Понеділок, 20.05.2024, 04:33
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рукоділля

Комірець до сукні

Всім дівчатам добре відомо, що зі смаком зроблений комірець дуже прикрашає формене вбрання.Якщо сама школярка поки ще не береться зшити для себе все плаття, то комірець вона може зробити по своєму смаку. Треба тільки проявити посидючість та уважність. Чим акуратніше вишитий візерунок, тим цікавіше комірець. Матеріалом може служити полотно, батист, шифон і тому подібна біла тканина. На комірець потрібно трохи полотна. Виміряємо окружність шиї (або воріт сукні).Отримаємо, наприклад, 18 сантиметрів. Додамо на рубці 4 див. Це і буде довжина.А на ширину визначимо половину цієї цифри: у нашому випадку 11 див. Цей клапоть буде основою комірця.
На цій основі і зробимо узор новим для нас швом - хрестом; на двох нижніх кутах, відступивши від країв 2,5 см, викреслити гостро відточеним олівцем сітку з прямих ліній. На цих куточках зробимо узор кольоровими нитками, наприклад червоної і темнозеленій, подібно до зображеного на малюнку 19. Вишьем його хрестом. 

  Шов хрест. Він робиться зліва направо (від себе). Закріпивши нитку на розі продернутых (або прочерченных) ліній квадратика, ми проводимо нитку в протилежний по діагоналі кут і там робимо перший колок (рис. 19а), направляючи вістря голки до третього куті квадратика. Потім, не закріплюючи нитку ніяким вузлом, відразу робимо колок в протилежний по діагоналі кут (літера б) .Так перший квадратик виявляється заповненим. Направляємо вістря голки в найближчий кут сусіднього квадратика. Там, вийнявши голку, заносимо її в протилежний по діагоналі кут цього другого квадратика (літера в), так починається другий хрестик. У результаті виходить лінія хрестів.
Подвійний хрест відрізняється від простого тим, що заповнення кожного квадратика посилюється ще двома пересічними нитками (буква р). Він застосовується в тих випадках, коли бажано накласти фарби густо. Треба зауважити, що шов хрест - один з найуживаніших. Він може зустрітися всюди: і на диванних подушках, і на скатертинах, і на хлопчачих сорочках, і на кофточках, блузках, і на доріжках. Хрест застосовується як основний елемент при вишиванні складних малюнків, аж до пейзажів і портретів.

Повернемося до нашого комірцю. Намітивши на сітці два візерунка і вышив їх, ми кладемо комірець лицьовою стороною вгору. Підгинаємо кожен край (крім верхнього) на півтора сантиметра, як це видно на малюнку 20а. Потім підгинаємо на півсантиметра самі краї цих загнутих країв (літера б) і приметываем цей другий згин. У нас залишаються прикрі два кута: вони стирчать і заважають. Що з ними робити? Треба позбутися, але так, щоб не пошкодити тканину. Для цього прострочим їх, як показано на малюнку пунктиром (літера в), і зріжемо обережно (буква р).
Тепер вивернемо комірець на лицьову сторону, отгладим згини і приметаем рубці. Постараємося зробити цю намітку рівненьку, так як по ній буде проходити шов. А цей шов проведемо кольоровий (наприклад, блакитний або светлозелений) ниткою стебельчатым швом (див. рис. 15а). Загальний вигляд комірця видно на малюнку 20 під літерою д.

Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
Переглядів: 765 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.