Після зимової однотонності мені хочеться додати у життя більше яскравих фарб. Це легко зробити за допомогою помітною кольоровий біжутерії. Саме такий яскравий комплект, що складається з браслета і сережок-цвяшків, ми сьогодні будемо робити.
Нам знадобляться:
1. Бісер 11-го розміру фіолетового та рожевого кольору
2. Бісер 15-го розміру бузкового кольору
3. Намистини під перли діаметром 6мм і 4мм
4. Грановані кришталеві намистини розміром 6х4мм
5. Мононитка
6. Голки для бісеру
7. Силіконова нитка (гумка)
8. З'єднувальні кільця
9. Ланцюжок з дрібними ланками
10. Основи для сережок-цвяшків
11. Клей " Момент-кристал
Я раджу в даному проекті використовувати японський бісер (я використовувала Тохо) оскільки при плетінні доведеться через бісеринки проходити голкою по кілька разів. При використанні чеського бісеру є ймовірність, що бісеринка в якийсь момент лопне. У японського бісеру отвір ширше, тому така ймовірність зводиться до мінімуму.
Я опишу техніку безвідривного плетіння, коли немає необхідності плести всі пелюстки окремо, а потім поєднувати їх з серединкою. Всі квіти, які будуть використані в браслеті і сережках, плетуться на одному відрізку мононитки, тому необхідно відрізати досить довгу робочу нитку. Так само я розповім, як вплести основу для сережки так, що б вона була щільно прикріплена до квітки і естетично виглядала з вивороту вироби.
1. Почнемо з плетіння сережок-цвяшків. Я використовую основи для цвяшків з діаметром майданчики 6мм. За схемою 1 виконуємо перші 6 рядів. Замикаємо в кільце п'ять рожевих бісерін, подплетаем по одній бісеринці між бісеринками першого ряду. Між бисеринами другого ряду подплетаем відразу по дві бісеринки 15-го розміру. Між парами бісерін 15-го розміру попереднього третього ряду подплетаем по дві бісеринки 15-го розміру. Далі два ряди плетемо звичайною мозаїкою.
2. Вставляємо гвоздик в деталь так, що б майданчик опинилася всередині утворився поглиблення.
3. Далі нам необхідно закріпити бусинку (діаметром 4 мм) в центрі майданчика – це буде серединка квітки. Виводимо нитку через верхню зазначену жовтим кольором бісерину, проходимо через отвір в бусинки, проходимо через нижню зазначену бісерину, знову виводимо нитку через намистину, і останній раз проходимо через верхню бісеринку. Таким чином, ми надійно закріпили бусинку в центрі, прикривши при цьому основу для гвоздика.
4. Для того, що б остаточно закріпити намистину і зробити серединку більш красивою і закінченою необхідно доплести ще два ряди – бісером 11-го розміру і заключний ряд бісеринками 15-го розміру (згідно схемі 1).
5. На фотографії 5 показано, як центральна частина квітки виглядає з боку. Також відзначені бісеринки, між якими будуть розташовуватися пелюстки першого ряду (жовтий колір) і пелюстки другого ряду (зелений колір). Для плетіння основи першого пелюстки необхідно вивести голку через першу бісеринку, позначений жовтим кольором.
6. Набираємо на нитку дві рожевих бісеринки і чотири фіолетових. Проходимо голкою в зворотному напрямку через третю з кінця фіолетову бісеринку, затягуємо нитка.
7. Набираємо на нитку одну фіолетову бісеринку, проходимо голкою через рожеву бісеринку, як показано на фотографії 7.
8. Набираємо на нитку рожеву бісерину і проходимо голкою в наступну бісеринку серединки. Ми сплели центральну вісь пелюстки.
9. Повторіть всі пункти з 6 по 8 ще чотири рази.
10. Далі за схемою 2 на кожній осі доплетаем пелюстки першого ряду. Вийшов досить милий квітка, однак я хочу доплести ще один ряд пелюсток, що квітка був об'ємнішим.
11. Для того, що б приступити до плетіння другого ряду пелюсток, необхідно вивести нитку в наступний ряд основи (бісеринки цього ряду виділені на фото 5 зеленим кольором). Плетіння пелюсток другого ряду аналогічно плетіння пелюсток першого ряду – в першу чергу плетемо 5 основ для пелюстки, потім повністю доплетаем пелюстки.
12. Можна залишити гвоздики в такому вигляді, проте мені захотілося додати трохи деталей і оригінальності сережках. Тому ми сплетемо ще за три бутончики на кожну сережку і підвісимо їх на ланцюжки. Що б кріплення виглядали акуратно і красиво необхідно на зворотній стороні кожної квіточки подплести 3 петельки з бісеру. Для цього виводимо голку через кілька бісеринок 15-го розміру (на схемі 1 – це бісеринки третього ряду); набираємо на нитку 1 маленьку бісеринку, 1 рожеву бісеринку 11-го розміру і ще 1 маленьку бісеринку; проходимо голкою в наступну пару маленьких бісеринок основи.Після виконання трьох таких петельок необхідно закріпити нитку і обрізати кінці.
