Понеділок, 20.05.2024, 04:43
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » В'язання спицями

Як правильно в'язати шкарпетки

Загальні правила в'язання шкарпеток

Розмір

 Правильно виміряти і розрахувати розмір носка можна за наступною формулою: розмір ноги розділіть на 3 і помножте на 2 = довжина ступні в сантиметрах.

Приклад: 42:3x2 = 28, тобто розміру взуття 42 відповідає довжина ступні 28 див.

Верхня частина носка

 Наберіть потрібну кількість петель, рівномірно розподіліть їх на 4 спицях і в'яжіть круговими рядами. Початок кругового ряду знаходиться ззаду по центру.

Пряма п'ята

 Стінку п'яти в'яжіть на половині набраних петель, тобто відкладіть петлі 2-й і 3-й спиць і в'яжіть на петлях 1-й і 4-й спиць лицьовій гладдю, при цьому можна в'язати крайні 3 п. з обох сторін платочної в'язкої (осіб. і ізн. ряди — п. осіб.). В'яжіть на 2 менше, ніж число петель на цих спицях. 

 Потім розділіть петлі стінки п'яти на 3 частини. Петлі середньої частини в'яжіть лицьовій гладдю. * Останню петлю середньої частини провязывайте з наступною петлею осіб. скрещ роботу поверніть, зніміть першу петлю як ізн., останню петлю середньої частини провяжите з наступного петлею разом ізн., роботу поверніть, зніміть 1-ю п. як осіб., повторюйте від *, поки не залишаться тільки петлі середньої частини.

 Далі продовжуйте в'язати круговими рядами клин підйому стопи. Для цього спочатку наберіть петлі по бічних краях стінки п'яти: з кожного 2-го ряду 1 п.+ 1 п. додатково. Потім у кожному 2-му круговому ряду провязывайте 3-ю і 2-ю п. від кінця першої спиці разом осіб. і 2-ю і 3-ю п. 4-й спиці разом протяжкою. Повторюйте ці збавляння, поки не буде досягнуто початкове число петель.

Мисок

 Мисок в'яжіть лицьовій гладдю, при цьому для убавленій провязывайте 3-ю і 2-ю п. від кінця 1-ї і 3-ї спиць разом осіб., а 2-ю і 3-ю п. 2-й і 4-й спиць - разом протяжкою. Ці зменшення повторюйте в кожному 2-му круговому ряду, поки на спицях не залишиться половина петель. Потім виконуйте зменшення в кожному круговому ряду, поки на спицях не залишиться 4 п. Стягніть їх робочої нитыо.

Мисок з «зірочками»

 Його в'яжіть лицьовій гладдю від 1-го кругового ряду з убавлениями або від попереднього кругового ряду. В кожбудинок такому круговому ряду зменшуйте 8 п. Число петель на кожній спиці, поділене на 2, вказує на кількість «зірочок» миска. Якщо число петель на кожній спиці парне, то кількість «зірочок» вказує кількість кругових рядів до 1-го кругового ряду з убавлениями.

 У цьому круговому ряду провязывайте петлю «зірочки» з попередньої петлею разом осіб. Наприклад, якщо кількість «зірочок» 7, 1-й кругової ряд з убавлениями виконуйте через 7 кругових рядів, для цього провязывайте кожну 7-ю п. з попередньою п. осіб. разом З кожним круговим поруч з убавлениями петлі присуваються один до одного, тобто з кожним зменшенням кількість «зірочок» скорочується на 1. Кількість осіб. петель між убавлениями завжди вказує число кругових рядів до наступного збавляння.

 В даному випадку після 1-го кругового ряду убавленій в'яжіть 5 кругових рядів, потім у наступному круговому ряду провязывайте кожну 6-ю п. з попередньою петлею разом лицьовою. Продовжуйте в'язати таким чином, поки на кожній спиці не залишиться по 2 п. Після цього всі петлі туго стягніть ниткою в 2 складання. Якщо число петель на кожній спиці непарне, то мисок починайте з попереднього кругового ряду, а останні 2 п. на кожній спиці провязывайте разом осіб. До 1-го кругового ряду з убавлениями в'яжіть на 1 кругової ряд менше, ніж при парнім числі петель, потім в'яжіть також.
 


Категорія: В'язання спицями | Додав: (27.04.2016)
Переглядів: 1027 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.