Середа, 08.05.2024, 15:07
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Макраме

Основні вузли і візерунки

Для вивчення прийомів плетіння вузлів потрібно кілька ниток довжиною 1 м і одну нитку основи довжиною 30 см.

Основу прикріпимо до подушці горизонтально двома шпильками. Візьмемо дві нитки довжиною 1 м. Складаємо кожну з них навпіл і петлею пропускаємо за основу. Обидва кінці нитки опускаємо на основу вниз і протягуємо в петлю (рис. 1).

Закріпивши на основі 2 нитки, отримаємо 4 кінця (рис. 2).

 Перший плоский вузолРозподілимо 4 кінця наступним чином: дві середні нитки 2 і 3 - нитки основи, дві крайні 1 та 4 - права і ліва робочі нитки.

Беремо правою рукою праву робочу нитку, заводимо її на основу і під ліву робочу нитку.

Беремо лівою рукою ліву робочу нитку, заводимо її під основу і знизу в петлю, яка утворилася між основою і правою робочою ниткою (рис. 3, а).

 Кручений ланцюжок лівосторонняНа основі першого плоского вузла можна сплести виту ланцюжок.Завяжем перший плоский вузол і повторимо цю роботу ще 3 рази. Отримали 4 плоских сайту. Якщо ми тепер уважно подивимося на роботу, то побачимо, що група вузликів трохи повернулася "на бочок" вліво. Тепер повернемо роботу на 180' вліво. Зробимо ще 4 перших плоских вузла і знову повернемо роботу на 180' вліво. Так, повертаючи роботу через кожні 4 вузла, отримаємо лівобічну виту ланцюжок.

Слідкуйте за тим, щоб при плетінні ланцюжка не було видно ниток основи (рис. 3, б).

 Другий плоский вузолКріпимо на основі 2 нитки (отримуємо 4 кінця). Як розподілити ці нитки, ми вже знаємо: 2 середні - нитки основи, 2 - крайніх - робочі нитки.

Беремо правою рукою праву нитку, заводимо її під основу і на ліву робочу нитку (рис. 4, а). Потім візьмемо лівою рукою ліву робочу нитку, кладемо її на основу і протягаємо в петлю, яка утворилася між основою і правою робочою ниткою.

 Кручений ланцюжок правосторонняНа основі другого плоского вузла теж можна сплести виту ланцюжок, але вона буде закручуватися вправо. Виконаємо 4 друге плоских вузла і повернемо роботу вправо на 180'. Повторимо цю операцію 3 - 4 рази і отримаємо виту ланцюжок правобічну (рис. 4, б).

Для того щоб можна було намалювати схему виробу, необхідно кожен вузол визначити графічно.

Так як плоский вузол сам по собі ніде не застосовується, його позначати окремо ми не будемо, а дамо позначення крученим ланцюжках:

Л ∞ - лівостороння кручений ланцюжок на основі першого плоского вузла;

П ∞ - правобічна кручений ланцюжок на основі другого плоского вузла.

Поруч ставлять дріб, чисельник якої означає число вузлів всередині обороту, а знаменник - число оборотів кручений ланцюжок. Наприклад, П ∞ 4/3 означає, що потрібно сплести правобічну виту ланцюжок на три оберти, по чотири вузла в кожному обороті, тобто зв'язати чотири других плоских вузла, повернути роботу, зв'язати ще чотири других плоских вузла, другий раз повернути роботу і останній раз зв'язати чотири других плоских вузла і повернути роботу.

 Квадратний вузолПоєднання першого і другого плоских вузлів дає нам новий вузол - квадратний.

Кріпимо на основі 2 нитки. Зав'язуємо перший плоский вузол, потім зав'язуємо другий плоский вузол на тій же основі і тими ж робочими нитками (рис. 5). Отримуємо подвійний плоский вузол, який ми надалі будемо називати квадратним. Ознака завершеності сайту - замочок праворуч.

На рис. 6, а зображений квадратний вузол з замочком зліва; тут зав'язаний другий плоский вузол, а потім перший.

Умовне позначення квадратного вузла - ㄥ.

