Всім доброго часу доби! Не так давно я познайомилася, на мій погляд, з дуже цікавою технікою плетіння фуллерен. Як пояснює нам Вікіпедія, фулерен – це молекулярне з'єднання, що належить класу аллотропних форм вуглецю і представляє собою опуклі замкнені многогранники. Тільки за одне таке пояснення я повинна була навчитися відтворювати все це в бісері. Отже, пропоную вашій увазі МК по створенню браслета нареченої з використанням намистин в техніки фулерен і в'язаних бісерних джгутів.
1. Нам знадобиться:
— Бісер, розмір 10, колір білий перламутровий (я використовувала чеський бісер);
— Намистини під перли: 8 мм – 3 шт, 4 мм – 8 шт.
— Волосінь;
— Нитки бавовняні «Сніжинка»;
— Голки для бісеру;
— Гачок 0,75;
— Металева фурнітура під срібло.
2. Хід роботи:
Для МК я вибрала саму просту схему фулерену. Автор схеми, на жаль, мені невідомий. Вона знайдено на просторах інтернету. Тим не менш, висловлюю величезну подяку автору. Беремо волосінь довжиною 50 см. На обидва кінці волосіні одягаємо по голці і плетемо строго за схемою 18 маленьких фуллеренчиков. Далі з цих намистин-фулеренів і великих перлин з допомогою волосіні в довільному порядку збираємо три квітки.
Окремо в'яжемо невеликі джгутики на шість бісерін в колі кожен. Всього шість джгутів, з яких 4 джгута – довжиною по 4 см, 2 — по 3,5 див. Через 1 — 1,5 см від початку в'язання кожного джгута відразу всередину прибираємо кінчик нитки, а також протягуємо волосінь. Надалі на цю волосінь і буде збиратися весь браслет. Для зручності роботи, наприклад, щоб випадково не висмикнути волосінь, на кінці кожного лесочного відрізка прикріпила з тимчасової яскравою бусинці. По закінченні в'язання всередину джгута прибираємо другий кінець нитки.
3. Збірка браслета:
Спочатку прикріпимо перші три джгута до конектора. Для цього беремо перший джгут довжиною 4 див З одного кінця волосіні знімаємо тимчасову намистину і протягуємо кінець в голку і робимо волосінь «подвійний». Далі прошиваємо (закріплюємо) волосінь в декількох місцях останнього ряд джгута таким чином, щоб при останньому стежці голка вийшла з центру джгута. Далі набираємо на голку маленьку перлину, одну бісеринку, протягуємо голку крізь кільце конектора і повертаємося назад через бісеринку і перлину. Потім знову прошиваємо волосінню останній ряд джгута. Кінці волосіні закріплюємо кілька разів і ховаємо всередині джгута.Таким же чином кріпимо інші два джгутика. Для центру беремо джгут довжиною 3,5 див.
Далі всі три ліски, попередньо знявши з них тимчасові намистини, протягуємо в довільному порядку через квіти з фулеренів. Між квіточками додаємо по маленькій перлині.
Залишилося прикріпити останні три джгутика. Беремо один з кінців волосіні, що йде від фулерену, вставляємо в довгу бісерну голку і протягуємо крізь один з джгутів. Далі кріпимо джгут до конектора, як було описано вище. Таким же чином прикріплюємо два джгута. На один з коннекторів прикріплюємо сполучне кільце і застібку-карабін, на іншій — тільки кільце. Браслет готовий!
Приємного Вам творчості!
|