Ліловий браслет
Ажурні ланцюжки
В народних костюмах крім простих ланцюжків, які ви вже знаєте, були прикраси з ажурних ланцюжків.
Ажурні ланцюжки нагадують сітку з осередками у вигляді ромбів. Ширина таких ланцюжків може бути в підлогу-комірки, в одну клітинку, півтори, дві... (рис. 7). Все залежить від обраного візерунка. Сторону кожної клітинки можна набирати з трьох, п'яти, семи бісеринок. Чим дрібніше бісер і більше кількість бісеринок, тим ажурніше буде прикраса.
Нанизують такі ланцюжки не знизу вгору, а зліва направо однією або двома голками. Спочатку спробуйте зробити вузеньку ланцюжок шириною в підлогу-комірки (рис. 8). Нижется вона в одну нитку, то є однією голкою з ниткою. Наберіть перший ряд з семи бісеринок: три кольорові, дві білі і дві кольорові. Просуньте голку в першу бісеринку (рис. 8 а). Підтягніть нитку. Другий і всі наступні ряди набирайте з чотирьох бісеринок — двох білих і двох кольорових, а голку з ниткою простягайте через третю (передостанній) бісеринку попереднього ряду (рис. 8 б — г).
Уважно стежте за рахунком бісеринок, тоді вийде рівна ланцюжок. Спробуйте додати кольорові бісеринки і зробити ланцюжка з іншими різнокольоровими візерунками (рис. 9).
На малюнку 10 показано ланцюжок в півтори клітинки, вона називається вісімка, тому що, нанизуючи її, ви повторюєте написання цифри 8. Давайте зробимо цей ланцюжок з квітами з блакитних бісеринок. Нижется вона в одну нитку.
Спочатку наберіть на нитку перший ряд з одинадцяти білих бісеринок і протягніть голку в п'яту бісеринку від початку ряду (рис. 10 а). Простягніть нитку і наберіть три бісеринки другого ряду: блакитну, помаранчеву і синю, а просуньте голку в першу бісеринку ряду (рис. 10 б). Третій ряд нижите зверху вниз. Для початку наберіть чотири бісеринки: три білі і одну блакитну.
Простягніть Нитку в помаранчеву бусинку — середину квітки (рис. 10). Закінчуйте третій ряд. набравши три намистинки на нитку: блакитну і дві білі. Ось і вийшла перша квітка (рис. 10 г). Четвертий ряд нижите знизу вгору. Щоб краї ланцюжка були рівними, не забувайте починати кожен новий ряд петлею з чотирьох бісеринок (рис. 10 в, г, д).
Спробуйте зробити прикраси як на рис. 11-15.
|