Понеділок, 20.05.2024, 01:17
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рукоділля

Художня вишивка

Попередні зауваження 

Художня вишивка - це область мистецтва. Коли наші діти мають вже відому підготовку у виконанні різних прикрашають швів, можна приступити до вишивання предметів прикраси: наволочок, фіранок, подзоров, килимків, накидок, серветок і т. д.
Художня вишивка розвиває смак, допомагає тонко розбиратися не тільки в самій техніці перекладання складних візерунків на матерію, але і в малюнку і кольорі будь-яких тканин, у розумінні красивого поєднання ліній і фарб у образотворчому мистецтві. Крім того вишивання сприяє розвитку пильності, точності очі, вірності руки, наполегливості і благотворно впливає на зміцнення нервової системи.
Перш ніж вишивати, потрібно підшукати такий узор, який ми знаємо як виконувати від початку до кінця. Починати треба з більш простих, а придбавши навик і вміння, можна поступово переходити до більш складних і великих малюнків.
Спочатку подивимося, як робиться робочий креслення. Якщо нам сподобався який-небудь оригінал (готова вишивка або малюнок), треба зуміти звести його на аркуш білого паперу. Зазвичай це робиться за допомогою перекладної папери: підкладаємо її між оригіналом і листом і обводимо основні лінії оригіналу відточеною паличкою або твердим олівцем. При побоюванні зіпсувати олівцем оригінал можна користуватися тонкої (цигаркового) папером, щоб на неї звести малюнок. Але обидва ці способи непридатні, якщо ми хочемо зменшити або збільшити проти оригіналу. Художники в таких випадках користуються прямий сіткою.Наносять на оригінал на рівних відстанях вертикальні прямі лінії і на таких же відстанях - горизонтальні лінії. Весь малюнок виявляється як би розбитий на дрібні клітинки. Таку ж кількість клітин і наносять на папір. А по клітинках срисовывают зміст кожної деталі, яка в кожній з них міститься. Якщо клітини на папері дрібніше, ніж на оригіналі, то і весь малюнок буде менше, а якщо клітини більші, то і малюнок збільшиться.
Переносити візерунок з робочого креслення на тканину можна теж різними способами. Робимо, наприклад, так: розстилаємо тканина на рівному столі і приколює шпильками в натягнутому стані; кладемо на неї креслення і теж приколює шпильками; потім підводимо між тканиною і кресленням перекладну папір (чорну, синю або червону - в залежності від кольору тканини) фарбувальної стороною до тканини. Після цього обводимо всі лінії відточеною паличкою або олівцем. Незручність цього самого простого способу в тому, що перекладна папір бруднить, а креслення швидко зношується.Складніше, але надійніше користуватися склом: кладемо креслення на скло, а зверху - тканина. Під скло підводимо джерело світла, наприклад переносну лампочку, або кладемо дзеркало, що відбиває світло з вікна. Тоді креслимо олівцем прямо на тканини, обводячи по просвічує контурах.
При зведенні малюнка опуклого на тонку тканину (наприклад, гладі або рішельє) користуються і таким способом: злегка зволоживши цю тканину, накладають її прямо на оригінал і пропрасовують гарячою праскою. Весь рельєф малюнка друкується на тканині. Можна, щоб при роботі візерунок не стерся, відразу ж після зняття його на тканину обвести тонко відточеним олівцем.
Але буває, що всіма цими способами користуватися не можна. Якщо, наприклад, тканина непрозора і ворсиста, товста, тоді доводиться жертвувати робочим кресленням: приметываем його до тканини і потім наміткою прошиваємо всі контури малюнка. Після цього папір обережно зриваємо по частинах, а контурний візерунок з ниток залишається на тканині. З цієї намітці і робимо вишивку. 

П'яльця

Саме вишивання проводиться на п'яльцях. Цей дуже простий, але зручний верстат являє собою два дерев'яні обруча, щільно входять один в інший. На малюнку 62 ми бачимо, як матерія закладається в п'яльця в натягнутому стані тим місцем, на якому буде вироблятися вишивка. Натягуємо на менший обруч, а закріплюємо великим. Іноді наруяный обруч буває забезпечений спеціальним гвинтом, -дозволяє розширити коло і стискати. Такий верстат зручніше.
 
Вишивка проводиться з допомогою різного розміру голок нитками муліне або простими кольоровими (наприклад, штопанням). Для проколювання невеликих круглих дірочок можна користуватися пенделем, тобто гострою, кругло заточеною паличкою.
Художня вишивка проводиться різними способами. Найбільш поширені - це гладь і рішельє. Часто вживається аплікація, іноді декоративна сітка, завивка рококо, так звані «руські шви», що включають в себе сітку зі всілякими настилами на ній. 

Килимок з аплікацією

Аплікація - це зображення візерунка на тканини шляхом накладання на неї шматочків іншої матерії.

Беремо матеріал, призначений для килимка на стіну біля дитячого ліжка. Це полотно або парусина. На нього наносимо олівцем малюнок, зображений на малюнку 63. У нас тільки контури. Треба дати чотири кольори: ті місця, де зелений колір, закласти матерією зеленого кольору, де жовтий - жовтого і так далі. Підібравши клапті, наносимо на них основні лінії, які повинні бути потім вирізані і пришиті; підрізаємо їх поки приблизно і пришиваємо наміткою до тих місць, де вони повинні бути. Остаточне пришивання будемо виробляти швом кордонне.
Завдання застосування цього шва в тому, щоб краї, вирізані з клаптів, пришити без пошкодження і непомітно. Шов нагадує обметочний, тільки його стібки кладуть так щільно, що здається, ніби це мотузочок, вшита в тканину; на вивороті він майже зовсім непомітний, на лицьовій стороні йде опуклим шнурочком, створюючи грань між основною тканиною килимка і тканиною накладеної аплікації.

На малюнку 64 даємо в порядку послідовності всі стадії накладення і виконання кордонне. Літера а - накладено коричневий клапоть; б - розпочате у верхній частині клаптя пришивання його швом кордонне поступово просувається по краю; в - всі обвідні шви коричневого матеріалу зроблені швом кордонне; р - остаточна форма клаптя, підрізаний тонкими ножицями. 
Пришивши таким порядком один клапоть, приступаємо до наступного. Коли всі великі деталі прикріплені до своїх місць, завершуємо візерунок, використовуючи для деталей інші прикрашають шви: вузлики, стебельчатий шов, тамбурний, сходинку.
Аплікації застосовуються для виконання килимків, фіранок, на дитячих сукнях, фартухах і так далі.Використовуються і на білизну.

Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
Переглядів: 690 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.