Цифра, що стоїть поряд з позначенням квадратного вузла, вказує, скільки квадратних вузлів потрібно сплести в цьому ряду. Наприклад, ㄥ 10 означає, що потрібно сплести 10 квадратних вузлів в одному ряду; якщо перед знаком стоїть буква ц, наприклад ц ㄥ 10, то потрібно сплести ланцюжок з 10 квадратних вузлів. Число квадратних вузлів в ланцюжку можна порахувати по замочків (рис. 6, б).

 Загальний квадратний вузолЯкщо в звичайному квадратному сайті ми бачимо дві нитки основи і дві робочі нитки, то в загальному квадратному вузлі ці пропорції порушені. Тут кількість робочих ниток і число ниток основи розподіляється в залежності від характеру малюнка.

Зробимо зразок. Закріпимо на основі три нитки і отримаємо 6 кінців. Розподілимо їх наступним чином: нитки 1, 2, 5, 6 - робітники, 3, 4 - нитки основи (рис. 7, а). Зав'язуємо чотирма робочими нитками загальний квадратний вузол на основі з двох ниток.

Закріпимо на основі 4 нитки (отримаємо 8 кінців). Розподілимо нитки наступним чином: нитки 1, 8 - робочі, 2, 3, 4, 5, 6, 7 - нитки основи. Зав'язуємо двома робочими нитками квадратний вузол на основі з шести ниток (рис. 7, б).

 "Шахматка"Це квадратні вузли, пов'язані в шаховому порядку. Для зразка закріпимо на основі 8 ниток (отримаємо 16 кінців).

1. На кожних 4 нитках зав'язуємо по квадратному вузла (рис. 8, а). Отримуємо 4 квадратних вузла в першому ряду.

2. Відкладаємо 2 перші нитки в сторону і на наступних 4 зав'язуємо квадратний вузол. Поруч зав'язуємо ще 2 квадратних сайту. Останні 2 нитки залишаються не пров'язаними. Таким чином, у другому ряду отримуємо 3 квадратних сайту.

3. Цей ряд плетемо, як перший.

4. Четвертий ряд - як другий.

Якщо ж ви хочете швидко намалювати потрібну вам роботу, якесь нове рішення, ви зарисовываете все це графічно - куточки і кружечки намалювати легше і швидше, ніж виводити складні малюнки вузлів (рис. 8, б).

 "Ягідка"На основі квадратного вузла можна отримати об'ємний вузол, званий ягідкою.

Кріпимо на основі дві нитки (рис. 9). Отримуємо чотири кінця. Плетемо три квадратні вузли. Беремо нитки основи, піднімаємо їх вгору і протягаємо через заснування першого квадратного вузла навиворіт. Опускаємо вниз, укладаємо нитки основи на місце. Підтягуємо основу так, щоб третій вузол ліг на перший. Закріплюємо ягідку квадратним вузлом.

Ягідки можна сплести в шаховому порядку. Зробимо зразок для закріплення пройденого матеріалу.

Кріпимо на основі 8 ниток. Плетемо зразок за схемою (рис. 10). Читаємо схему: на тлі квадратних вузлів плетемо вузол ягідка в шаховому порядку.

 Піко в ланцюжку з квадратних вузлівМіж квадратними вузлами в ланцюжку можна зробити піко, воно додасть легкість виробу. Для зразка прикріплюємо на основі 2 нитки (рис. 11).

1. Зав'язуємо 1 квадратний вузол. Беремо картон шириною 2 см, прикладаємо до ниток під квадратним вузлом і плетемо ще 1 квадратний вузол.

Між вузлами нитки залишаються не пров'язаними.

2. Зв'яжіть ланцюжок, притримуючи основу, підтягуємо вузли вгору. Робочі нитки утворюють дві красиві петлі. Це піко.

Розмір піко ви обираєте за бажанням залежно від товщини нитки і довжини ланцюжка.

 Сайт "хамелеон"Цей прийом полягає в підміні ниток, коли нитки основи стають робітниками, а робочі нитки - основою.

Для зразка візьмемо 2 нитки різного кольору. Спосіб кріплення ниток показаний на рис. 12.

