Доброго дня! В цьому майстер-класі я хочу показати вам як сплести браслет «Ванільна карамель».
Мета цього МК – навчити плести квадратний джгут і навчити обплітати бісером двома способами.
Матеріали:
— чеський бісер №10 білого кольору
— чеський бісер №10 золотистого кольору
— чеський бісер №13 золотистого кольору
— чеський бісер №5 золотистого кольору
— чеський бісер №9 борнзового кольору
— скляні намистини 8 мм білого/молочного кольору
— скляні намистини 4 мм білого/молочного кольору
— скляні краплеподібні намистини довжиною 1,4 мм білого/молочного кольору
— кільця для кріплення замку
— замочок
— волосінь 0,12 мм
Плетемо квадратний палять
Квадратний джгут у нас буде білого кольору, тому зараз працюємо з бісером білого кольору №10. Зовсім новачкам буде зрозуміліше, якщо відразу уточнити, що квадратний джгут складається як би з кубиків, а кубики складаються із сторін у вигляді хрестиків.
Почнемо...
1.Набираємо 4 бісеріни і замикаємо в кільце (це буде як би підставу нашого кубика).
2. Виводимо волосінь в першу бісерину, набираємо ще 3 бісеріни і виводимо голку знову через першу бісерину (вийшли заснування та перша сторона кубика)
3. Вводимо голку в другу бісерину підстави, набираємо 2 бісеріни і приплетаем до першої стороні кубика і виводимо голку через 2 і 3 бісерину підстави (вийшла друга сторона кубика).
4. Знову набираємо 2 бісеріни, приплетаем до другої стороні кубика і виводимо голку через 3 та 4 бісерину підстави і через бісерину першої сторони кубика (вийшла третя сторона кубика).
5. Набираємо 1 бісерину і виводимо голку через бісерину 3 сторони кубика. Виводимо голку на верхівку кубика, стягаємо. Повинно вийти так, як на фото.
Далі повторюємо з 2 по 5 пункти до потрібної довжини джгута. Але в нашому випадку потрібно сплести не просто прямий палять, а з петлями і вигином.
Отже, плетемо 16 кубиків, після чого потрібно створити петлю. З'єднуємо кінець і початок джгута, робимо як на фото: набираємо 1 бісерину, вводимо в протилежну бісерину на початку джгута, знову набираємо 1 бісерину, і повертаємося у вихідну бісерину. У результаті, щоб з'єднати початок і кінець нашого джгутика потрібно сплести ще всього 2 кубика, не забуваючи проплетать бісеріни і початку і кінця.
Далі плетемо ще 11 кубиків, виводимо голку в бік останнього кубика і продовжуємо плести як-би збоку джгута. Плетемо ще 27 кубиків і робимо петлю, аналогічно першій. Повинен вийти елемент як на фото 29.
Прикрасимо наш елемент: всередині петлі проплетем між гранями кубиків 15 бісерін № 13, але зверніть увагу, що вгорі петлі три білі бісеріни проплетены і стягнуті разом, це для того, щоб петля стала не круглої, а трохи витягнутої.
Всередині петлі пришьем бусинку-краплю, далі виводимо голку під зовнішню сторону елемента і теж, як на фото, між гранями кубиків проплетаем бісером різного розміру, там де великий розмір – сторона буде опуклою назовні, а де дрібний бісер – там буде стягнуто і вогнуто, тим самим ми створюємо бажані вигини нашого елемента. Щоб розрізняти розміри золотистого бісеру я зазначила червоними крапками бісер №10. Золотистий бісер без точок – це бісер №13 (фото 36).
Таким чином, всі грані кубиків ми оформляємо бісером різного кольору і розміру (використовуємо бісер №13, золотистий бісер №10 і бісер №9). Верх і низ оформляємо симетрично.
Плетемо малий елемент
1. Набираємо 1 бісерину білу, 1 намистину 8мм, 1 біс. білу і виводимо голку назад в намистину, пов'язуємо кінці ліски (фото 37, 38).
2. Виводимо голку в бісерину, набираємо бісеріни: 1 зол№5, 1 білу, 1 зол№5, 1 бел, 1 зол№5, 1 бел, 1 зол№5 і виводимо голку в протилежну бісерину біля намистини, далі набираємо аналогічні бісеріни і виводимо голку у вихідну бісерину, для більшої вірності проплетаем волосінню ряд навколо намистини (фото 39, 40).
3. Вивели голку в білу бісерину, набрали 1 зол. №10, і виводимо голку в цю ж білу бісерину в отвір з іншого боку. Проходимо голкою 1 зол№5, 1 білу, набираємо 1 зол. №10 і знову в білу з іншого боку. Таким чином, над білими вишикується ряд з золотистих №10.
