Неділя, 19.05.2024, 22:16
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Квіти з тканини

Тичинки

Як правило, їх виготовляють із сильно накрохмалених ниток і так званого пата (для пиляків тичинок).Чим крупніше квітка, тим товщі нитки повинні бути (котушкові від № 60 до № 10 та ін). Замість ниток іноді використовують тонку капронову жилку.
Що являє собою пат і як його приготувати? Пат - це пластичне тісто, яке замішують на клей ПВА з додаванням розведеного водою барвника і наповнювача (зубного порошку або крохмалю).Співвідношення компонентів може бути різним у залежності від потрібних у конкретному випадку властивостей пата. Природно, що для пиляків білого кольору або таких, які можна забарвити після виготовлення кольоровою тушшю або бронзовою фарбою, барвник у пат не додають.Кольорова туш і барвники, розведені в спирті, для пата не застосовують, так як спирт з клеєм ПВА утворює непластичную масу, яка непридатна для виготовлення тичинок. До складу пата вводять анілінові барвники і гуаш.
Звичайний пат для тичинок готують так. У невелику і невисоку банку насипають одну чайну ложку (з гіркою) наповнювача, до нього підливають одну чайну ложку концентрованого розчину барвника і перемішують до отримання однорідної маси. Потім поступово клей додають, помішуючи, і доводять суміш до густоти сметани.
Насиченість введеного розчину барвника залежить від необхідного кольору пиляків тичинок. При цьому слід врахувати, що, висихаючи, пат набуває більш інтенсивне забарвлення і при зменшенні клею у складі пата поверхню пиляків буде матовою, а при збільшенні глянсовою. Крім того, тверднучи, пиляки тичинок декілька зменшуються в розмірах.
Головки тичинок можна виконати також з розплавленої каніфолі. Для підфарбовування в неї додають шматочок губної помади або порошок бронзовою (алюмінієвої) пудри. 
Пучок тичинок можна зробити двома способами. 
  Спосіб 1. Цим способом звичайно виготовляють дрібні тичинки, які потрібні для букетика у великій кількості. Підготовлені для тичинок нитки намотують на смужку щільного картону або фанерну лінійку, після чого лезом бритви витки нитки розрізають уздовж одного з ребер лінійки (рис. 17, а ). В результаті отримують відрізки рівної довжини нитки, зігнуті навпіл - майбутні пари тичинок. Заготовки (не більше 10 пар) навішують на тонкий дріт і скручують її посередині (рис. 17, б).Потім, притримуючи лівою рукою заготовки, правою рукою туго перекручують кінці дроту, починаючи від заснування зігнутих ниток (рис. 17, в). У результаті виходить пензлик з ниток. Щоб нитки не стирчали в усі сторони, підстава утворилася пензлика промазують клеєм, після чого пензлик підсушують, поставивши її нитками вгору невисокий стаканчик. Потім кінці ниток підрізають ножицями до необхідної довжини і роз'єднують пінцетом всі нитки знаходилися один від одного на рівних відстанях.Після цього кінці ниток обережно занурюють в пат.Якщо після висихання пата пиляки тичинок виявляться недостатньої величини, операцію повторюють.
Іноді підставу тичинок обмотують проклеєної ватою. Потім тичинки сушать, підвісивши їх на натягнуту нитку (рис. 17, г).

