Браслет
Для роботи потрібні: прозорі грановані намистини діаметром 2мм — 40-45 шт., бузковий бісер № 12 — 25 г, капронові нитки, голки для бісеру № 13.
Техніка: ажурне плетіння, подвійне накладення.
Опис роботи
Роботу виконують двома голками. На нитку набрати 7 бісерін і провести голку II через 7-ю бісерину, потім голкою I набрати 2 бісеріни, одну намистину, 3 бісеріни, голкою II — 2 бісеріни, I намистину, 2 бісеріни і ввести голку в 6-й елемент, набраний голкою I. Далі голкою I набрати 4 бісеріни, а голкою II — 2 бісеріни (рис. 25) і виконати поворот, після чого голкою I почати нанизувати другий ряд ажурної сітки, яка становить основу браслета. Потім цією ж голкою виконати третій ряд (рис. 26). Наступні два ряди виконують голкою II. Таким чином, чергуючи голки, виплітають ажурну смугу потрібної довжини (рис.27).
Коли ажурна смуга буде готова, її розшивають голкою I з лицьової сторони накладними петлями в техніці подвійного накладення.
Краватка
Для роботи потрібні: прозорі грановані намистини діаметром 2мм — 240-250 шт., бузковий бісер № 12— 50 г, капронові нитки, голки d m бісеру .№ 12. Техніка: ажурне плетіння.
Опис роботи
Робота над краваткою, так само як і над браслетом, ведеться двома голками і проходить у чотири етапи. Спочатку виконують ажурну смугу потрібної довжини, складову основу краватки (рис. 28). Низ краватки може бути рівним або з куточком. Для утворення куточка до однієї із сторін смуги ажурної подплетают один або три додаткових ряду (рис. 29).
Потім формують вузол краватки. Для цього кінець готової смуги (приблизно 4 см) підгинають на виворітну сторону і прикріплюють в декількох місцях. Щоб надати вузла необхідну форму, дві протилежні сторони ажурною смуги з вивороту краватки стягують між собою за допомогою ланцюжка в хрест або ланцюжка «колечка». Стрічку для краватки виготовляють у два прийоми (рис. 30).
Сумочка для мобільного телефону
Для роботи потрібні: прозорі грановані намистини діаметром 2мм — 300 шт., бузковий бісер № 12 — 30г, бузковий стеклярус — 20 г, капронові нитки. голки для бісеру № 13. Техніка: ажурне плетіння.
Опис роботи
Робота ведеться у висоту сумочки за принципом плетіння в ромб (рис. 31). Нижній край звужується за рахунок заміни великої намистини на бісерину. Після того як полоню сумочки досягне необхідного розміру, воно з'єднується так, щоб малюнок співпадав (рис. 32). У виріб вводиться новий матеріал стеклярус.
До верхнього краю сумочки прикріплюється ланцюжок довжиною від 70 до 110 см в залежності від того, де (на грудях або на боці) її будуть носити.
Шапочка
Для роботи потрібні: прозорі грановані намистини діаметром 2 мм — 50 г, бузковий бісер № 12 — 200 г, бузковий стеклярус — 30 г, капронові нитки, голки для бісеру № 12. Техніка: ажурне плетіння.
Опис роботи
Робота над шапочкою починається з виготовлення ажурною смуги, довжина якої повинна відповідати окружності голови (рис. 33). Готову ажурну смугу з'єднують вкруговую, і далі плетіння шапочки ведеться у висоту.
Спочатку знизу вгору двома голками виконують перший ряд ажурною ланцюжка (рис. 34). Потім, коли ланцюжок досягне потрібної висоти (рис. 35), починають виплітати другий ряд (робота йде зверху вниз і ведеться однією голкою, рис. 36), який приєднується до ажурної смузі (рис. 37). Точно так само виконують і всі наступні ряди до тих пір, поки ажурна сітка-стільники, складова основу виробу, не замкнеться вкруговую. Звуження шапочки догори відбувається за рахунок скорочення числа бісерін в кожному ряду осередків, що йде знизу вгору.
Після того як робота над основою шапочки буде завершена, можна приступити до формування розетки на маківці шапочки. Для цього через бісеріни, якими закінчуються ряди, протягають нитку, добираючи на неї додаткову бісерину між рядами, і стягують, утворюючи розетку. Завершує роботу декорування нижній частині смуги ажурної шапочки бісерної бахромою, довжина якої збільшується від 2 см на лобі до 15 см в потиличній частині.
|