Понеділок, 20.05.2024, 02:04
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рукоділля

Шиття в молодшому шкільному віці

Досі метою занять було тільки напрямок перших кроків дитини, щоб приохотить його до рукоділля і поступово переводити від гри до деяким початковим прийомам шиття в якості самообслуговування. У цьому розділі ми вже маємо справу зі школярами, коли вони щодня під керівництвом вчителів роблять уроки, вирішують завдання, самостійно читають,- отже, оволодівають основами наук. Треба в домашніх умовах допомагати їм освоювати і предмет рукоділля.
Як ми вже вказували, рукоділля розвиває багато хороші сторони характеру людини: посидючість, терплячість при виконанні трудомістких робіт, уважність і твердість руки, необхідну при конструюванні тонких приладів, глибоке розуміння краси форм та фарб; все це однаково потрібно і для «чоловічих» і «жіночих» професій.
Враховуючи, що мати або старша в родині жінка не завжди має можливість регулярно займатися з дівчинкою рукоділлям,ми рекомендуємо привчати дівчат самих читати і виконувати ті практичні завдання, які даються нами в порядку наростання труднощів. Однак і в цих випадках посилено рекомендуємо батькам не випускати з виду хід занять своїх дітей і у важких випадках приходити їм на допомогу, використовуючи свій багаторічний досвід. 

Тканина

Матерії (тканини) бувають п'яти основних родів: вовняні, бавовняні, трав'яні, шовкові, віскозні. Розрізняються вони між собою за того матеріалу, з якого зроблені. З вовни тварин (найчастіше з овечої) - вовняні; з бавовяної папери (бавовняного волокна) - бавовняні; з льону, джуту, конопель, кропиви - трав'яні; з павутини шовковичного хробака-шовкові; з хімічно переробленої деревної клітковини - віскозні. Бувають скляні, які ллються з особливого виду м'якого скла у вигляді тонких ниток, але вони поки ще недостатньо поширені в побуті.Часто зустрічаються змішані: шерсть і папір, шовк, папір, льон і папір і т. д.
Інша відмінність матерії - за будовою. Тут грають роль товщина ниток і їх сплетіння. За сплетіння ниток тканини розрізняються прямі й діагональні, ткані та в'язані; бувають двошарові, ворсисті. Найпростіші і найбільш вживані - прямі, перпендикулярного плетіння, коли часткові нитки переплітаються з поперечними під прямим кутом.
В текстильному виробництві часткова нитка називається «основа», а поперечна - «качок». Для практики корисно запам'ятати, що часткова нитка (основа) після прання «сідає», т, е. стискається, коротшає. Тому при крою потрібно пам'ятати дві умови: 1) довжину речі кроїти по частковій нитці і 2) всякий раз довжину викроювати дещо більше, ніж вказано за міркою. При визначенні розмірів тканини, необхідних для речі, треба знати необхідну довжину. Ширина передбачається стандартної. Вона залежить від гостри. Точью тканини називається відстань між двома кромками.Точнісінько буває вузька (одинарна), полуторне і широка (подвійна), починаючи від 60 см до 2 м.
Нову тканину, особливо вовняну, рекомендується декатировать, тобто злегка змочити водою, щоб вона коротшає до того, як з неї будуть скроєні частини костюма. Шерстяну і шовкове тканини зазвичай загортають у вологе простирадло і після цього гладять, а лляну перуть у гарячій воді, потім сушать і отглаживают. 

Робоче місце і інструмент

Займатися рукоділлям слід у світлій частині кімнати. Освітлення, не надто яскраве й не слабка, не повинен потрапляти в очі. Сидіти треба вільно і рівно. Корпус треба тримати прямо, голову можна злегка схилити до роботи. Ноги не повинні висіти, треба поставити їх на що-небудь тверде. Шкідливо низько згинатися над роботою і спиратися грудьми об стіл. Кроїти слід на рівному столі, шити - переважно на руках (якщо не на швейній машині). Роботу при цьому треба тримати в лівій руці, голку - в правій, наперсток - на середньому пальці правої руки.
Необхідний для крою та шиття інструмент: набір голок - від найбільших (№ 1) до самих маленьких (№ 12),- наперсток, ножиці, шпильки, «сантиметр» (вимірювальна стрічка з сантиметровими поділками). Голки застосовуються у відповідності з товщиною ниток, а нитки підбираються по товщині матерії. Розрізняються нитки за номерами: від № 10 (сама товста) до № 100 (найтонша). Наперсток повинен бути підібраний по пальцю: щоб сидів щільно, не хитався, але і не тиснув пальця. Шпильки (замикаються) потрібні при розкрої і для сколювання деталей, поки вони не зшиті.

Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
Переглядів: 784 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.