Розподіляємо нитки наступним чином: нитки кольору А - робочі, а нитки кольору Б - основа.

Зав'язали 1 квадратний вузол. Тепер поміняємо місцями основу і робочі нитки (рис. 13). Зав'язуємо 1 квадратний вузол кольору Б.

Можна сплести 10 квадратних вузлів кольору, А потім поміняти нитки місцями, і друга половина ланцюжка буде кольору Б.

Цей прийом застосовується також і в тому разі, якщо робочі нитки витратилися і їх довжини може не вистачити до кінця роботи.

Взагалі корисно запам'ятати, що робоча нитка коротшає в чотири рази швидше основи.

 Квадратні вузли по діагоналіДля того щоб з квадратних вузлів можна було скласти ромб або похилу лінію, потрібно навчитися плести їх по діагоналі.

Для зразка прикріплюємо на основі 6 ниток ( отримуємо 12 кінців). Далі узор виконуємо у наступній послідовності (рис. 14):

1. На перших 4 нитках зав'язуємо квадратний вузол А.

2. На останніх 4 нитках зав'язуємо квадратний вузол Б.

3. Беремо праву крайню нитку від хоста А та ліву крайню нитку від вузла Б і зав'язуємо квадратний вузол на 4 середніх нитках, беручи їх за основу.

4. Повторюємо роботу пп. 1 і 2.

5. Крайні 2 нитки справа і зліва не працюють. Зав'язуємо поруч 2 квадратних вузла на центральних 8 нитках.

6. Зав'язуємо квадратний вузол на центральних 4 нитках. Інші нитки вільні. Закрили напівромб.

7. Для того щоб почати новий ромб, потрібно розташувати квадратні вузли по діагоналі від центрального вузла. Беремо 2 ліві нитки центрального вузла і 2 нові нитки зліва, зав'язуємо квадратний вузол під центральним вузлом ліворуч. Беремо дві праві нитки центрального вузла і 2 нові нитки справа, зав'язуємо квадратний вузол під центральним вузлом праворуч.

8. Щоб вийшла похила лінія з квадратних вузлів, потрібно брати 2 нитки від вышепровязанного вузла і 2 нові нитки. Цей прийом добре видно на малюнку. В центрі ромба - загальний квадратний вузол.Продовжуйте роботу по малюнку.

Таким чином, можна сплести поясок, ручку сумки, оздоблення до сукні, закладку для книги і т. д.

 Квадратний вузол складнийПісля того, як ви навчилися плести простий і загальний квадратний вузол, складний вузол здасться вам дуже легким.

Для зразка прикріплюємо 3 нитки (отримуємо 6 кінців). Зав'язуємо квадратний вузол (рис. 15) на центральних 4 нитках (2, 3, 4, 5). Беручи в основу центральні 4 нитки, зав'язуємо квадратний вузол нитками 1 і 6. Нижче зав'язуємо вузол на центральних 4 нитках.

 Сайт "павутинка"Кріпимо на основі 6 ниток (отримуємо 12 кінців).

1. Плетемо квадратний вузол на нитках 5, 6, 7, 8 (рис. 16).

2. Залишаючи в основі нитки 6 і 7, плетемо вузол робочими нитками 4 та 9, а потім нитками 3 і 10, 2 і 11, 1 і 12. Відпрацьовані робочі нитки залишаємо позаду роботи. Потім весь процес повторюємо.

 Сайт "лакомка"Цей вузол зазвичай плетуть з шовкової нитки м'яких тонів і півтонів. Нитка при плетінні треба туго затягувати. Лакомка створює прекрасний фон для малюнка, якщо плести його в шаховому порядку.

Плететься цей вузол дуже просто. Кріпимо на основі 4 нитки (отримуємо 8 кінців). У першому ряду працюємо з двома групами ниток по 4 в кожній. Зав'язуємо плоскі вузли в наступній послідовності: 1-ї, 2-ї, 1-ї. І так завяжем півтора квадратних сайту.

Візерунок плетемо за схемою (рис. 17).



Категорія: Макраме | Додав: (22.04.2016)
Переглядів: 5346 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.