4. Далі вивели голку в золотисту №10, набрали 1 бронзову бісерину №9, йдемо в наступну золотисту №10, таким чином проплетаем ряд.
Далі виводимо голку в білу бісерину і повторюємо 3 і 4 пункти. Гарненько стягаємо, закріплюємо.
Плетемо центральний елемент
Набираємо 11 зол.бісерін №10 і 1 намистину 8мм, пов'язуємо кінці волосіні, набираємо ще 11 бісерін, проходимо голкою через весь ряд з 22 бісерин.
Далі плетемо мозаїчним плетінням ряд з золотистих бісерін №10, потім проплетаем ще 2 ряди бісером №13 – це буде задня частина нашого центрального елемента. Виводимо голку в перший ряд з золотистого бісеру №10, плетемо ряд бісером №9, і ще 1 ряд бісером №13, добре стягаємо. Підстава обплетення готово. Будемо декорувати, нарощуючи ряди.
Виводимо голку в четвертий ряд з золотистого бісеру №10 і проплетаем ряд білим бісером №10, в кінці ряду протягуємо голку в першу білу бісеринку. Далі плетемо ряд, набираючи по три білих бісерини. Таким чином, вийде як би вершини з кожної другої набраної білої бісерини.
Ось через ці вершини ми плетемо наступний ряд – набираємо: 1 золотиста бісерина №10, 1 біла, 1 золотиста №5, 1 біла, 1 золотиста №10. Поки ряди виходять хвилеподібними, але потім все стянется і прийме більш рівний вигляд (фото 60, 61). Далі, продевая голку через бісеріни – біла-золотиста №5-біла, набираємо 1 бісерину №9, знову «пірнаємо» у наступні білу, золотисту №5, білу, ще набираємо бісерину №9, і так весь ряд плетемо (фото 62, 63).
Потім виводимо голку через золотисту бісерину №5, набираємо 1 бісерину білу, 1 золотисту№10, 1 бусинку 4мм і виводимо голку в основу обплетення, в ту саму золотисту бісерину№10, через яку ми плели перший ряд з білого бісеру (відзначена червоним кольором на фото 64). Вивели голку і назад повертаємося через набрані бусинку і золотисту бісеринку №10, набираємо 1 білу бісеринку і виводимо голку в наступну золотисту бісерину №5. Так плетемо весь ряд.
Наступний ряд плетемо так: виводимо голку в білу бісеринку, яку ми набирали в попередньому рядку відразу після золотий бісеріни №5 (ця бісеринка на фото 68 відзначена червоним). Вивели, набираємо 1 золотисту біс №10, 1 біс №9, 2 злий біс №10 і проводимо голку через бісерину №9, розташовану на підставі обплетення (фото 68). Вивели голку, набрали 2 злий біс №10, 1 біс №9, 1 злий біс №10 і виводимо голку в 1 білу бісерину (на фото 69 вона позначена синім), що знаходиться поряд з наступною бисериной №5, проходимо золотисту бісерину №5. Наші нові ряди повинні лягати між білими намистинами.Знову виводимо голку через білу бісерину (на фото 70 відзначена зеленим), набираємо 1 злий біс №10 і проходимо через нещодавно набрані 1 бісеринку №9 і 2 злий біс №10 (фото 71). Далі знову проводимо голку через наступну бісерину №9, розташовану на підставі обплетення. Так проплетаем весь ряд, не забуваємо стягувати.
Має вийти як на фото. Зворотний бік елемента можна оформити точно також, але я не стала, на фото видно, що у мене вийшло.
Збірка і зшивання елементів
Коли всі елементи готові їх можна зшивати з квадратним джгутом. Маленький елемент я пришивала за великі золотисті бісеріни до кубиків, зазначеним червоним хрестиком на фото 72, за обидві внутрішні сторони жгутового елемента. А маленьку бусинку 4мм до бісеринам джгута з обох сторін (зазначено червоною крапкою).
Потім фіксуємо центральний елемент, пришиваючи його в чотирьох місцях джгутовий елементів.
Навколо центрального елемента я вирішила додати ще трохи квадратного джгута зверху і знизу, декорувала його по краю додатковими бісеринками, між джгутиками і центральним елементом вставила 1 білу бісеринку і 1 бусинку 4мм.
Так як браслет вийшов трохи закороткий, я вирішила трохи доплести довжину квадратним джгутом (не забуваємо зробити поворот на півдорозі, щоб вийшов акуратний куточок). Також межі декоруємо бісером.
Прикріплюємо застібку. Я вирішила нічого не пришивати і вставила кільця прямо в бісеріни, благо отвір бісеру №9 це дозволяє. На кільця для симпатичності додала бісеру.
Ну ось і все! Сподіваюся, вам сподобався майстер-клас і хоч чим-небудь стане в нагоді вам!
|