Неділя, 19.05.2024, 23:20
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » В'язання

Оздоблення

Обробка є доповненням до інших видів в'язання, особливо при оформленні краю полотна. Без оздоблення в'язані речі будуть некрасивими. Залежно від малюнка нижні краї можуть закручуватися, волниться, бути нерівними.

 Репсова (патентна) в'язкаПри репсової в'язці обидві сторони однакові. Така в'язка виходить, коли кожний ряд провязывается наявності в прямому і зворотному напрямках. У репсової в'язки багато хороших властивостей: при щільному в'язанні незначна розтяжність і красива рельєфна поверхня. Репсовое полотно вже з перших рядів зберігає форму і не закручується. Якщо в'язати цим способом на товстих спицях з тонкої вовни, полотно вийде пишним і еластичним. Краї можна в'язати з більш товстої пряжі, ніж весь виріб. Їх ширина залежить від моди і смаку.

 ГумкаРечі, пов'язані гумкою, добре прилягають до тіла і в міру розтягуються. Ширина краю при такій в'язці залежить від моди. Якщо вона становить 4 - 20 см, то край в'яжуть на більш тонких спицях, ніж весь виріб. Для в'язання краю шириною 2 см спиці змінювати не варто. Гумка має кілька різновидів, які можна варіювати, якщо міняти раппорт: 2 петлі лицьових, 2 виворітних петлі і т. д.; 1 петля лицьова, 1 виворітна і т. д.; 2 петлі лицьових, 2 петлі схрещених і т. д. Так можна скомбінувати дуже багато різних видів гумки.

 Хвиляста в'язка 1Кромка, пов'язана хвилястою в'язкою, має ряд хороших властивостей: вона не закручується, приймає після розтягування свою первісну форму і товщі країв, пов'язаних іншими візерунками. Хвиляста в'язка, по суті, схожа з длиннопетельной гумкою. Але в останньої не утворюється велика дуга, що нагадує хвилю, коли нитка проводиться за непровязанной петлею. Для хвилястою в'язки освіта цій хвилі особливо важливо, і вона в'яжеться навіть подвійно взятої ниткою.

 Схема 193Ряди 1, 3, 5-й і т. д.: до бажаної ширини 1-я петля в'яжеться наявності, 2-ю знімають на спицю не пров'язуючи, 3-я в'яжеться наявності, 4-я знімається в наявності і не провязывается і т. д. В кінці ряду взяту подвійно нитку не можна затягувати. Хвилі всіх пов'язаних рядів повинні розташовуватися у вертикальному напрямку один під одним. Ряди 2, 4, 6-й і т. д.: всі петлі в'яжуться наявності і одинарною ниткою. Оскільки хвилі утворюються на виворітній стороні виробу, то саме ця сторона, на відміну від інших візерунків, вважається лицьового.

 Хвиляста в'язка 2Цим візерунком бажано в'язати краю пальто, товстих жакетів і т. д., ширина яких не перевищує 8 див. Край шириною в 2 - 3 ряди підходить також для мереживних кофт і блузок.

 Схема 194Ряд 1-й: 1-ю петлю в'яжуть у наявності, 2-ю петлю знімають наявності не пров'язуючи і так поперемінно до кінця ряду. Ряд 3-й: 1-ю петлю знімають наявності не пров'язуючи, 2-ю петлю в'яжуть наявності і так поперемінно до кінця ряду. Подібним чином поперемінно в'яжуть потрібну кількість рядів візерунка, дуже слабо і взятої подвійно ниткою. За не пров'язаними петлями залишаються великі вертикальні хвилі, розташовані через ряд один за одним. Ряди 2, 4, 6-й і т. д. в'яжуться наявності одинарною ниткою.



Категорія: В'язання | Додав: (22.04.2016)
Переглядів: 702 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.