Понеділок, 20.05.2024, 04:33
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рукоділля

Полушторка

Дуже поширений вид вишивки - це рішельє. Воно ґрунтується на прорізної гладі, але більш великих розмірів малюнка і просвітів. Застосовується рішельє на самих різних речах, що прикрашають квартиру,- фіранках, шторках, полушторках, серветках і доріжках на комод, полку, диван, на всіляких просвічують тканинних деталях постільної білизни. Іноді під нього підводять кольоровий фон; тоді візерунок виступає дуже рельєфно.
Вишивка виконується вручну на п'яльцях, але можна вишивати і на швейній машині при забраної лапці. Так виходить набагато швидше, але трохи грубіше: важко машиною зробити колки різноманітної довжини, натягу, щільності. 
Особливість рішельє - великі просвіти, заповнені химерним візерунком з містків і павутин. 
Вимірюємо ширину вікна, ділимо навпіл і беремо відповідного розміру полотно. Наносимо на нього олівцем наш візерунок. Заклавши в п'яльці, приступаємо до вишивки.

На малюнку 67 показано деталь цього візерунка і послідовне його виконання. Під літерою а ми бачимо малюнок олівцем і зроблені петельним швом зубці (або «лунки»). Далі петельним ж обшиваємо швом краю майбутніх вирізів (літера б); потім всередині великих вирізів прокладаємо повітряні містки (павутинки) - буква ст. Вони робляться так, як показано на малюнку 66 під літерою в. Тільки там зображено оплетення трьох ниток, а можна обплітати дві, тоді місток буде тонше. Треба зауважити, що не слід надто перетягувати ці містки.Якщо вони трохи великі (здуваються),- це не біда: при намачивании і отглаживании вирівняються; якщо ж дуже натягнуті, то можуть перекосити весь візерунок. Кінці містків пришиваються до країв петельних швів і до тканини. Нарешті, ми робимо вузликами середину квітки і стебельчатым швом жилки на пелюстках квітки. Тепер перевертаємо виворітного стороною вгору і приступаємо до самої цікавої частини роботи: обережно тонкими ножицями вырезываем місця тканини, що лежать навколо лунок, і відразу весь візерунок оживає, стає таким прозорим, виразним і відчутним.Виходить так, як показано на малюнку під літерою р.
Точно таким же порядком вишиваємо другу полушторку. Потім обережно перемо їх у гарячій воді, крахмалим, сушимо і отглаживаем гарячою праскою. Вішаємо отворами верхнього краю на шнурок і поміщаємо до вікна. 

Штора 

Коли ми придбали досвід у вишивці рішельє невеликого візерунка, можемо перейти до виконання портьєри або великий штори на двері балкона, на арку і т. п. Наприклад, дівчатка одного класу можуть колективно взятися вишити таку портьєру для піонерської кімнати школи.

На малюнку 68 зображена така штора, зроблена вишивкою рішельє. Матерії на неї потрібно 8 - 10 м (шириною 70 см): 6 м - на довжину (по 3 м на кожну половину) і 2 м - на поперечну смугу вгорі.Шириною штора буде 60 см. Можна зробити трохи вже або ширше, в залежності від ширини вікна, арки, двері. Недобре закривати шторами все вікно: треба дати більше світла, приблизно половину всієї ширини. 
В якості матеріалу можна взяти парусину, полотно, а для більш дорогого оформлення - шовк.
Краї оформимо мережкою з кутами. Ширина рубця для мережки - близько 3 див. Візерунок у середині кожного полотна - відповідно з його шириною.
Потрібно підбирати такий візерунок, який при просвічуванні давав би рельєфне зображення квітки, фігури, листя, статуї і т. п.

Накресливши олівцем контури рисунка, починаємо вишивку. Передусім зробимо все містки, потім петельним швом овальну раму. Далі петельним же швом обошьем контури квітів в овалах. Відтінки, складки можна зробити стебельчатым швом, кордонне і вузликами. Нарешті, петельним швом обшиваємо краю. Спочатку закінчимо всі шви і містки, всі зірочки, потім зробимо мережку і кути. На малюнку б9 наведено кілька різних видів мережки і кутів до них. Виберемо найбільш підходящі до даного випадку: не дуже мудрі, легко здійснимі і по можливості більш прозорі.Зробимо мережку відповідно з малюнком 68. Тільки після цього вырезываем просвіти під містками.
Перш ніж вішати штори, треба його попрати (дуже обережно), покрахмалить і відпрасувати.

Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
Переглядів: 760 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.