13. Приступимо до плетіння бутончиків (схема 3). У центрі бутона ми розмістимо бусинку діаметром 4мм і все плетіння буде триматися саме на цій бусинці. Нанизуємо на мононитка бусинку і рожеву бісеринку, проходимо голкою через отвір в бусини, набираємо ще одну рожеву бісеринку і знову проходимо через намистину. Таким чином, ми закріпили дві бісеринки першого ряду.
14. Що б закінчити перший ряд необхідно пройти голкою через вже закріплену на бусини рожеву бісеринку (на фото 14 це верхня бісеринка), набрати на нитку 4 бісеринки і пройти голкою через другу закріплену бісерину (на фото 14 – нижня бісеринка). Знову набираємо на нитку 4 бісеринки і замикаємо кільце, проходячи голкою через верхню бісеринку.
15. Ми сплели перший ряд бутона, що складається з 10 бісеринок рожевого кольору.
16. Наступні ряди виконуємо мозаїчним плетінням згідно зі схемою 3.
17. Вгорі бутона необхідно закріпити бісеринку фіолетового кольору (розмір 11), на схемі 3 зображено як це зробити.
18. Для кріплення бутонів до квіточки-гвоздику необхідно підготувати три відрізка ланцюга: два відрізки по 2 см завдовжки, один відрізок – 2,5 см. Закріплюємо у верхніх бісеринках бутонів з'єднувальні кільця. Також колечка необхідно закріпити і в бісеринках на квітці (в рожевих бісеринках петель, які виконували у пункті 12). З'єднуємо бутони і квітка з допомогою ланцюжків таким чином, що б найдовша ланцюжок була по середині, а два інших – по краях. Аналогічно виконуємо другу сережку.
19. Переходимо до плетіння маленьких квітів для браслета. У серединці квітки – намистина діаметром 4 мм. Для початку плетіння повторюємо пункти 13-14 (повинен вийти ряд з 10 бісеринок навколо намистинки). Потім плетемо мозаїкою в одну сторону один ряд бісером 11 розміру (рожевим кольором) і один ряд дрібним бісером 15 розміру (ця сторона – лицьова). В іншу сторону плетемо один ряд рожевим бісером і два ряди дрібним бісером. Цей поясок в розгорнутому вигляді представлено на схемі 4. Два ряди пелюсток квітки виконуємо точно також як і в сережках.
20. На фото №20 жовтим кольором виділені бісеринки, через які пройде силіконова нитка в момент складання браслета.
21. Саме час приступити до плетіння великого центрального квітки для браслета. Я думаю, що до цього моменту ви вже набили руку і при виконанні самого складного елемента у вас не виникне проблем. Отже, для початку необхідно виконати перший базовий ряд навколо намистини діаметром 6мм. Цей ряд виконується так само, як і в пунктах 13-14 з невеликими змінами: так само закріплюємо дві бісеринки (але вже фіолетового кольору), подплетаем між закріпленими бісеринками по 6 фіолетових бісерін з кожної сторони. Повинен вийти ряд з 14 бісерін в окружності.Далі з двох сторін базового ряду доплетаем необхідну кількість рядів (схема 5), тим самим ми надійно закріпимо намистину в бісерної оплітці. Після виконання обплетення намистинки не поспішайте переходити до плетіння пелюсток. На цьому етапі необхідно приплести з виворітного боку три бісеринки, які ми використовуємо при складанні браслета (на фото 22 ці бісеринки виділені жовтим кольором).
22. Тепер потрібно сплести три ряди пелюсток по схемі 6. Порядок плетіння пелюсток такий же, як і для маленьких квіток, відмінністю буде тільки форма самого пелюстки.
Зверніть увагу, що при плетінні пелюсток другого і третього ряду додатково використовується бісер 15-го розміру. На схемі 6 маленькі бісеринки, обведені червоним кольором, вплітаються по ходу роботи, інші додаються під час фінішного проходу ниткою по краю пелюстки (фінішний прохід нитки позначений на схемі чорною лінією).
23. Переходимо до заключного етапу – складання браслета. Для складання нам знадобляться намистини (у мене це грановані кришталеві намистини) і два відрізка силіконової нитки (гумки). Відрізайте силіконову нитка з запасом, що б зручно було зв'язати кінці. Пройдіть гумкою через бісеринки центрального квітки, які ми подплетали спеціально для збірки (на фото 22 вони виділені жовтим кольором), — один відрізок гумки проходить через одну бісеринку, другий – відразу через дві. Пересуваємо квітка по гумці так, що б він опинився по середині. Далі на кожен кінець гумки нанизуємо по 4 намистинки.Потім з кожної сторони необхідно закріпити маленький квітка – робимо це аналогічно закріпленню великого квітки (на фото 20 відзначені бісеринки, через які проходить силіконова нитка). Після цього нанизуємо на кінці гумок деяку кількість бусинок, що б набрати необхідну довжину браслета. Залишилося тільки зв'язати кінці гумок декількома вузлами, обмазати вузлик клеєм і просунути його всередину намистинки. Після цього раджу браслет відкласти, щоб клей повністю висох.
Ось і все, комплект прикрас з яскравими квітами готовий!
Якщо у вас з'явилися які-небудь питання – задавайте, я із задоволенням на них відповім.
|