У другій половині грудня, коли практично скрізь лежить сніг і вже давно варто мінусова температура, нехай нагадає вам про літо цей веселий і барвистий брелок з намистин у вигляді яскравого тропічного папугу.
Для виготовлення брелока вам знадобиться:
— Скляні намистини у формі биконус 6 мм червоного і жовтого кольорів;
— Скляні намистини у формі биконус 4 мм червоного, синього та білого (або білий з чорним покриттям) квітів;
— Круглі намистинки 4 мм в діаметрі чорного і рожевого кольорів;
— Тонка, але пружна волосінь (0.25-0.33 мм в діаметрі);
— Круглі намистини (бажано червоного кольору) 6 мм і 8 мм у діаметрі;
— Довгий гвоздик пін;
— Ювелірні круглогубці.
Плетіння папугу починаємо з дзьоба (самий центр на схемі), плетемо на двох робочих кінцях волосіні. Нанизуємо намистину у формі биконус жовтого кольору (на схемі з позначкою «1»), потім нанизуємо 4 жовтих биконуса і одним робочим кінцем волосіні замикаємо в ланку (на схемі з позначкою «2»), потім нанизуємо ще 4 жовтих биконуса і проходимо волосінню крізь 3й биконус в замкнутому раніше ланці, нанизуємо 3 биконуса і проходимо волосінню крізь той же 3й биконус першого замкнутого ланки (отримуємо 2е замкнутий ланка, на схемі воно з позначкою «3»). Нанизуємо 1 жовтий биконус, проходимо волосінню крізь 2 жовтих биконуса (з 4х нанизаних відразу після замикання 1го ланки), другим робочим кінцем волосіні проходимо крізь 3й биконус (з 4х нанизаних після замикання 1го ланки) і акуратно затягуємо в різні боки кінці волосіні. Дзьоб готовий.
Потім на один робочий кінець волосіні нанизуємо 2 червоних биконуса 4 мм, 1 білий биконус 4 мм і чорну намистину для ока, другим кінцем волосіні проходимо крізь намистину-очей і затягуємо кінці ліски (на схемі з позначкою «4»). Далі одним робочим кінцем волосіні проходимо крізь жовтий биконус, на інший кінець волосіні нанизуємо 1 білий биконус 4 мм, 1 червоний биконус 6 мм і 1 червоний биконус 4 мм, іншим кінцем волосіні проходимо в останній нанизаний биконус 4 мм і затягуємо кінці ліски (на схемі з позначкою «5»). Далі, рухаючись по колу, плетемо згідно зі схемою (всі наступні ланки пронумеровані).
Коли сплетено ланка № 19, всередину вставляємо підготовлені заздалегідь намистини-каркас (на гвоздик пін одягаємо намистину 6 мм, потім 8 мм, кінець піна загинаємо петелькою з допомогою круглогубців, відступивши від намистин 2-3 мм), і продовжуємо плетіння папугу по колу.
Коли тіло папугу готове, переходимо до плетіння ніжок, тіла і хвоста. На волосінь з двома робочими кінцями нанизуємо 3 червоних биконуса (розташовуємо їх по центру) і по 3 жовтих биконуса на кожен кінець волосіні. Жовті біконуси замикаємо в ланки, нанизуємо 2 червоних биконуса, іншим кінцем волосіні замикаємо ланка (тільки пройшовши крізь 1 биконус з 2х нанизаних). Потім плетемо згідно схеми по колу попку папуги (для стійкості) і закінчуємо в центрі (биконус з позначкою «с»). Далі плетемо хвіст (починаємо з синіх біконусів, і приплетаем до биконусу на попці з позначкою «с». Потім поєднуємо выплетенную деталь ніжки-попка-хвіст з тілом папуги (на схемах позначки «F») і сплітаємо в одне ціле.
|