Четвер, 09.05.2024, 00:37
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рукоділля

Швейна машина

Перш ніж шити на машині, треба ознайомитися з її пристроєм. Машини бувають різних систем: центрального ходу і з хитним човником, ручні і з ножним приводом.
Незалежно від того, ручна машина або ножна, шиє механізм приводиться в рух через махове колесо. Від махового колеса, що обертається проти годинникової стрілки, на себе, приходить в рух головний вал, розташований усередині рукава машини, і всі частини. Шиття проводиться шляхом проколювання тканини голкою з ниткою зверху і з'єднання цієї нитки з іншого знизу, від човника. А прошиваемая тканина проштовхується під лапкою.
Заправка верхньої нитки проводиться так. Що рухає голку стрижень піднімаємо до крайнього верхнього положення; якщо голка не вставлена або вставлено неправильно, то, злегка відкривши гвинтик, встановлюємо голку до кінця, плоскою стороною вліво, загвинчуємо гвинт. Нитку з котушки втягає в вушко фронтовий дошки, потім ззаду у зазор між шайбами пружинки натягу, далі через отвір нитепритягателя, гачок фронтовий пластинки і справа наліво через вушко голки, залишивши кінець довжиною до 10 див
На машинці з хитним човником верхня нитка заправляється дещо інакше: її кінець протягуємо через гачок на фронтовий дошці під регулювальну пружину, кільце хитного важеля, а у вушко голки - зліва направо; при цьому треба привчитися всиляти лівою рукою; це надалі полегшить і убыстрит роботу.
Нижню нитку заправляємо відповідно до форми човника. У машин центрального ходу, з круглим човником, вийнявши з машини ковпачок і приготувавши намотану на човникову шпульку нитку, вставляємо шпульку в ковпачок. Далі проводимо нитку в виріз, що знаходиться на боці шпульного ковпачка, і ведемо вліво, під пружинку, поки вона не опиниться в вирізі ліворуч. Після цього ковпачок зі шпулею встановлюємо на центральний човниковий стрижень таким чином, щоб палець ковпачка був спрямований вгору.Опускаємо важіль засувки і вдавлюємо човник так, щоб засувка зачинилися і зачепилася за виріз на кінці центрального стрижня. Кінець нитки залишаємо висіти вільно, а пластинку відсуває.
Злегка притримуючи лівою рукою кінець верхньої нитки, обертаємо на себе правою рукою махове колесо. Голка опускається вниз до межі і витягує вгору кінець нижньої нитки. Відводимо обидва кінці під лапку тому, підкладаємо тканина, яку треба шити, і опускаємо лапку.
У машини з хитним човником заправка здійснюється дещо інакше. Намотуємо на човникову шпульку за допомогою мотального станочка нитку, не дуже туго і не дуже багато. Вкладаємо шпульку в човник так, щоб нитка разматывалась зліва направо. Кінець нитки тримаємо в руці. Швидким рухом вліво-вправо продергиваем нитку під дужку човника так, щоб вона опинилася у вузькому отворі і вільно витягалася. Човник вкладаємо в каретку носком вперед, кільової частини вліво. Човник повинен укластися щільно, але не туго. Виведення нитки назовні проводиться так само, як і у машини центрального ходу.
Шиття проводиться при опущеній лапці шляхом обертання махового колеса проти годинникової стрілки (правою рукою або ножним приводом). Управління матерією перед голкою робиться лівою рукою. 
Коли тканина потрібно вийняти з-під лапки, ставимо ниткодержатель в верхнє положення і обертанням махового колеса виймаємо з тканини кінець голки.
При шитті потрібно стежити за рядком. Якщо тягне нижня нитка, то гвинтик притискної пружини на ковпачку послаблюємо, якщо слабка, то подвинчиваем; коли ж тягне верхня нитка, то регулювання виробляємо гвинтом амортизуючою пружинки. Послаблювати цей гвинт потрібно при шитті товстого матеріалу і підтискати, коли матеріал тонкий.
Регулювання кроку рядки (збільшити або зменшити) виробляємо за допомогою регулятора на правій стороні машини.
Всякий інструмент любить догляд, машина особливо. Швейна машина повинна завжди бути чистою і добре змащеній. При щоденному шиття змащувати треба раз в тиждень. При змащенні масельничкою треба проникати в отвори якомога глибше, щоб крапля не повисала на стінках. Мастило під фронтовий платівкою краще виробляти, знявши її. Іноді корисно не обмежуватися мастилом, а ретельно почистити машинку від пилу і бруду. Човниковий комплект треба розгвинтити і протерти ганчірочкою.
Якщо машиною довго не користувалися, треба її «розігнати», тобто змастити гасом, привести в рух всі частини, потім протерти, щоб зняти загустившиеся залишки старого масла. 
При закінченні роботи під лапку треба підкласти шматочок тканини і лапку опустити, махове колесо поставити на «холостий хід, машину покрити ковпаком або опустити в стіл, якщо це складна ножна, покрити.
Зрозуміло, дитині набагато цікавіше шити нові речі, ніж відновлювати старі. Тому нехай мати частіше нагадує: «Навчися добре ремонтувати свої речі, тоді я дозволю зшити нову, з нового матеріалу, щоб вона прикрашала тебе, прикрашала квартиру, щоб не совісно було похвалитися, що це зробила ти».
Подивимося, які речі може дівчинка робити для себе і для сім'ї. Ми вже говорили, як приємно бачити, коли малюк вдало і зі смаком прикрасив свій ляльковий куточок. Звичайно, у багато разів приємніше батькам, входить в кімнату, бачити, як дбайливою рукою прикрашена кімната. А самої майстрині і ще веселіше прийняти подруг, однокласників, знайомих у затишній кімнаті. І це зовсім не таке недоступне майстерність. Кожен може навчитися прикрашати кімнату. Рукоділля в цьому може зіграти вирішальну роль. Треба тільки систематично їм займатися.Для школярки хорошим відпочинком від занять в школі може послужити таке систематичне щоденне перемикання на півгодини або годину у світ мистецтва. Тут дівчинку наповнює гордість свідомості, що вона створює для сім'ї затишок, що вона з кожним днем росте і все глибше розуміє красу. Але це ще не все. Дуже добре, якщо дівчинка, навчившись обшивати хусточки, обміняється зі своєю кращою подругою подарунками. Зробить, наприклад, для неї хустку або серветку і на ньому вишиє своє ім'я та ім'я подруги.Такий подарунок буде сприяти зміцненню дружби і розвитку взаємного прагнення допомогти в мистецтві вишивання - з охотою, з задоволенням.
Якщо дівчатка займаються рукоділлям колективно, то вони можуть вишити подарунок для класу, для піонерського ланки, для загону, для улюбленої вчительки в день її ювілею, своїм матерям у день 8 Березня. Колективний подарунок завжди більше цінується, тому що нагадує про дружбу, про згуртованості. А якщо в піонерській дружині доручать дівчатам прикрасити піонерську кімнату,- яке велике поле діяльності для любителів рукоділля!
Завдання батьків - всіма силами допомогти таким дівчатам добром починанні.

Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
Переглядів: 2218 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.