Сьогодні ми сплетемо широкий, але разом з тим витончений і легкий браслет в техніці «сарагуро». Благородний відтінок синього кольору, чеські перловий намистини — він стане гідним доповненням до повітряного річному поряд, а увага та захоплені погляди вам будуть забезпечені.
Рівень складності: легкий.
Техніка плетіння: сарагуро.
Матеріали:
— чеський бісер №11 темно-синій вогник з квадратним отвором;
— чеський скляний перли 4 мм;
— нитка, голка, ножиці;
— застібка-«коробочка» з двома вушками.
ВСІ МАТЕРІАЛИ ВИ ЗНАЙДЕТЕ В МАГАЗИНІ:
Базовий ряд
Плетіння почнемо з базового ряду. Для цього наберемо кількість бісерін кратне восьми. Довжина набору повинна бути трохи менше обсягу зап'ястя. Від останньої набраної бісеріни відступаємо 2 бісеринки, набираємо 3 бісеринки для підйому, 2 бісеринки основи і ще 3 бісеринки підйому — вийде прямокутник зі сторонами 2 і 3 бісеринки. Далі — найважливіше — нитка опускаємо між бісеринками базового ряду і пропускаємо крізь останні 3 бісеринки з набраних. Таким чином робоча нитка робить петлю навколо нитки основи, не проходячи крізь набрані для основи бісеринки.Тут важливо не перетягнути робочу нитку, щоб нитка-основа залишалася рівною. Ми отримуємо перше «віконце» базового ряду.
Далі набираємо 2 бісеріни і бусинку, робочу нитку обводимо навколо нитки основи, відступивши ще 2 бісеріни базового ряду і робочу нитку проводимо крізь намистину. Ми отримуємо перше «віконце» з бусинкою. Для другого «віконця» з бусинкою набираємо 2+3 бісеріни і робочу нитку пропускаємо після наступних двох бісерін бази і повертаємося крізь останні 3 бісеріни. Після того, як «віконце» з бусинкою закрито, плетемо ще 2 вузьких «віконця» без намистини, набираючи кожного разу 2+3 бісеріни (2 в основу, 3 на підйом).
Таким чином проплетаем весь базовий ряд, стежачи за натягом нитки-основи. Після закінчення плетіння цього ряду зробимо додатковий для основного плетіння. Для цього повернемося до бісеринкам основи, набираючи по 3 додаткові бісеріни над кожною середньої з порожніх (без намистини) перемичок.
Плетення першого ряду
Перший ряд плетемо, обводячи робочу нитку навколо додатково набраних бісерин. Для плетіння першого мотиву набираємо 7 бісерін, обводимо нитка перед першою з додаткових бісерін і повертаємося крізь 3 останні набрані номери. Наступним кроком набираємо 8 бісерін, обводимо нитка після другої додаткової бісеріни і повертаємося через 3 останніх набраних. Далі набираємо ще 4 бісеріни, обводимо нитка після третьої додаткової і повертаємося крізь останні 3 бісеріни.
Мотиви з'єднуються між собою 1 додаткової бісеринки, так що для переходу до плетіння наступного мотиву, набираємо 4 бісеринки, обводимо нитка перед першою додаткової бисериной наступної групи і плетіння мотиву повторюємо до кінця браслета.
Плетіння другого ряду
Плетіння другого ряду в цілому повторює собою плетіння першого. З тією лише відмінністю, що нитка обводимо навколо 2-3-4 бісеріни в піко мотивів першого ряду і прикрашаючи центральне піко додаткової бисериной. Таким чином, ми набираємо 4 бісеріни, потім ще 4 бісеріни, кожен раз обводячи основу і повертаючись крізь 3 останні. Для піко спочатку набираємо 4 бісеріни, повертаємося крізь третю, а потім 5 бісерін, обводимо нитку основи і проходимо через 3 останні набрані номери.
Якщо не робити декоративних піко в другому ряду, то його можна плести точно так само як і перший — у вас вийде схоже виріб, але в іншій варіації. Після закінчення плетіння другого ряду нитка проводимо за бісеринам і приступаємо до плетіння другої половини браслета.
Завершення роботи
Друга половина браслета плететься точно так само, як і перша, тобто проплетаем додатковий ряд-основу. На ньому плетемо перший ряд сарагуро, а потім другий.
Після завершення плетіння залишається тільки пришити застібку, простеживши, щоб вона припала точно по центру браслета.
Якщо залишилися питання — пишіть. Буду рада коментарям.
|