  Спосіб 2. Цим способом краще робити тичинки з більш великими і однаковими за величиною пиляками. Заготовки для тичинок виконують так само, як у способі 1, або просто згинають навпіл накрохмалені нитки різної довжини (рис. 18, а). Кожну заготовку беруть пінцетом за згин, занурюють обидва її кінця в пат і вішають сушити на натягнуту нитку на відстані один від одного 1,5 - 2 см, щоб запобігти злипанню пиляків (рис. 18, б). Через кілька хвилин головки тичинок повторно занурюють у пат і тичинки знову вішають сушити. Операцію повторюють два-п'ять разів в залежності від потрібної величини головок тичинок.Останній раз тичинки сушать 30 хв. Потім їх зв'язують у пучки по 6 - 20 шт. тонким дротом (рис. 18, в). Підстава тичинок проклеюють клеєм ПВА (рис. 18, м). Іноді до основи приклеюють гурток з панбархата. На жаль, описані способи дають можливість виготовити пильовики тільки кулястої (рис. 19, а) і каплеподібної (рис. 19, б) форми (чим густіше пат, тим більше пильник тичинки нагадує кулю).
Виготовлення пиляків тичинок у формі конуса, сердечка або кавового зерна вимагає більшої праці.Голівки у формі конуса (рис. 19, в) вийдуть, якщо сушити тичинку не на натягнутій нитці, а в стаканчику у вертикальному положенні. 
Форма сердечка (рис. 19, г) виходить таким чином: 
після першого занурення в пат тичинки підсушують у висячому положенні кілька хвилин; 
скляною лопаткою для очної мазі наносять пат з двох протилежних сторін на пильовик тичинки до тих пір, поки вона не прийме форму сердечка (рис. 20).
Аналогічно роблять тичинку у формі кавового зерна, пат але в цьому випадку повинен бути більш густим. Схожість з кавовим зерном посилиться, якщо на ньому намалювати поздовжню канавку фарбою темніше, ніж сам пильовик. 
Пиляки тичинок можна виконати двокольоровими (наприклад, на пильовику жовтого кольору роблять «шапочку» каштанового кольору). Для цього готову тичинку вмочують у пат іншого кольору або в кольорову туш. Причому після фарбування тушшю пиляки тичинок схожі на блискучий кольоровий бісер. Такі тичинки і тичинки, покриті бронзовою фарбою, частіше використовують для фантазійних квітів.
У квітів натурального типу пиляки тичинок звичайно роблять матовими, схожими з пилком. Пилок може замінити тонкомолотий кольоровий порошок (товчений грифель кольорового олівця, кави тощо), а також фарбований крохмаль (сухий). Сформований пильник тичинки вмочують в клей, а потім в порошок і сушать. 
У великих майстерень по виготовленню квітів застосовують спеціальні станочки-напівавтомати для виготовлення тичинок з застосуванням пата. 
Крім тичинок з пата для стилізованих квітів пильовики можуть бути виконані з бісеру або дрібних намистин. В намистину протягують тонкий дріт, кінці якої скручують. Потім дріт обвивають вузькою стрічкою або шовком в тон бус. 
Тичинки з фарбованої манної крупи, приклеєною до нитками, оздоблювальних кольорах застосовують рідко. Виконують їх так. Кінчик з накрохмалених і розлучених пінцетом ниток вмочують спочатку в клей, а потім манку потрібного кольору. Цікавий ефект вийде, якщо змішати манку двох гармоніюють кольорів, наприклад, жовтого і коричневого. Виготовлення тичинок з манки менш трудомістке, ніж з пата.
У великих квітках великі і нечисленні тичинки (наприклад, у лілій) виконують з тонкого дроту, обвитій папером або шовком. Якщо пильник повинен бути довгастої форми, то кінець обвитій дроту загинають пінцетом. На вийшов маленький гачок намотують шматочок вати потрібного кольору, яку обмазують клеєм і вмочують у порошок аналогічного з ватою кольору. 

Пильовики довгастої форми можна зробити з тканин такими способами. 
  Спосіб 1. На кінці обвитій тонкого дроту роблять Т-образну петлю і занурюють її два рази в пат або в клей, а потім в порошок. Готовий пильник такої форми може бути витончено відігнутий під будь-яким кутом до тычиночной нитки. 
  Спосіб 2Кінець обвитій дроту відгинають на 3 - 4 мм і приклеюють до нього шматочок накрохмаленого панбархата, вирізаного за формою і розмірами пильника (рис. 21) з поздовжньою канавкою, виконаної ножем. 
  Спосіб 3. Замість пильовика з панбархата можна зробити пильник з щільного шовку або атласу (рис.22), обробивши його гарячими інструментами - ножем (канавку з лицьового боку) і маленької булькой (ямки з вивороту по обидві сторони від канавки).
Для квітів, схожих на клематис, можна виконати тичинки з жорстко накрохмаленого шовку. Для цього викроюють невеликі кола (рис. 23, а). Висота тичинок залежатиме від діаметра кола, а їх кількість - від числа таких кіл. Кожен коло розсікають на 12 вузьких пелюстків. Гофрують їх одинарним гарячим ножем з лицьового боку (тичинки на рис. 23, б) і частково з вивороту (тичинки на рис. 23, в). Ці пелюстки після гофрування перетворюються в масивні тичинки, зігнуті до центру квітки. Гофрировку кожної пелюстки виконують від краю пелюстки до центру на твердій подушці.Коли всі пелюстки загофрированы, по центру кола з лицьової сторони натискають нагрітої маленької булькой. Таких кіл можна викроїти від одного до чотирьох на одну квітку. Слід мати на увазі, що краї кіл рекомендується підфарбувати більш інтенсивною фарбою.
Взагалі способів виготовлення тичинок багато, варто лише правильно вибрати один з них для конкретного випадку.

Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
Переглядів: 692 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.