки для бісероплетіння № 12 Додатково: булавка довжиною 2,5 см, шматок замші розміром 2,5 х 2,5 см, клей
Фея 1 (лілова фігурка)
— японський циліндричний бісер: -золотий перламутровий (93 шт.)
— білий перламутровий (103 шт.)
— бузковий матовий (33 шт.)
— чорний (17 шт)
— ліловий (204)
-темно-ліловий перламутровий (2 шт.) -темно-шоколадний матовий (26 шт.)
— червоний перламутровий (1 шт.)
— золотий металік матовий (6 шт)
— цейлонський світло-бежевий (21 шт)
— 200 бузкових японських дрібних бісерін № 11
— 36 бузкових чеських ронделей з пресованого скла розміром б х 2 мм
— 18 фіолетових біконусних бісерін з пресованого скла довжиною б мм
— 18 фіолетових кинжалообразных намистин з пресованого скла розміром 10 х 3 мм
Фея 2 (синя фігурка)
— японський циліндричний бісер:
— 1 червоний перламутровий (1 шт.)
— 2 рожевий перламутровий (8 шт.)
— 3 жовтувато-рожевий матовий (21 шт)
— 4 небесно-блакитний матовий (204 шт.)
— 5 кобальтовий глянцевий (34 шт)
— 6 чорний (17 шт)
— 7 матовий темний топаз (38 шт)
— 8 блідо-жовтий перловий (86 шт.)
— 9 золотий перламутровий (120 шт.)
— 200 японських дрібних бісерін № 11 золотого кольору
— 36 світло-блакитних ронделей з пресованого скла розміром б х 2 мм
— 18 синіх круглих скляних бісерін діаметром 4 мм
— 18 темно-синіх кинжалообразных намистин з пресованого скла розміром 10 х 3 мм
Фея 1 (схема 1)
1. Сплетіть центральний ряд в техніці щільного плетіння (див. рис. 1-3).
2. Приєднайте цегляними стібками наступний ряд праворуч або ліворуч від центрального (див. рис. 4-5). Продовжуйте працювати з цією стороною.
3. Спочатку зробіть одну частину крил, надавши контурах потрібну форму, потім поверніться через весь виріб до центрального ряду і працюйте з наступною частиною.
4. Коли робоча нитка стане короткою, поверніться через весь виріб, кілька разів міняючи напрям, перш ніж відрізати хвостик. Потім всуньте в голку нову нитку і поступите таким чином: вплетіть її у виріб за кілька рядів до того місця, де ви плануєте продовжити роботу.
Фея 2 (схема 2)
1. Виконайте окремо тулуб і крила (фея 1, кроки 1-4).
2. Пришийте крила стібками до центральних рядів тулуба. Перш ніж обрізати нитку, повторіть схему, наведену вище (див. фея 1, крок 4).
Подвійна бахрома
1. Проведіть нитку крізь виріб так, щоб вона пройшла зліва направо через бісерину лівого краю в передостанньому ряду (схема 1 або 2, точка а). Тут почнеться верхній ряд бахроми.
2. Наберіть бісер згідно зі схемою, завершуючи процес петлею з бісеру (три дрібні бісеріни, кинжалообразная бісерина і три дрібні бісеріни). Пройдіть в нижню рондель, потім вгору і зліва направо крізь бісерину, з якої починається бахрома. Бахрома зосереджена під цією бисериной. Пройдіть голкою крізь наступну бісерину, позначену на схемі. Повторіть процес для дев'яти смужок бахроми верхнього ряду.
3. Переверніть виріб і додайте більш довгі смужки бахроми (збільште ділянку дрібного бісеру вгорі кожної смужки) під бісером нижнього ряду.
4. Закріпіть нитку (див. фея 1, крок 4).
Брошка
Приклейте до готової фігурці феї або ангела шпильку. Коли клей висохне, відріжте шматок замші і приклейте його до шпилькової основі. Це додасть кріпленню стійкість.
Стібки драбинкою
Малюнок 1: драбинка з дрібного бісеру, або стеклярусу, найчастіше використовується в техніці цегляних стібків. Нанизайте дві бісеріни. Залиште хвостик довжиною 8-10 см і знову пройдіть через обидві бісеріни в тому ж напрямку. Підтягніть верхню бісерину вниз, щоб бісеріни виявилися на одному рівні. Нитка повинна виходити знизу другий бісерини. Нанизайте одну бісерину і потім другу бісерину зверху вниз. Поверніться до третьої бисерине.
Малюнок 2: нанизайте четверту бісерину. Пройдіть у третю бісерину знизу вгору і в четверту бісерину зверху вниз. Додайте непарні і парні бісерини.
Малюнок 3: для закріплення драбинки проведіть нитку зигзагом крізь усі бісерини.
Цегельний стібок
Малюнок 4: починайте кожен ряд так, щоб з краю не залишалося нитки. Нанизайте дві бісеріни. Пройдіть драбинкою під ниткою між другою і третьою бисеринами з задньої до передньої частини. Затягніть тугіше. Пройдіть крізь другу нанизану бісерину, потім крізь першу і знову через другу.
Малюнок 5: для решти стібків в кожному рядку наберіть одну бісерину. Проведіть голку під такою петлею нижнього ряду спереду назад. Поверніться до нової бисерине.
Цегельний стібок з зростанням
Малюнок 6: збільшення на одну бісерину в кожному новому рядку наберіть дві бісеріни і зробіть стібок під ниткою між першою і другою бисеринами нижнього ряду. Завершіть стібок так само, як на малюнку 4.
Цегельний стібок з убуванням
Малюнок 7: для убування по краю ряду поверніться зигзагом крізь бісеріни закінченого ряду, щоб вийти під першою бисериной нового ряду. Нанизайте дві бісеріни і проведіть голку під ниткою між другою і третьою бисеринами нижнього ряду. Завершіть стібок так само, як на малюнку 4.
|